Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Cabrio 1.8 ADR] Cykanie i stukot. Awaria przekaźnika? (auto

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
T0MMY
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 10
Rejestracja: 28 mar 2017, 21:41
Lokalizacja: Wrocław

[Cabrio 1.8 ADR] Cykanie i stukot. Awaria przekaźnika? (auto

Post autor: T0MMY » 22 maja 2017, 21:42

Mam kolejny rebus :(
parkując wczoraj samochód i wrzucając "P" (automat) usłyszałem równomierny stukot z okolic skrzyni. Jednocześnie z tym stukotem, spod deski rozdzielczej słychać było cykanie jakby jakiś przekaźnik. Oba te dźwięki nasilają się jak włączę światła (szybciej tak jakby cykało i stukało) - i tylko przy odpalonym silniku i jak nie mam wciśniętego pedału hamulca. Ten stukot przy lewarku jest tylko na "P" i "N" i pierwsza myśl jaka mi przychodzi, że to ta zapadka, która zwalnia przy naciśnięciu hamulca możliwość zrzucenia biegu z P na D czy R.

Gdy wyciągnę przekaźnik przestaje stukać. Czy to on może być uszkodzony i przyczyną tego zjawiska? Za co ten przekaźnik może odpowiadać? A może ktoś z Was spotkał się z czymś takim?

nr przekaźnika to: 8D0 951 253 C / 376

Obrazek

[ Dodano: 2017-05-22, 21:42 ]
Problem rozwiązany. Dodatkowo gdy zobaczyłem, że przy wciśniętym hamulcu świeciła prawa postojówka, a gdy cykał przekaźnik jednocześnie pulsował 3-stop.
Było zwarcie w prawej tylnej oprawce od żarówki pozycja/stop. Kabelki poprawione, żarówki wymienione ... wszystko wróciło do normy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga