Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ALL] Wiązka elektrycznych szyb

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krzychu79
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 70
Rejestracja: 12 kwie 2012, 20:31
Lokalizacja: śląskie

[B4 ALL] Wiązka elektrycznych szyb

Post autor: krzychu79 » 08 lip 2014, 21:28

Witam, którędy leci oryginalna wiązką 4x elektrycznych szyb w B4? Gdzie jest "centralka" i jak to wszystko jest połączone? Dużo jest roboty z wyciągnięciem ori wiązki żeby nic nie popsuć?

Damik1992
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 35
Rejestracja: 12 maja 2014, 16:33

Post autor: Damik1992 » 13 lip 2014, 12:26

O ile się nie mylę to chyba wzdłuż progu, i centralki chyba nie ma żadnej- no chyba że to jakiś moduł komfortu czy coś. Żeby to zdemontować bez cięcia itd to trochę się nakręcisz :mrgreen:

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 13 lip 2014, 13:47

Sterownik jest pod nogami kierowcy, taki podłóżny z numerem 363 czy jakoś tak (wystepowały dwa numery).

Ja miałem całą wiązkę ale ją pociąłem bo wcześniej jak miałem rozmontowane całe wnętrze puściłem sobie po 3 kable do każdych drzwi.
Części samochodowe online - Motostacja

Awatar użytkownika
audico
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 264
Rejestracja: 04 gru 2007, 17:49
Lokalizacja: B-ce

Post autor: audico » 15 lip 2014, 17:18

Aldi nad nogami kierowcy :-)
Wiązka jest położona przy ścianie grodziowej, dalej progami do środkowych słupków. Żeby ją wyciągnąć bez cięcia to trzeba zdjąć deskę rozdzielczą. Oczywiście musisz rozkręcić drzwi (boczki i górna ramę z szybą) aby wyjąć silniczki. Trochę kombinowania jest przy wyjęciu i włożeniu wiązki ze złączkami do drzwi od kierowcy (przyciasny otwór). Progi plastikowe musisz rozkręcić i puścić wiązkę pod nimi (są tam takie plastikowe przykrywki coś jakby tunel, ale od spodu wiązka leży na podłodze). Słupki środkowe też muszą zostać rozkręcone żeby móc włożyć lub wyjąć wiązkę z tylnych drzwi.
Ogólnie najwięcej roboty jest z rozkręceniem deski rozdzielczej i dobrym jej skręceniem (tak żeby nie skrzypiała podczas jazdy). Można puścić wiązkę bez rozkręcania deski ale kable są zbyt napięte i jest to nieprofesjonalnie :-) Aha od razu wiązkę el. lusterek trzeba brać jak masz dawcę. Pamiętaj, że ten biały kabelek od tej wiązki też musisz wziąć bo to jest ogrzewanie.

Awatar użytkownika
krzychu79
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 70
Rejestracja: 12 kwie 2012, 20:31
Lokalizacja: śląskie

Post autor: krzychu79 » 29 lip 2014, 17:55

Dzięki za odpowiedź :-) Szkoda że trzeba deskę ściągać, miałem nadzieję że się obejdzie bez tego. Ewentualnie jeszcze się zastanawiam, czy nie wyciąć tylko tych potrzebnych fragmentów wiązki a resztę jakoś dosztukować, tego i tak nie będzie widać a grunt żeby działało. Ja mam u siebie szyby el. z przodu, więc wtedy bym tylko musiał tylne szyby do przełączników w drzwiach kierowcy podłączyć i to wystarczy?

PS. Lusterka elektryczne mam więc tego nie muszę wyjmować ;-)

Awatar użytkownika
audico
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 264
Rejestracja: 04 gru 2007, 17:49
Lokalizacja: B-ce

Post autor: audico » 30 lip 2014, 22:33

Obrazek
Nie zapomnij wziąć panelu pod 4 el. szyby z dodatkowym guzikiem blokady tylnych.
Za dobrym elektrykiem nie jestem ale dużo ciecia i łączenia nie będzie, patrząc na ten schemat. Wystarczy podłączyć tylne przełączniki do prądu i dalej do silników (one są specyficzne bo są z przylutowanym kawałkiem kabla zakończonego wtyczką, należy brać całość od dawcy). Prąd z tylnych silników puścić przez wyłącznik tylnych szyb. Brązowe do masy i " Voilà". Jakbym coś zapomniał lub pomylił to proszę elektryków z forum o sprostowanie mojej wypowiedzi.
Ps. Wszystkie kolory kabli masz na schemacie twoja "stara" wiązka na pewno im odpowiada także z dojściem, z którego kabla wyprowadzić prąd nie będziesz miał problemów.
Pozdrawiam.
P2. zdjęcie deski wbrew pozorom nie jest takim trudnym zadaniem. Gdzieś na forum było opisane jak to zrobić.

Awatar użytkownika
Daniel Choros
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 744
Rejestracja: 08 gru 2011, 18:11
Lokalizacja: Kamionka/Chełm

Post autor: Daniel Choros » 02 sie 2014, 07:51

skoro masz kompletną wiązkę to po co takie druciarstwo robić :roll: dłużej Ci później zejdzie złączenie tej wiązki w całość niż zdjęcie deski i wyjęcie wszystkiego...

Pioter442
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 08 sie 2017, 21:44

Post autor: Pioter442 » 11 paź 2017, 09:33

A nie da rady puścić przewodów na el szyby przednie wyjmując pułkę pod pasażerem i tamtędy przeciągnąć.

Awatar użytkownika
Daniel Choros
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 744
Rejestracja: 08 gru 2011, 18:11
Lokalizacja: Kamionka/Chełm

Post autor: Daniel Choros » 11 paź 2017, 10:14

Da radę, zdejmiesz półkę pod kierownicą i schowek po stronie pasażera i nie będzie problemu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga