Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.3 NG] przewody paliwowe

Wszystko co tyczy się silników rzędowych pięciocylindrowych.
ODPOWIEDZ
Szlif
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 167
Rejestracja: 09 paź 2012, 12:32

[B4 2.3 NG] przewody paliwowe

Post autor: Szlif » 15 lut 2018, 21:25

Ma ktoś może schemat podłączenia przewodów paliwowych ze zbiornika do silnika? Który gdzie idzie? B4 2.3 NG 1993r

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4659
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 15 lut 2018, 22:59

http://www.oemepc.com/audi/part_single/ ... 117/lang/e

Nie chodzi ci o cabrio jak masz w profilu?
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Szlif
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 167
Rejestracja: 09 paź 2012, 12:32

Post autor: Szlif » 15 lut 2018, 23:44

Tak o cabrio. KIedyś było w różnych budach MC 1Z ABT teraz NG w cabrio. Mam tą grafikę ale na niej nie jest pokazane w które miejsca dokładnie idą te przewody przy silniku. Ten bez gwintu montuje się opaską do wężyka filtra węglowego i jest to odpowietrzenie zbiornika. Natomiast dwa pozostałe idą w okolice mechanicznego wtrysku. Jeden bezpośrednio do rozdzielacza (miejsce bliżej kolektora ssącego). Drugi zaś idzie do (nie wiem jak to się fachowo nazywa) baryłki lub beczułki od której idzie wężykiem do rozdzielacza (miejsce bliżej błotnika). Baryłka ta ma wężyk skierowany pod kątem 90 stopni w obudowę filtra powietrza.
Pod autem gdy pod nie wejdziemy w okolice tylnego zderzaka mamy 3 przewody. Dwa na opaskę, przy czym jeden z nich to odpowietrzenie zbiornika a drugi to miejsce gdzie leci benzyna. Trzeci zaś to przewód od pompy poprzez filtr i mocowany jest on na takie kółeczko skręcane śrubą.

Tak więc mamy zlokalizowany już przewód odpowietrzający zbiornik i podłączamy go bezpośrednio do filtra węglowego. Tylko co z dwoma pozostałymi bo z tej grafiki nic nie wynika...
Jeśli ktoś może niech schyli się pod auto i spróbuje mi odpisać. Z góry dziękuje.

krs
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 442
Rejestracja: 31 sie 2009, 10:14
Imię: Krzysztof
Model: Audi 90 B3
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.3 7A
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: krs » 19 lut 2018, 21:55

A z tego z etki nie ogarniesz ?? https://zapodaj.net/b151ad15fcc7c.jpg.html , tu masz link do etki online https://ifinterface.com/page/page3.php jak wejdziesz to CarProg2 i dalej już ogarniesz
Audi 90

Szlif
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 167
Rejestracja: 09 paź 2012, 12:32

Post autor: Szlif » 20 lut 2018, 13:43

Dzięki za wiadomość... Już się z tym uporałem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki pięciocylindrowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga