Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABK] Stukanie w przednim zawieszeniu

Awatar użytkownika
dzikx
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1030
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:49
Imię: Jurek
Model: Audi 90 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.6 ADA+lpg
Lokalizacja: pomorze

Post autor: dzikx » 29 paź 2016, 00:59

skasowali i co ? nic ne znaleźli bezradny_ ? to za co zapłaciłeś ?? chyba żeby sprawdzili co puka. Jak mówię Masz łożyska do sprawdzenia, gumy wózka i wahaczy, końcówki drążków jak i sworznie ( choć to od ręki powinni na stacji ocenić na szarpakach ) łączniki stabilizatora i jego gumy, ewentualnie zdarzyło się że pukał amortyzator w makpersonie i próby dokręcenia nakrętki mocującej go nic nie dawały, tak samo u góry przy łożysku jeśli jest źle skręcone ( ta taka specjalna nakrętka z wycięciem ) też może pukać

[ Dodano: 2016-10-29, 00:59 ]
tuleje tylne słychać głuche uderzenia z tyłu jadąc po dziurach i czuć że auto wozi lekko, zwłaszcza na dziurach itp.

groszekABK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 18
Rejestracja: 13 wrz 2016, 20:20
Lokalizacja: Szprotawa

Post autor: groszekABK » 18 maja 2017, 13:48

Witam, trochę stary temat, opisałem to samo w innych postach bo miałem to samo, ale moja rada jest taka, żebyś sprawdził sobie prawą lub lewą końcówkę drążka czy nie jest ustawiona pod kątem. Często podczas ustawiania zbieżności mechanik nie dopilnuje, jak dokręca kontrę ustawienia główki końcówki drążka i wtedy nie jest równolegle do ramienia McPersona i podczas dużych wychyłów potrafi stukać. W większości aut drążek kierowniczy ma ruchome jabłko które obraca się dookoła, i wtedy to w niczym nie przeszkadza, i przez to mechanicy zapominają jak to jest ważne w 80. Bo tam jest tuleja na stałe. Także to powinno pomóc. Pozdrawiam ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga