Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABK] Cabrio nie dzialaja elektryczne szyby

murek1979
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2017, 21:16

[B4 2.0 ABK] Cabrio nie dzialaja elektryczne szyby

Post autor: murek1979 » 16 lis 2017, 21:45

Witam

Mam problem ... otoz nie dzialaja elektryczne szyby ale tylko od strony kierowcy ( ta malutka z tylu oraz przednia ) . Guzikiem centralnym moge otworzyc i podniesc szyby ale tylko od strony pasazera. Przed momentem moglem opuscic i podniesc tylko mala szybke guzikiem kierowcy :) po 10 minutach znowu nie reagowaly na guzik centralny. Slychac tykanie przekaznika pod nogami kierowcy za kazdym razem jak nacisne guzik.
Jak otwieram dach to opuszczaja sie tylko szyby pasazera.. i czasami tylna szybka od strony kierowcy ...

Pomocy ... bo juz wychodze z siebie ... i staje obok :)

Mam nadzieje ze nie zagmantwalem ...

Przepraszam za brak Polskich znakow..
Pilne
Poszukuję blachoszczelki do naddźwiękowego podciśnieniowego pelengatora hydrostatycznego elektrogumonapawarki z przyczułapkami do hipertermobulgulatora wstecznego ślimakowicy boczno-spadowej z ryflem grzyla gulgownicy

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8383
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 16 lis 2017, 21:57

przyciski uszkodzone

murek1979
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2017, 21:16

Post autor: murek1979 » 16 lis 2017, 22:36

Jarewa pisze:przyciski uszkodzone
Przekaznik reaguje za kazdym razem na nacisniecie guzika ( slychac jak zalacza ) wiec wydaje mi sie ze przyciski sa sprawne .. W najblizszym czasie sprawdze stycznik pod katem zimnych lutow.
Pilne
Poszukuję blachoszczelki do naddźwiękowego podciśnieniowego pelengatora hydrostatycznego elektrogumonapawarki z przyczułapkami do hipertermobulgulatora wstecznego ślimakowicy boczno-spadowej z ryflem grzyla gulgownicy

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8383
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 17 lis 2017, 05:53

Zle sie wydaje, centralny przycisk nic nie ma wspólnego z tym przekaźnikiem.

murek1979
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2017, 21:16

Post autor: murek1979 » 18 lis 2017, 20:21

Chodziło o to ... Jak naciskam przyciski w drzwiach kierowcy to słyszę załączenie przekaźnika..... :) :-D :-D więc wydaje mi się :-D :-D że przyciski są sprawne :-D
Pilne
Poszukuję blachoszczelki do naddźwiękowego podciśnieniowego pelengatora hydrostatycznego elektrogumonapawarki z przyczułapkami do hipertermobulgulatora wstecznego ślimakowicy boczno-spadowej z ryflem grzyla gulgownicy

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8383
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 18 lis 2017, 20:35

murek1979 pisze:Guzikiem centralnym moge otworzyc i podniesc szyby ale tylko od strony pasazera. Przed momentem moglem opuscic i podniesc tylko mala szybke guzikiem kierowcy po 10 minutach znowu nie reagowaly na guzik centralny
murek1979 pisze:Jak otwieram dach to opuszczaja sie tylko szyby pasazera.. i czasami tylna szybka od strony kierowcy ...
Normalne zachowanie gdy są uskodzone przyciski od strony kierowcy bo onie nie tylko zmieniają dajac plusa ale też przewodzą masę i dlatego nie działają szyby z centranego.
murek1979 pisze:Slychac tykanie przekaznika pod nogami kierowcy za kazdym razem jak nacisne guzik
Przekaźnik też będzie robił takie problemy "grał" jak przycisk od kierowcy szyby jest niesprawny bo ta szyba to automat i praktycznie nic nie ma wspólnego jak reszta.
murek1979 pisze:Guzikiem centralnym moge otworzyc i podniesc szyby ale tylko od strony pasazera.
murek1979 pisze:nie dzialaja elektryczne szyby ale tylko od strony kierowcy ( ta malutka z tylu oraz przednia )
To potwierdza moja teza. gdyby było cos nie tak z przekaźnikiem nie działały by wszystkie szyby.


Zresztą działa prawa strona nie działa lewa podmień stronami przyciski w drzwiach kierowcy jak błąd pójdzie za przyciskami to wiesz.

murek1979
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2017, 21:16

Post autor: murek1979 » 23 lis 2017, 21:32

Dziekuje za podpowiedz ... bede walczyl na poczatku z przelacznikami.

[ Dodano: 2017-11-23, 21:32 ]
Sprawdziłem przełączniki przepinając kostki... są sprawne
Podświetlenie guzików ... działa.
Sprawdziłem przewody w gumowej mufie co łączy drzwi i słupek ... wszystko wporzo...
Zdjąłem tapicerkę drzwi , posprawdzałem kostki i połączenia ... wszystko OK.

Teraz zagadka :

Centralny guziczek opuszcza i podnosi wszystkie szyby po lewej stronie. Opuszcza i podnosi też małą szybkę po stronie kierowcy ( prawa strona u mnie to kierowcy strona ) , natomiast szyba kierowcy nie reaguje w ogóle na guzik centralny.
Guzikiem w drzwiach jak mała szybka jest opuszczona to mogę ją podnieść ale już nie opuścić.
Natomiast guzik w drzwiach od opuszczania szyby kierowcy nie reaguje w ogóle.

Po zdjęciu tapicerki i dotknięciu silnika opuszczania szyb wydawało mi się że jest on ciepły.

Jakieś pomysły ???\
Pilne
Poszukuję blachoszczelki do naddźwiękowego podciśnieniowego pelengatora hydrostatycznego elektrogumonapawarki z przyczułapkami do hipertermobulgulatora wstecznego ślimakowicy boczno-spadowej z ryflem grzyla gulgownicy

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4630
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 24 lis 2017, 12:30

murek1979 pisze: natomiast szyba kierowcy nie reaguje w ogóle na guzik centralny.
Problemem może być przycisk szyby kierowcy. Gdy się go nie trzyma to powinien łączyć obwód od centralnego przycisku do silnika.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8383
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 24 lis 2017, 14:54

To już raczej wina przekaźnika było kilka wersji rozwiązań przydał by się numer przekaźnika bo on odpowiada za szybę kierowcy tylko jesli chodzi o guzik centralny. A jeśli chodzi o niedziałanie szyby z panelu kierowcy reszta szyb to nadal wina przycisków. To że świeci przycisk nic nie znaczy pamiętaj że on jest podwójny w pozycji neutralnej przewodzi dwie masy i kliknięcie góra czy dół powoduje tylko zmianę jednej masy na plus a druga masa nadal przez przełącznik przechodzi.
murek1979 pisze:Guzikiem w drzwiach jak mała szybka jest opuszczona to mogę ją podnieść ale już nie opuścić

murek1979
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2017, 21:16

Post autor: murek1979 » 25 lis 2017, 17:42

Dzięki
, przejrzę w Poniedziałek przekaźniki ..
Pilne
Poszukuję blachoszczelki do naddźwiękowego podciśnieniowego pelengatora hydrostatycznego elektrogumonapawarki z przyczułapkami do hipertermobulgulatora wstecznego ślimakowicy boczno-spadowej z ryflem grzyla gulgownicy

wiedzmin79
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 22 lip 2018, 22:22
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wiedzmin79 » 02 wrz 2018, 14:01

Odświeżam temat -- mam bardzo podobny problem i niestety jest dość kłopotliwy.
Widzę że temat jest nierozwiązany - bardzo proszę o pomoc

Problem pojawia się z nikąd -- wszystko działa normalnie a tu nagle:
- z konsoli od strony kierowcy nie reagują żadne szyby
- z konsoli od strony pasażera nie reaguje szyba pasażera
- z konsoli środkowej ragują wszystkie szyby oprócz tej od strony kierowcy.

Wszystko po jakimś czasie -- czasem bardzo długim wraca do normy -- czasem za długo....
gdy się zamknąć dach i zostawić auto lub gdy zaczyna padać

Ma ktoś jakieś pomysły? Proszę o pomoc.
- przełączniki na 100% sprawne - to zostało sprawdzone

[ Dodano: 2018-09-02, 14:01 ]
Problem rozwiązany - obyło się bez wymian.
Zimne luty na modułach/sterownikach od szyb i dachu.
Znajomy elektromechanik przelutował, sprawdził - sprawne 100%
Temat zamknięty
B4 CABRIO 2.0 ABK

dirtydiana
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 157
Rejestracja: 29 lis 2015, 13:53

Post autor: dirtydiana » 17 paź 2019, 12:25

Mam pytanie, chodzi o centralny przycisk do opuszczania/podnoszenia szyb w cabrio. W moim aucie wszystkie szyby podnoszą się i opuszczają z drzwi kierowcy, centralnym przyciskiem mogę jedynie opuścić szyby, nie chcą iść juz do góry - jedynie słychac przekaźnik.
Co ciekawe przy zamkniętym i zaryglowanym dachu jak jednocześnie nacisne przycisk do podnoszenia szyb i zamykania dachu ( mimo, że jest zaryglowany i zamknięty ) wówczas szyby idą do góry... jak puszczę przycisk od dachy, to z centralnego przycisku juz podnieść nie mogę... jakies pomysły co to może być :)

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8383
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 17 paź 2019, 21:49

A ty nie byłes u mnie???

dirtydiana
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 157
Rejestracja: 29 lis 2015, 13:53

Post autor: dirtydiana » 18 paź 2019, 09:12

Byłem byłem :), ale co ciekawe szyby zaczęły pracować razem z tym przyciskiem od dachu :)

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8383
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 18 paź 2019, 17:34

Mimo to rzuca błędem sterownik przekaźnika przylutowywałem go uszkodzeń nie widać wiec tylko podmiana na sprawny jak dobrze pamiętam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga