Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 Cabrio] Migająca kontrolka dachu

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 13 mar 2011, 13:07

Michal chcialem Ci pomoc we wczesniejszym temacie ktorym pisales ale napisales nie zrozumiale i nie precyzyjnie o co Ci dokladnie chodzi, teraz jest juz troche lepiej... wiec tak: probowales otworzyc dach w sensie przyciskiem i przekrecajac drzwignia?
Forum A6Klub i Audi80

czak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:12
Lokalizacja: Orawka

Post autor: czak » 13 mar 2011, 18:30

ak ale się nie odblokuje wogóle ta dźwignia
czak

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 13 mar 2011, 19:20

no spoko jak bys to napisal precyzyjniej wczesniej to pewno teraz juz bys mial dach otwarty, a jednak musiales czekac az znow Ci odpisze... odczep taszki (zaslonki przeciwsloneczne) odloz na bok, pod nimi (kazdym z nich) sa male dziurki to jest wejscie w awaryjne otwarcie dachu, wkladasz tam maly srubokrecik czy twardy drut i otiwerasz, pozniej smarujesz ta dzwignie od wewnatrz (to juz po otwarciu dachu) abys nie mial na najblizsza przyszlosc problemow, jak nie udalo sie to pisz

ps: mam nadzieje ze zaden z forumowych zboczochow tu nie zaglada...
Forum A6Klub i Audi80

czak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:12
Lokalizacja: Orawka

Post autor: czak » 25 mar 2011, 18:04

no właśnie tylko u mnie jest inny problem,ja nie widze problemu rozkręcić to wszystko nawet całe...i otworzyć dzwignie.. podniose i jest w powietrzu no ale szyby nie jadą w dół i guzik nie działa. otwarłem awaryjnie no ale poźniej też się nie składa.. wogóle nic nie działa...ani kontrolka na liczniku...jest gdzieś bezpiecznik od tego dachu oprócz przekaźnika w bagażniku????
czak

dav19866
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 08 mar 2012, 01:06
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: dav19866 » 11 mar 2012, 17:42

witam mam ten sam problem tez mam dach składany elektrycznie i nic nie działa ani kontrolka Może mi ktoś :-D pomóc
Dawid

hemp
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 125
Rejestracja: 15 cze 2007, 16:25
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: hemp » 12 mar 2012, 17:30

zapnij vaga sprawdź bezpiecznik

Awatar użytkownika
dyras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 504
Rejestracja: 02 lis 2008, 15:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: dyras » 06 sty 2014, 11:56

Podepnę się pod temat mrugającej kontrolki dachu. Po przekręceniu zapłonu mruga z 10 razy i gaśnie. Czujniki klapy dachu działają, po otwarciu manualnym blokuje klapę bagażnika. Czujniki w ramce szyby przedniej też oki, po unisieniu dachu szyby opuszczają się. Za każdym razem zapala się też lampka na zegarach. Jest czujnik płynu w zbiorniczku, bo chyba może być go za mało? Co się tam leje?:)



... problem rozwiązany. trzeba skasować wiszące błędy na kompie sterownika dachu i kontrolka zaczyna świecić normalnie.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2015, 20:27 przez dyras, łącznie zmieniany 2 razy.

PrzemekPrze

Post autor: PrzemekPrze » 14 wrz 2015, 17:32

Witam,

odgrzewam kotleta, u mnie jednak sprawa wygląda inaczej ,bo kontrolka dachu miga, jak mam zamknięty dach. VAG, pomiary itp. itd. nie przyniosły żadnego skutku (nic nie wykryło). Dodam ,że naprawiałem antenę elektryczną i podczas wymiany spalił mi się bezpiecznik #4 15A, wymieniłem go na 20 ,bo nie miałem 15. Od tamtej pory ,gdy zamknę dach dźwignią(przekręcę) mruga non-stop kontrolka dachu, gdy go otwieram jest w porządku. Nie ma również żadnego problemu z jego otwarciem bądź zamknięciem tylko te mruganie mnie irytuje... :-/ Gdzie szukać problemu ? Dach manualny oczywiście.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
dyras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 504
Rejestracja: 02 lis 2008, 15:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: dyras » 14 wrz 2015, 20:31

TheSorrow pisze:Witam,

odgrzewam kotleta, u mnie jednak sprawa wygląda inaczej ,bo kontrolka dachu miga, jak mam zamknięty dach. VAG, pomiary itp. itd. nie przyniosły żadnego skutku (nic nie wykryło). Dodam ,że naprawiałem antenę elektryczną i podczas wymiany spalił mi się bezpiecznik #4 15A, wymieniłem go na 20 ,bo nie miałem 15. Od tamtej pory ,gdy zamknę dach dźwignią(przekręcę) mruga non-stop kontrolka dachu, gdy go otwieram jest w porządku. Nie ma również żadnego problemu z jego otwarciem bądź zamknięciem tylko te mruganie mnie irytuje... :-/ Gdzie szukać problemu ? Dach manualny oczywiście.

Pozdrawiam
Mi to wygląda na nieskończoną procedurę zamykania, np. brak sygnału potwierdzenia z rygla nad szybą, pokrywy dachu, albo z zamka tylnej klapy.
U mnie murgała dioda gdy miałem przetartą wiązkę do tylnej klapy. Nie działała mi wtedy pompa. Dach można było składać i rozkładać ręcznie.

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 15 wrz 2015, 08:48

TheSorrow, a szyby da się zamknąć centralnym przyciskiem?
Forum A6Klub i Audi80

PrzemekPrze

Post autor: PrzemekPrze » 15 wrz 2015, 11:00

Wszystko się da, tylko lampka mruga... :-|

Awatar użytkownika
T0MMY
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 10
Rejestracja: 28 mar 2017, 21:41
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: T0MMY » 17 maja 2017, 22:47

mam podobny problem z kontrolką dachu. Tak samo jak u Dyras`a przy włączeniu zapłonu kontrolka mruka ok 10 razy i gaśnie. Bez znaczenia czy dach jest rozłożony czy zamknięty.
Podłączyłem do kompa i pojawiły się takie błędy:
01089 Przełącznik pozycji podniesionego łuku napinającego – P204
01107 Lampka indykatora zablokowania dachu – K98

hmmm o co kaman? co szukać i gdzie?
błedy nie chcą się skasować :(

Awatar użytkownika
dyras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 504
Rejestracja: 02 lis 2008, 15:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: dyras » 18 maja 2017, 19:19

T0MMY pisze:mam podobny problem z kontrolką dachu. Tak samo jak u Dyras`a przy włączeniu zapłonu kontrolka mruka ok 10 razy i gaśnie. Bez znaczenia czy dach jest rozłożony czy zamknięty.
Podłączyłem do kompa i pojawiły się takie błędy:
01089 Przełącznik pozycji podniesionego łuku napinającego – P204
01107 Lampka indykatora zablokowania dachu – K98

hmmm o co kaman? co szukać i gdzie?
błedy nie chcą się skasować :(
Sprawdzilbym silownik dachu ten mniejszy. Jeden z nich, prawdopodobnie po stronie pasazera ma wewnetrzna krancowkę. Sprawdz czy ona dziala. Albo po drodze do kompa dachu sygnal sie nie 'gubi'.
Co do drugiego bledu z lampka od dachu nie mam pojecia czego moze dotyczyc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga