Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.8 AAH] regeneracja czy zamiennik?

ODPOWIEDZ
paquito88
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 184
Rejestracja: 29 wrz 2016, 09:05
Lokalizacja: Rzeszów

[B4 2.8 AAH] regeneracja czy zamiennik?

Post autor: paquito88 » 15 lut 2017, 18:27

Witam,

Mam mały dylemat w związku z lampami z przodu. Moje oryginały kiepsko świecą i tutaj pojawia się pytanie: regenerować czy kupić zamiennik w soczewce?

Opcja nr 1: trzeba oddać przede wszystkim odbłyśnik ale i klosz. Spory koszt (ok 225zł za lampę) a w dodatku auto na ok tydzień unieruchomione gdyż na podkarpaciu brak zakładu, który regeneruje odbłyśniki, trzeba wysyłać w Polskę.

Opcja nr 2: kupić zamiennik w wersji z soczewkami. Na allegro jak i w sklepach ze sprzetem tuningowym jest tego trochę.
Ja mam na myśli takie coś:

Obrazek

uśredniona cena: 650zł/komplet

Zamienniki są nowe więc to jest in plus. Ponadto całkiem ciekawie wygląda wizualnie.
Problem w tym, że obawiam się o jakość. Na niektórych aukcjach sprzedający podają producenta i przewija się cały czas trzech:
depo
junyan
sonar
trafiłem też na: "renomowaną niemiecką firmę sonar/junyan"

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tych producentów?
Warto poświęcić któremuś uwagę czy postawić na regenerację?

MIRON DKL
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 176
Rejestracja: 01 sie 2016, 21:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: MIRON DKL » 15 lut 2017, 19:52

Jeśli masz możliwość regeneracji zrób to i zapomnij o zamiennikach.Świecą inaczej,wydaje się że będą ok nawet jak jest to Depo a w rzeczywistości pieniądze wydane w błoto .
Pamiętaj co ori to ori , 99% zamienników robią z ryżu ,bambusa i sparciałych po roku dętek z taczki
Takie jest moje zdanie bo kiedyś też kombinowałem ale niech wypowiedzą się też inni ;-)
1Z+021BD
ABT+LPG

paquito88
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 184
Rejestracja: 29 wrz 2016, 09:05
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: paquito88 » 16 lut 2017, 15:19

Dzięki za opinię.
Czy ktoś jeszcze zechce się wypowiedzieć?
Najlepiej ktoś, kto miał styczność z tymi chińskimi soczewkowymi reflektorami.

Co do "99% zamienników robią z ryżu ,bambusa i sparciałych po roku dętek z taczki", kiedyś poruszałem temat kluczyka typu scyzoryk z allegro. Wytwarzany przez skośnookich gentlemanów rzecz jasna :-), forumowicze narzekali i odradzali, koleś który dorabiał grot też odradzał ale jak na razie kluczyk spisuje się bez zarzutu. Co prawda tylko kilka miesięcy go mam ale jestem zadowolony :-) jedynie grot musiałem dokupić inny bo w kluczyku był do nowszych modeli grot. Też kilku kolesi w zakładach dorabiających klucze twierdziło, że nie da się tego zrobić (leniwe pierdoły) podczas gdy ja posiadałbym narzędzia to sam bym to zrobił. Ale udało się znaleźć kolesia, który to ogarnął w dodatku tanio, dostał jeszcze na piwo i wszyscy są zadowoleni :)

Wracając do lamp, moje mają prawie 24 lata, wątpię by chińczyk tyle wytrzymał ale mimo wszystko chętnie poczytam wypowiedzi osób, które miały styczność z tymi reflektorami :)

Awatar użytkownika
hexman
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 785
Rejestracja: 29 sie 2009, 20:04
Lokalizacja: SBI

Post autor: hexman » 16 lut 2017, 16:40

paquito88, mam doświadczenia (nie konkretnie z chińskimi soczewkami), ale z lampami depo.
Niestety była to raczej nieprzyjemność niż miłe wspomnienia.

Pierwszy komplet w samochodzie Opel Omega - poleciały szybciej niż się pokazały - nowe, a nie świeciły praktycznie w ogóle.
Drugi komplet - Sharan - po 2 latach odbłyśnik był w gorszym stanie niż oryginał po prawie 20 latach.
Trzeci komplet w byłej B3 - używane bosche świeciły lepiej niż nowe depo...
Dlatego jak masz możliwość regenerowania to rób to - ewentualnie kup jakieś oryginały w lepszym stanie i z 2ch kompletów zrób jeden.
Oryginal zawsze będzie lepszy niż nawet najlepszy zamiennik;)
Było białe Audi :arrow: Biały 1Y

Jest białe Audi :arrow: Biały AAT

Awatar użytkownika
dlugilbn
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 05 cze 2015, 23:38

Post autor: dlugilbn » 16 lut 2017, 18:43

Też miałem Depo w ibizie.W nocy na mijania było ciemno jak w grobie,kupiłem ori używki i było tak jak powinno być.Zamiennik po czasie zżółknie,zaparuję a odbłyśnik po pryszczy,są jeszcze przypadki,że topią się przy oprawce żarówki.Lepiej wydać 450 zł i mieć spokój na kilkanaście lat niż wywalić w błoto 650 zł na rok,dwa.

MIRON DKL
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 176
Rejestracja: 01 sie 2016, 21:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: MIRON DKL » 16 lut 2017, 19:33

Paweł masz już wystarczającą odpowiedź :-)
1Z+021BD
ABT+LPG

paquito88
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 184
Rejestracja: 29 wrz 2016, 09:05
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: paquito88 » 16 lut 2017, 20:58

Dzięki bardzo Panowie piwoa80
Mirek, faktycznie odpowiedź jest teraz dużo prostsza :) odstawię auto na tydzień latem, może przy okazji porobię coś przy nim i wyślę ori lampy do regeneracji :)

MIRON DKL
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 176
Rejestracja: 01 sie 2016, 21:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: MIRON DKL » 16 lut 2017, 21:06

podeślij link tej firmy,może być na PW :-)
1Z+021BD
ABT+LPG

Grzegorz-DTR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 40
Rejestracja: 22 lis 2007, 19:12

Post autor: Grzegorz-DTR » 06 mar 2017, 14:32

Druga sprawa to cena za reperację jest znacznie niższa. Regenerowałem w zeszłym roku lustra i ramkę w lampie zespolonej. 70 - lustro, 50 - ramka.
Jedyny problem, to trzeba samemu rozebrać lampę i dostarczyć tylko te elementy które chcemy naprawiać. Zmiana w oświetleniu - kolosalna. Po takim zabiegu odpuściłem sobie przekaźniki w aucie.

Zakład mogę śmiało polecić. Prowadzą go panowie, lekko po 60'ce. Nie używają maila, stron www itp. tylko telefon. Powoli i starannie.
google maps

Awatar użytkownika
krzysiek_kw15
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 287
Rejestracja: 20 maja 2007, 09:20
Imię: Krzysztof
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Coupe quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: CW/DW

Post autor: krzysiek_kw15 » 07 mar 2017, 08:02

Też regenerowałem w VacMet we Wrocławiu.
Ja regenerowałem odbłyśniki soczewek (za soczewką i od długich) koszt - 120 zł/lampa.
Zakład pełna profeska!!!!
Do tego kupiłem nowe szkła i osram night breaker - lampy świecą jak oszalałe!!! Jak jechałem pierwszy raz, to użytkownicy starszych pojazdów migali mi długimi rotfl ,ale dawali sobie spokój kiedy ja zaczynałem migać dokuczacz_
Polecam taki zabieg!!!!
AUDI <- KLASA SAMA W SOBIE

Było:
B3 Sedan 1.6 Benzyna+LPG '87 - cudeńko
B3 Coupe 2.3 NG pb + LPG '90
B4 Avant 1.9 TDI 1z+ '93
Jest:
B4 Coupe Quattro 2.8 AAH LPG '92
B4 Coupe Quattro 2.8 AAH LPG '95
B4 Coupe Quattro 2.8 AAH '95
VW Touran 2.0TDI 170KM BMN Highline '07

Bartes
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 05 paź 2015, 12:22
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Bartes » 07 mar 2017, 22:03

krzysiek_kw15 pisze:(...)Jak jechałem pierwszy raz, to użytkownicy starszych pojazdów migali mi długimi (...)
Może lepiej upewnij się, że masz prawidłowo lampy ustawione. Nie powinieneś nikogo oślepiać, bez względu na to czy lampy nowe czy nie.

Do autora tematu... miałem tez problem ze słabo świecącymi lampami. Najpierw wrzuciłem Philipsy XtremeVision +130%. poprawa bardzo odczuwalna, ale bez przesady. Dlatego rozkręciłem lampy (to jest dziecinnie proste), przetarłem odbłyśniki suchą szmatka od okularów i efekt był co najmniej tak samo dobry, jak nie lepszy niż po wymianie żarówek. Umyłem klosze, skręciłem całość i świeci o nieporównywalnie lepiej. Zamierzam wysłać same odbłyśniki do regeneracji, wtedy będzie już kosmos:) Pytałem o ceny tutaj (link). 70 zł za odbłyśnik, 30 zł za ramkę i to bez względu na to czy lampy zwykłe czy zespolone. Ja mam akurat zespolone, ale nie soczewki. Dlaczego uważasz, że musisz regenerować również klosze?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga