Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 1Z] Problem z klamką zewn od kierowcy.

ODPOWIEDZ
Błażej89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 16 wrz 2017, 20:07

[B4 1.9 1Z] Problem z klamką zewn od kierowcy.

Post autor: Błażej89 » 16 wrz 2017, 20:25

Witam
Mam problem z otwieraniem drzwi kluczykiem strona kierowcy dziś miałem zdarzenie podczas otwierania drzwi od kierowcy kluczykiem osoba wsiadająca do tyłu tez lewa strona złapała za klamkę podczas otwierania kluczykiem drzwi od kierowcy ( w tym samym momencie) w wyniku czego tylne drzwi zblokowały się w celu otwarcia jeszcze raz przekręciłem kluczyk w przednich drzwiach od kierowcy ale był delikatny zgrzyt w zamku oczywiście już nie otworzyłem drzwi od kierowcy jak przekręcam kluczyk w lewo i prawo luz nie ma oporu...od strony pasażera wszystko ok centralny działa w obecnej chwili otwieram i zamykam auto od strony pasażera sprawdziłem klamkę od wewnątrz wszystko ok zamek też sprawdzony też ok wiem że nie obędzie się bez zdjęcia tapicerki ale co mogło się uszkodzić??nie znalazłem takiego tematu na forum niestety proszę o pomoc

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tsarkam
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 92
Rejestracja: 14 sty 2017, 13:34

Post autor: Tsarkam » 23 wrz 2017, 21:29

Pewnie wkładka się Tobie ukręciła. Trzeba całe drzwi rozebrać, żeby dobrać się do zamka i wymienić wkładkę.
U mnie wkładka połamała się w pół - połowę wyjąłem razem z kluczykiem. Wkładkę ze złomu trzeba zorganizować i poprzekładać blaszki, zęby później nie wozić dwóch kluczyków.

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 24 wrz 2017, 16:12

Dla mających sprawnie działajacy centralny zamek ,rozwiązanie problemów z wkładką jest proste .Zakładamy centralkę zamka ze zdalnym sterowaniem z pilota.Osobiscie zrobiłem to kilka ładnych lat temu i w tej chwili kluczyk słuzy tylko do odpalania .Koszt centralki nie wielki ok 50zł

Błażej89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 16 wrz 2017, 20:07

Post autor: Błażej89 » 24 wrz 2017, 18:17

dzięki za pomoc Panowie temat ogarnięty okazało się że tylko spadł haczyk/mocowanie od klamki zewn nic się nie urwało na moje szczęście:) była obawa że wkładka zaliczyła zgon ;/ pozdrawiam

[ Dodano: 2017-09-24, 18:17 ]
MUNIOR pisze:Dla mających sprawnie działajacy centralny zamek ,rozwiązanie problemów z wkładką jest proste .Zakładamy centralkę zamka ze zdalnym sterowaniem z pilota.Osobiscie zrobiłem to kilka ładnych lat temu i w tej chwili kluczyk słuzy tylko do odpalania .Koszt centralki nie wielki ok 50zł

mam zdalne sterowanie z pilota ale drażniła mnie jego wrażliwość np był mocniejszy wiatr i już syrena i kierunki się paliły więc wyłączyłem syrenę i zamykałem kluczykiem drzwi do dziś a propo jak po takiej przerwie aktywować pilot zdlanego sterowania bo aktualnie zero reakcji jest

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4658
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 12 paź 2017, 09:09

Za 50zł to sterownik będzie bez żadnych funkcji alarmowych. Może w twoim da się wyłączyć alarm i zostawić tylko otwierania.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i tapicerka”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga