Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi Coupe 2.3 NG] Zielona strzała.

Prezentacja w/w od 1980 do 1996 lub od 1991 do 2000.
Awatar użytkownika
Kofper
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 574
Rejestracja: 15 cze 2011, 17:56
Lokalizacja: Konina

Post autor: Kofper » 14 lis 2016, 22:08

Setup zimowy poszedł w odstawkę. Trzeba będzie w tym roku odświeżyć stalówki bo już je trochę rdza złapała. Coupeta umyta z zimowej soli, alufelgi założone, lakier na szybko odświeżony QuickDetailerem. Miejmy nadzieje, że przelata ten sezon bezproblemowo. W tym roku w końcu będzie wyczekiwane przeze mnie od dawna Prawo Jazdy więc roczny przebieg pewnie się zwiększy. Jak na razie było ok 4tys.km rocznie :-D :-D
Obrazek Obrazek Obrazek

[ Dodano: 2016-05-13, 22:33 ]
Coś tam z ostatniego wypadu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

[ Dodano: 2016-11-14, 22:08 ]
Ostatnie chwile Coupeta przelatała wyglądając tak.
Obrazek
Teraz już ta brzydsza zimowa wersja. :/ Niestety z powodów rodzinnych Coupeta w pełni przeszła w moje posiadanie, tak była na spółkę z Tatą.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
bloku
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1933
Rejestracja: 21 lip 2007, 22:39
Imię: Michal
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Post autor: bloku » 15 lis 2016, 19:53

To żyje... :D Dawno już tu do Ciebie nie zaglądałem :P
Było:80 YN,80 AAH,80 YN,Coupe DS,100 AAR,80 DT,90 JS,90Q 7A, CoupeQ NM,CoupeQ AAH,A6Q ASN,S6 AQJ,S6 ANK,80 Avant ABK,A4Q APR,Cabriolet AAH,A8 ABZ
Jest: 80 `94 Ginster Yellow czyli Bee NG

Awatar użytkownika
Kofper
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 574
Rejestracja: 15 cze 2011, 17:56
Lokalizacja: Konina

Post autor: Kofper » 16 lis 2016, 21:02

Ona na szczęście żyję.
Ostatnimi czasu doszła kierownica trój ramienna od Coupe i wyrezane podświetlenie nóg z ori lampek i ładnie to wygląda.
Niedawno zaczęło mi się coś strasznie tłuc w silniku i już pełen nerwów patrzyłem na to auto ale okazało się że to pompa vacuum i musze coś z tłoczkiem podziałać.

hubert26w
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 405
Rejestracja: 25 sty 2013, 11:34
Imię: Hubert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Szydłowiec/Maz.

Post autor: hubert26w » 17 lis 2016, 06:20

Siemanko! Też mam u siebie azev A tyle że 16 felgi pancerne. Przejechały ostatnio po dziku i nawet koło nie bije ;-) Myślałem że auto skasowałem a tu nawet śladu nie było ;-) Fajne coupe dbaj o nie ;-)

Awatar użytkownika
Kofper
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 574
Rejestracja: 15 cze 2011, 17:56
Lokalizacja: Konina

Post autor: Kofper » 10 lut 2017, 12:24

Od dłuższego czasu drażnił mnie wydech końcowy, ponieważ końcówki nie bardzo mi podchodziły a w dodatku średnio raz na tydzień musiałem legać pod autem i podginać mocowania bo są wykonane z tak cienkiej blachy że pod wpływem dziur się odginają.
Długo szukałem odpowiedniego wydechu i w końcu trafiłem coś takiego. Niestety przez to jak jest wyprofilowana podłoga i duże wycięcie w zderzaku nie jest to założone idealnie ale mi się podoba i nie przeszkadza. Ładnie podkreśliło dźwięk pięciu cylindrów, nie za głośno, nic nie trzeszczy jest ładnie :D
Obrazek Obrazek

Na początku marca auto idzie do lakierowania, najprawdopodobniej będzie lakierowana cała prawa strona i troszkę z lewej. Wszystko to przez to że po kilku latach od wypadku pokazuje się nieudolność niemieckich lakierników i ich zabezpieczeń. Na koniec wykonam porządną korektę lakieru i położę ceramikę lub dobry wosk. :-)

[ Dodano: 2017-02-10, 12:24 ]
Krótki filmik jak teraz brzmi wydech.

Awatar użytkownika
Maciek.
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 162
Rejestracja: 11 sie 2011, 10:31
Imię: Maciej
Model: Inny
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: SBE

Post autor: Maciek. » 10 lut 2017, 16:23

Aż aparat zemdlał z wrażenia. :D Jak przystało na 5 cylindrów - dźwięk świetny.
| było '95 sedan ABK LZ5U | jest '09 S204 C220 CDI |

Mzet
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 188
Rejestracja: 31 mar 2015, 23:35
Imię: Marcin
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Mzet » 17 lut 2017, 20:52

Żeby mój diesel tak grzmiał. Heh...

Awatar użytkownika
Kofper
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 574
Rejestracja: 15 cze 2011, 17:56
Lokalizacja: Konina

Post autor: Kofper » 05 maja 2017, 23:12

Początkiem nowego sezony zostało wprowadzonych kilka zmian stylistycznych :-)

Pierwszą rzeczą planowaną już od dawna było częściowe lakierowanie nadwozia bo w newralgicznych miejscach już było nieciekawie. Znalazłem lakiernika z pasją który zrobił to porządnie i użył jednych z lepszych zabezpieczeń, żeby było już na lata. Jestem bardzo zadowolony z efektu. Czeka mnie jeszcze tylko korekta lakieru i nałożenie wosku.
Kilka zdjęć z lakierowania:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A tutaj już częściowo poskładane. Przy okazji lakierowania wpadły nowe listwy gumowe i plastikowa listwa progowa. Wszystko z ASO i niestety troszkę drogie :shock:

Obrazek

Ku przestrodze!! Uważajcie jak zamawiacie części karoserii z wysyłką. Ja niestety przez pośpiech zamówiłem pierwszy błotnik który przyszedł pogięty bo kurier poczty polskiej na nim po prostu stanął i cały czas walczę o odszkodowanie za niego, natomiast drugi który zamówiłem i to jeszcze od forumowicza który zapewniał mnie że błotnik jest w idealnym stanie i wystarczy przeczyścić i lakierować okazał się być w masakrycznym stanie, lecz już nie miałem czasu i ochoty na szukanie kolejnego więc ten poleciał do blacharza.

Obrazek Obrazek Obrazek

W między czasie gdy auto stało u lakiernika trafiła mi się okazja na zakup alufelg z oponami. I tak po wyprawie ponad 200km w jedną stronę za nabyłem alufelgi Borbet T 8J 17" ET35 z oponami 205/45 i polerowanym rantem okok
Z kół jestem bardzo zadowolony ale będę musiał założyć jeszcze dystanse żeby bardziej je wypchnąć na zewnątrz.

Obrazek Obrazek

Przy okazji wrzuciłem jedną do B3 żeby zobaczyć jak tam siądzie na seryjnym zawieszeniu mysli_ Trochę się zrobiła koza choć na zdjęciach tego tak nie widać.

Obrazek Obrazek

Tutaj już zdjęcia jak auto wygląda na tą chwilę. Dekielki na felgach to tylko forma przejściowa :/
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Pozdro!

Mzet
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 188
Rejestracja: 31 mar 2015, 23:35
Imię: Marcin
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Mzet » 06 maja 2017, 21:11

Bardzo fajnie audi wygląda na tych felgach. Też małem nabyć ten model borbetów, w tym samym rozmiarze, ale z racji stanu naszych dróg zostałem przy 16'.
W końcu auto rozebrane jak należy do lakierowania.
Nieraz jak widzę lakierowanie z oklejonymi lampami, klamkami, emblematami (o zgrozo!), to słabo się człowiekowi robi.
Widać zależy chłopakowi na jakości i nie boi się poświęcić więcej czasu.
Co masz na myśli 'korekta lakieru'?

Awatar użytkownika
Kofper
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 574
Rejestracja: 15 cze 2011, 17:56
Lokalizacja: Konina

Post autor: Kofper » 06 maja 2017, 22:10

Mzet pisze:Bardzo fajnie audi wygląda na tych felgach. Też małem nabyć ten model borbetów, w tym samym rozmiarze, ale z racji stanu naszych dróg zostałem przy 16'.
W końcu auto rozebrane jak należy do lakierowania.
Nieraz jak widzę lakierowanie z oklejonymi lampami, klamkami, emblematami (o zgrozo!), to słabo się człowiekowi robi.
Widać zależy chłopakowi na jakości i nie boi się poświęcić więcej czasu.
Co masz na myśli 'korekta lakieru'?
Jeśli chodzi o korektę to mam na myśli wszechobecny teraz detailing. Będzie wycięte większość rys wszystko zgodnie ze sztuką detailingu i nałożony wosk podbijający głębie i szklistość lakieru. Myślałem nad powłoką ale na razie wole wosk na świeży lakier. Wszystko będę robił sam, ponieważ się tym zajmuje :-)

Awatar użytkownika
dawidz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 10
Rejestracja: 20 gru 2014, 21:03

Post autor: dawidz » 09 maja 2017, 13:06

Widzę kolega z okolic, choć samochodu jeszcze nie widziałem. Prezentuje się super:) Czekam na zdjęcia po detalingu:)

Awatar użytkownika
Rastaman25
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 290
Rejestracja: 03 gru 2011, 13:57
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: Rastaman25 » 10 maja 2017, 15:36

Noi założyłeś listwy wcześniej ode mnie... :-)
Gratulacje oklasky

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi Coupe / Cabrio.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga