Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABK] Drgania przy hamowaniu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
xRead
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 375
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:32
Imię: Dawid
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Legnica

[B4 2.0 ABK] Drgania przy hamowaniu

Post autor: xRead » 25 lip 2017, 23:51

Witam :) Jakieś 2000km temu założyłem 4 nowe tarcze firmy Fremax + klocki Icer. Z tego co słyszałem ludzie chwalą a cena nie była jakaś niska. Po wycieczce nad morze 800km po S3 i hamowaniach z prędkości rzędu 160-180km/h po trasie zauważyłem, że występują dragnia na kierownicy oraz minimalnie na pedale. Typowy objaw krzywych tarcz. Dzisiaj zrobiłem pomiar czujnikiem zegarowym i tarcze z przodu mają bicie 0,04mm czyli teoretycznie mieści się w normie, która raczej nie powinna wywoływać takich objawów. Dodam, że opony mam wiekowe z zapasów Goodyear, zawieszenie całe nowe na lemfie. Gdzie szukać przyczny ?

jarowlkp
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 258
Rejestracja: 04 gru 2015, 13:22
Lokalizacja: Trzcianka

Re: Drgania przy hamowaniu

Post autor: jarowlkp » 26 lip 2017, 06:53

xRead pisze:Witam :) Jakieś 2000km temu założyłem 4 nowe tarcze firmy Fremax + klocki Icer. Z tego co słyszałem ludzie chwalą a cena nie była jakaś niska. Po wycieczce nad morze 800km po S3 i hamowaniach z prędkości rzędu 160-180km/h po trasie zauważyłem, że występują dragnia na kierownicy oraz minimalnie na pedale. Typowy objaw krzywych tarcz. Dzisiaj zrobiłem pomiar czujnikiem zegarowym i tarcze z przodu mają bicie 0,04mm czyli teoretycznie mieści się w normie, która raczej nie powinna wywoływać takich objawów. Dodam, że opony mam wiekowe z zapasów Goodyear, zawieszenie całe nowe na lemfie. Gdzie szukać przyczny ?
co do przodu i bicia po kierownicy skoro tarcze proste , zacznij od porządnego zakładu wulkanizacyjnego celem wyważenia kół i niech sprawdzą przy okazji stan opon , sam to nie dawno przerabiałem kola świeżo wyważone wiec zmieniałem wszystkie elementy układu hamulcowego, kierowniczego i zawieszenia po kolei , kierownica jak drgała tak nadal drgała ,wiec skoro wszystko już wymienione łącznie z półosiami i przegubami , pojechałem do dobrego wulkanizatora celem wyważenia po mimo ze miesiąc wcześniej były wyważane ale u innego i co ? kierownica ani nie drgnie , porządna wyważarka zrobiła robotę , tak wiec ostatni raz byłem u przysłowiowego Pana Mietka który ma sprzęt z lat 80 :)

co do tyłu skoro bije Ci pod pedale to przyczyna w tarczach na osi tylnej na 99% krzywe , zmierz czujnikiem zegarowym nie tylko 1cm od rantu tarczy ale również bliżej środka piasty
jarowlkp

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga