Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4 AAT] Srebny avanturnik

Prezentacja w/w innych samochodów Audi.
AdiGassler
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 206
Rejestracja: 14 gru 2013, 20:57
Lokalizacja: TKI

[A6 C4 AAT] Srebny avanturnik

Post autor: AdiGassler » 12 lut 2018, 10:55

Cześć! Z tej strony Kuba i chciałbym przedstawić moją A6 C4 z silniczkiem 2.5 TDI. Mimo, że do 18-stki mało mi brakuję, powoli chcę ogarniać ją pod siebie. Oczywiście do października nie będzie stała nieruszalna. :mrgreen: Przez ten czas tata będzie nią jeździł. Ale do rzeczy. Autko z zewnątrz nie wygląda tragicznie, ale niedługo zaprowadzam do znajomego blacharza i mi ogarnie pare rzeczy. Błotniki musiałem kupić zamienniki, gdyż nie mogłem znaleźć ori w dobrym stanie- chociażby w innym lakierze.
Autko z wyposażenia nie jest zbytnio bogate, ale i tak jest ok. Wnętrze nie przetarte, lecz jest mały kawałeczek deski połamany w niewidocznym miejscu koło dekoru od strony pasażera.
Avanturnik jest wyposażony w:
:arrow: Climatronik
:arrow: 2x el szyby
:arrow: El lusterka
:arrow: Airbag
:arrow: Zwykłe nagłośnienie, nie bose
:arrow: Gwóźdź programu - 2.5 TDI AAT 115ps

Plany jakie mam w chwili obecnej:
:arrow: Wtryski z AELa ( na tygodniu dojdzie jeden wtryski, gdyż w B4 mam pozostałe 4 i będę je przekładał)
:arrow: Ogarnięcie tylnych głośników. Z tego co czytałem, trzeba kupić adapter gdyż to nie oryginalne radio
:arrow: Czasami gdy depnę mu w wysokie obroty, gaśnie. Z tego co zobaczyłem, nie dochodzi paliwo do pompy. Odczekam pare sekund i normalnie odpala.
:arrow: Czasami kopci nawet na wolnych obr taki siwy, coś podobnego do pary wodnej. Gdy dam na wysokie obr, z wydechu leci czarna woda. Nie ubywa oleju ani płynu chłodniczego.
:arrow: Nie chodzi mi podświetlenie kierunku lewego na liczniku oraz podświetlenie temperatury i przebiegu.
:arrow: Wymiana blendy i lampy lewej z tyłu, ale to już lakiernik mi zmieni.

Mam jedną fotke, a reszta z otomoto. Wpadnie więcej fot po powrocie od lakiernika. ;-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
A6 C4 AAT (wtryski AEL 0.210)

Jak B4 to tylko w TDI

Podstawowa diagnostyka VAG świętokrzyskie. Tel. 570783700

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5440
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Post autor: Krzysiek 84 » 12 lut 2018, 20:21

W porównaniu z 80-tką , to tu sporo miejsca jest teraz rotfl

Zmieniaj wtryski , Ecu od Muniora i mozna będzie żwawo jeździć piwoa80

AdiGassler
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 206
Rejestracja: 14 gru 2013, 20:57
Lokalizacja: TKI

Post autor: AdiGassler » 06 mar 2018, 19:30

O wiele, i komfort nie do porównania. Wtryski zmienię od razu gdy wróci od blacharza i na początku sprawdzę kompresję. Niby od strzała odpala, ale lepiej dmuchać na chłodno. cwaniak_

[ Dodano: 2018-02-24, 17:51 ]
Wczoraj odebrana od lakiernika. Rzecz mówiąc- bajeczka. :mrgreen: Na wiosnę dopiero kupię raczej komplet listew dolnych i zrobię polerkę całego auta, a kierunek będzie w poniedziałek. Jak narazie przykleiłem klosz. :/ :-> Jeżeli chodzi o silnik- na wysokich obr nie gaśnie i nie kopci na siwo. Może to i wina dziadowego paliwa... Jednak C4 mają pojemne baki. :-D
:-D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

[ Dodano: 2018-03-01, 19:48 ]
Dzisiaj podjechałem do znajomego mechanika by sprawdzić kompresje i inne pierdoły. Na każdym cylindrze wyszło 30 bar :ok: Podczas sprawdzania wtrysków, 2 z 5 lały, więc korzystając z okazji, na szczęście wziąłem komplet z AELa, który miałem w domu. Teraz lepiej przyśpiesza. 8-) 8-) Niedługo zmienię olej na 5w40 Valvonile (obecnie jeździ na edge castrol 5w40), rozrząd oraz przy przeglądzie, że zawieszenie przód. :-|
Obrazek

Obrazek

[ Dodano: 2018-03-06, 19:30 ]
Coś tak tu pusto... bezradny_ bezradny_

Wszystko sprawdzone, a tu dalej ciężko odpala na aku 74 ah i 680a. W tamtym tyg wymieniłem aku na ten
Obrazekq

Deczko lepiej odpala, ale nie tak samo jak stary 1Z w B4 (mimo, że tam pompa do uszczelnienia była :mrgreen: ) Pod kościołem była sytuacja, że po podgrzaniu świec kręcił i kręcił, a za drugim razem od strzała odpalił. zly_

Dzisiaj przyszły mi dolne listwy zamienniki z alledrogo. Oby z dobre pare lat posłużyły. 8-)
Obrazek

Na valvo jeździ od soboty. Trochę trzeba pojeździć na wtryskach z AELa i program do niego zrobić w Otwocku. :mrgreen:
A6 C4 AAT (wtryski AEL 0.210)

Jak B4 to tylko w TDI

Podstawowa diagnostyka VAG świętokrzyskie. Tel. 570783700

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5440
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Post autor: Krzysiek 84 » 06 mar 2018, 19:56

Byc może dolega to samo co w 80-tkach , czyli zaworek przelewowy paliwa w filtrze mysli_

Awatar użytkownika
tomekk666
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2009, 11:46
Lokalizacja: Iława

Post autor: tomekk666 » 16 mar 2018, 21:00

Jak ciężko odpala to do sprawdzenia kąt wtrysku ;-) Od tego bym zaczął.

Ładnie C4 odżyło w Twoich rękach.

Awatar użytkownika
Jozeph32
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 142
Rejestracja: 16 maja 2014, 12:21
Lokalizacja: Radzyń/DE

Post autor: Jozeph32 » 16 mar 2018, 21:31

Krzysiek 84 pisze:Byc może dolega to samo co w 80-tkach , czyli zaworek przelewowy paliwa w filtrze mysli_
Popieram kolegę też miałem z nim sporo problemów ;-) PS. Audi zacne miałem też kupować tyle że S ale znaleźć 4.2 w manualnej skrzyni, dobrej cenie i stanie tragedia zostało kupić 80 i wsadzić V8

AdiGassler
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 206
Rejestracja: 14 gru 2013, 20:57
Lokalizacja: TKI

Post autor: AdiGassler » 05 sty 2020, 14:21

Kąt wtrysku był sprawdzany i jest ok. Narazie odpala bez zarzutów, ale zobaczymy. Wymienię zaworek i zobaczymy przy mrozach.
Seryjna 5-tka skrzynia w AAT w ogóle nie pasuje. Wręcz za krótka zly_ 5 bieg mógłby być deczko dłuższy, ale co poradzisz. :( Avanturnik dzielnie pokonuje te nasze drogi piwoa80
Obrazek

[ Dodano: 2018-04-01, 22:52 ]
Obrazek
Listwy zamontowane :-) U poprzedniego właściciela rozrząd z przodu był robiony, a z tyłu nie. Pasek, rolki, uszczelka pod pokrywe zaworów już czekają na montaż. Muszę dokupić jeszcze gumki pod śruby co idą do pokrywy zaworów i można działać 8-) Dodatkowo tuleje przy wahaczach będą wymieniane. A tak przy okazji Wesołego Alleluja okok

[ Dodano: 2018-04-10, 21:20 ]
Pare gratów pozostało mi z B4 m.in radio 4x75w, które ładnie odbierało założyłem do C4
Obrazek
O wiele lepiej odbiera stacje, jednakże za każdym razem resetuje się- tzw. poprzednie edycje typu bas itp są na 0 za każdym włożeniem kluczyka w stacyjce, jednakże nie mam jeszcze adapteru pod tylne głośniki. Może i przez to... sam nie wiem.
Na poprzednim radiu jak się ustawiło parametry tak zostawały

Obrazek

[ Dodano: 2018-12-22, 12:57 ]
Witam po dłuugiej nieobecności ;-) W C4 za wiele się nie zmieniło, prócz parę części typu pompa vacum. Jeździ, pali, skręca, hamuje- to chyba jest okej 8-) Jak był lany syntetyk, tak do tej pory jest. Od października mam już uprawnienia na B, jednakże muszę i tak wymienić prawo jazdy, gdyż mam zdany egzamin na kategorię A2 i planuję coś na przyszły rok kupić np. hornetkę

Obrazek

[ Dodano: 2020-01-05, 14:21 ]
Ahoj! Dawno tu byłem. Wartałoby co ruszyć. Z 4 tyg temu odebrałem samochód od mechanika. Zostało w nim zrobione wszystko- rozrząd, amortyzatory, chłodnice, wahacze itp. Rok temu miałem nieprzyjemną sytuacje na drodze, obróciło mnie i lewą ćwiartką uderzyłem w drzewo. Jednakże ani szyb nie ruszyło, ani zawieszenia, więc tylko blacharka mnie interesowała z lampami. Post dodany na szybkiego. A, teraz czekam na turbinke K16 gdyż moja k14 zjopie olej jak porąbana...
A6 C4 AAT (wtryski AEL 0.210)

Jak B4 to tylko w TDI

Podstawowa diagnostyka VAG świętokrzyskie. Tel. 570783700

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Audi np: A3, A4, A6, TT itd.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga