Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Moja czarnula - Audi 80 Coupe 2.0

Prezentacja w/w od 1980 do 1996 lub od 1991 do 2000.
forfiter

Moja czarnula - Audi 80 Coupe 2.0

Post autor: forfiter » 28 kwie 2016, 20:04

Witam

Obrazek
Obrazek

Przedstawiam wam mój nowy zakup jakim jest audi 80 coupe, z silnikiem 2.0.
Pół roku temu miałem również 80 coupe, czerwone B3 z 2.3 NG, lecz z przyczyn finansowych usiałem je sprzedać, i taki miałem ból pośladków, że obiecałem sobie, że jeszcze do Audi Coupe wrócę. I oto i ona ;)

Prawdopodobnie nie jeden z was ją skojarzy gdyż poprzedni właściciel mówił, że udzielał się na tym forum.

Ale do rzeczy:
Silnik 2.0 (oznaczenia jeszcze nie wiem 85KW)
1995r
Audio: tymczasowo radio Kenwood 121Y
Sekwencyjny podtlenek szatana.
Podobno s line, czarno czerwone skórzane fotele, czarna podsufitka, boczki skórzane, automatyczny szyberdach, szyby i lusterka też w elektryce, kierownica od s-line ale czy to prawdziwy s-line to tutaj pewności nie mam.

Plan na auto: Poza gazem przywrócić i utrzymać w 100% serii. Żadnej gleby, nie oryginalnych alufelg nic. Seria ma tyle uroku, że moim zdaniem nie trzeba nic upiększać. Póki co ma trochę "rzeźb" poprzednich właścicieli które sukcesywnie kasuję i przywracam do pierwotnego stanu.

Miała kiedyś drobne obcierki i została dosyć amatorsko zrobiona, poza jest trochę odprysków i małych wgniotek, także przewiduje w lato odmalowanie całego auta.

Od momentu zakupu zrobiłem nią 2 tyś km bez najmniejszego problemu aż do dziś, kiedy wracając z pracy temperatura wskoczyła lekko ponad 90 stopni, 100 jeszcze nie było, lekki dymek z nawiewów połączony z charakterystycznym dla płynu chłodniczego zapaszkiem i miałem już gorące trzewiki.


Teraz stoję przed dylematem, gdyż jedyne co mi do szczęścia w tym aucie potrzeba to klimatyzacja na allegro pod numerem aukcji 6064799653 można kupić nawiewy z chłodnicami, i wszystkim co mi się wydaje będzie we wnętrzu od klimatyzacji. Pytania w głowie są, co z elektryką, czym wyciąć dziury na rurki od klimy, czym później wolne miejsca zaślepić etc.

Oczywiście nagrzewnica idzie nowa.

Teraz będzie okazja i się zastanawiam, czy wymienić tylko nagrzewnicę czy kupić ten zestaw z allegro i przyszykować środek do montażu klimy. Boję się, że dodatkowe czynności związane z wierceniem etc przysporzą mi trudności, a salon w którym pracuje może udostępnić mi warsztat tylko po godzinach pracy więc też dużo czasu na operację nie będę miał.

Awatar użytkownika
Przemas80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1876
Rejestracja: 26 lut 2011, 09:59
Lokalizacja: Radom

Post autor: Przemas80 » 30 kwie 2016, 12:29

Poszukaj u nas na forum są ludzie co dokładali klimę,oznaczenie silnika to ABK ładne wnętrze ktoś sobie w niej zmodził powodzenia w ogarnianiu <piwo>

Awatar użytkownika
bezdachu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 89
Rejestracja: 16 gru 2014, 12:38

Post autor: bezdachu » 30 kwie 2016, 22:10

Ładne auto, ciekawy środek.
powodzenia.

forfiter

Post autor: forfiter » 03 lis 2016, 23:54

Mały update ;)

Zrobiliśmy już od kwietnia prawie 40tyś i jestem nadal bardzo zadowolony z auta.

Póki co wymieniłem: nagrzewnicę, poduszkę silnika, świece, filtry, oleje, chłodnicę wody, czujnik cieczy chłodzącej, przegub, i łożyska z prawej strony w kołach.

Jeszcze z bolączek 80tki mam do zrobienia rozrząd i pompę wspomagania. Poza tym namierzyłem wyciek z maglownicy :/





Teraz zastanawiam się nad audio.
Głośniki które siedzą teraz w aucie przyprawiają o pomstę do nieba.
Z przodu słabe keenwoody, a reszta to marketowe pioneer'y.


Plan: chcę by zestaw grał czysto, miał bas, był możliwie niedrogi, i wpasowany w fabrycznych miejscach.

Zdecydowałem się, że zrobię audio na podzespołach Bose.
Wzmacniacz będzie jeden, dla suba, reszta zasilane z radia.

Wymieniać będę wszystkie głośniki wraz z radiem.

Póki co jestem na etapie kupna subwoofera Bose z Mazdy 6 który będzie umiejscowiony w kole zapasowym. Wzmacniacz do niego potrzebny jest mały, więc pewnie będę chciał go upchnąć w półce pod podłogą bagażnika (jak tylko uda mi się dojść skąd mam wodę w bagażniku), bądź za butlą podtlenku.

Co do przodu i tyłu, w 80 fabrycznie mamy 6 głośników (bynajmniej w mojej).
Dwa przednie w podszybiu to 10cm i właśnie szukam do nich zamienników Bose

Mam niestety dziury i głośniki w drzwiach lecz będe sie ich pozbywał i przywracał fabrykę.

Co do tyłu, własnie szukam informacji jakie są tam głośniki, jak się trzymają i jak się do nich dostać.

Tak samo jak z głośnikami/gwizdkami w bagażniku.



Jakieś porady, sugestie mile widziane ;)

Awatar użytkownika
bloku
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1933
Rejestracja: 21 lip 2007, 22:39
Imię: Michal
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Post autor: bloku » 04 lis 2016, 18:16

Fajny model...jakiś nowy. 80 Coupe :D Zmień tą nazwę bo szpeci. Masz AUDI COUPE!!!
Było:80 YN,80 AAH,80 YN,Coupe DS,100 AAR,80 DT,90 JS,90Q 7A, CoupeQ NM,CoupeQ AAH,A6Q ASN,S6 AQJ,S6 ANK,80 Avant ABK,A4Q APR,Cabriolet AAH,A8 ABZ
Jest: 80 `94 Ginster Yellow czyli Bee NG

Awatar użytkownika
ArcioHC
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 22
Rejestracja: 29 lip 2016, 22:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ArcioHC » 06 lis 2016, 18:54

Fajna, podobna do mojej, ten sam rok i silnik.
+ za utrzymanie serii, nie mogę patrzeć na te udziwnione lampy czy poczerniane tylne albo jakieś inne grille bez znaczka albo kierownice sportowe ze carrefoura czy zestawy audio na pół bagażnika :D

Awatar użytkownika
topor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 417
Rejestracja: 18 sty 2007, 23:53
Imię: Toporski
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ACE+lpg
Lokalizacja: Mielnik
Kontakt:

Post autor: topor » 11 lis 2016, 13:11

+ za ładna serie;)
EX Coupe 20VT --->>> audi-80-coupe-by-topor-t90069.html
Audi A6 C5 Avant
Audi A6 C6 Avant
Audi S4 B5 Avant
Audi RS6 C5 Sedan

forfiter

Post autor: forfiter » 19 kwie 2017, 00:25

Witam po przerwie!

Niestety muszę sprzedać z wielkim bólem tyłka swoją rakietę.

W naszym kraju jest niestety NFZ nie interesuje, że ledwo żyjesz, dusisz się. Termin na maj 2025 i ch paluszkiem_nono . U mnie problem był za duży i musiałem zrobić zabieg prywatnie (4k) co niestety znacznie nadszarpnęło mój budżet do tego dostałem auto służbowe więc audica od paru tygodni jest brana tylko czasami w weekend na wycieczkę do Warszawy.

Mimo wszystko, bardzo polecam wszystkim ten wóz. Z pewnością bez żadnego wkładu finansowego dojedzie na księżyc i z powrotem. Moja histroia auta jest opisana w ogłoszeniu, historia poprzedniego właściciela opisana jest ponoć też gdzieś tu na forum.

Polecam wszystkim!

Nie wiem czemu nie mogłem dodać posta w dziale giełda :/ http://allegro.pl/show_item.php?item=6784002511
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2017, 00:36 przez forfiter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Przemek97
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 13:33
Lokalizacja: Opole

Post autor: Przemek97 » 19 kwie 2017, 14:24

Nie mogłeś dodać posta w dziale giełda bo tam wymagane jest minimum 25 napisanych postów z danego konta ;-)
Ładne autko, szkoda że musisz sprzedać, no ale cóż. Są rzeczy ważne i ważniejsze :-) Oddaj w dobre ręce i może jeszcze się pojawi na tym forum okok Pozdrawiam i życzę zdrówka kwadr

Awatar użytkownika
ArcioHC
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 22
Rejestracja: 29 lip 2016, 22:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ArcioHC » 20 kwie 2017, 21:24

Jak nie sprzedasz to zapraszam na zlot Audi 80 w Warszawie 29 kwietnia o 17 pod stadionem narodowym ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi Coupe / Cabrio.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga