Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.8S 91r] Nagłe obniżenie pedału hamulca ok "OK&quo

ODPOWIEDZ
ArKoSo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 05 maja 2017, 14:19

[B3 1.8S 91r] Nagłe obniżenie pedału hamulca ok "OK&quo

Post autor: ArKoSo » 13 gru 2017, 23:04

Witam.
Mam problem z hamulcami w audi 80 b3 1.8 91r.
Wracając dziś z pracy zahamowałem przed łukiem z ok.90km/h do 50 po czym poczułem pod stopą jak pedał się obniżył (nie spadł całkiem) a opadł o parę cm.
Na postoju pompując pedał jest twardy, nie spada a za razem wraca wyżej. Natomiast podczas jazdy pedał na odcinku o który się obniżył jest miękki i zaczyna lekko hamować aż do punktu "twardego pedału" gdzie hamuje już normalnie.
Serwo również sprawne, po napompowaniu i odpaleniu pedał spada odpowiednio w dół.
I dlaczego pisze tutaj, ponieważ klocki oraz okładziny są w bdb stanie, układ był odpowietrzany i do tej pory działało wszystko prawidłowo, nie znalazłem żadnego wycieku a szukałem gdzie tylko potrafiłem zajrzeć. Tłoczki w bębnach nie ciekną, odpowietrzniki wszystkie trzymają.
Z tego co również zauważyłem, podczas jazdy jak 2 razy nacisnę pedał hamulca ten wraca do prawidłowej wysokości po czym przy następnym hamowaniu znów obniża się z czego wnioskuje, że mógł się zapowietrzyć - tylko dlaczego i to tak nagle odczuwalnie oraz bez oznak wycieku.
Teraz dokładne pytanie gdzie szukać problemu, co przepuszcza bądź co sprawdzić.
I tu pytanie do maniaków co siedzą w nocy bo autko stoi a do pracy nie chce dojeżdżać busem a przede mną cała noc kombinacji..

Z góry dziękuje za pomoc

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 14 gru 2017, 08:35

ArKoSo, moim zdaniem opcje masz 2, albo pada pompa hamulcowa albo masz płyn stary jak świat i od jego wymiany bym zaczął.
Czy na zimnym aucie jak ruszysz zaraz po zapaleniu i powiedzmy po kilku kam hamujesz to też taj jest?
WRC is for boys.
Group B was for men.

ArKoSo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 05 maja 2017, 14:19

Post autor: ArKoSo » 14 gru 2017, 09:02

Pompę w nocy wymieniłem, nie pomogło. Płyn 3 mies temu był cały wymieniany podczas wymiany okładzin/klockow+tarcz.
Od kiedy pedał opadł to jest tak teraz non stop. Po odpowietrzeniu było już dobrze ale w drodze do pracy sytuacja się powtórzyła i pedał znów opadł o parę cm.
Rozkładam juz rece... hamulce działają poprawnie tylko pedał jest niżej

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8384
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 14 gru 2017, 09:32

Jak odpowietrzales było powietrze z tyłu? Jak tak to wymień korektor siły hamowania jak nie to wymień pompę hamulcowa

ArKoSo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 05 maja 2017, 14:19

Post autor: ArKoSo » 14 gru 2017, 09:41

Jarewa pisze:Jak odpowietrzales było powietrze z tyłu? Jak tak to wymień korektor siły hamowania jak nie to wymień pompę hamulcowa
Było z tyłu najwięcej powietrza. Sprawdzę czy mam w zapasie korektor jak nie to kupię nowy i dam znać jakie efekty. Pompa wymieniona 100% sprawna.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez ArKoSo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8384
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 14 gru 2017, 10:05

100% jest tylko wtedy jak wszytko działa bez problemu nawet nowe części potrafią być wadliwe to tym bardziej pewne w 100% ale jak masz powietrze to nie ma dyskusji wymień korektor będzie ok

Awatar użytkownika
xRead
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 375
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:32
Imię: Dawid
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Legnica

Post autor: xRead » 14 gru 2017, 23:10

Obstawiam tak jak kolega Jarewa - korektor siły hamowania, jedna z sekcji zapowietrza układ.

Audi 80 2.0E ABK 1992r by xRead

Regulacja zapłonu w ABK i nie tylko :) Kontakt PW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga