Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Red Five - Fura Luke Skywalkera - Sedan B4

Prezentacja w/w od 1991 do 1996.
Gąszczu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 10
Rejestracja: 14 paź 2017, 10:43

Red Five - Fura Luke Skywalkera - Sedan B4

Post autor: Gąszczu » 11 mar 2018, 08:58

Czołem Forum!

Od lata 2017 jestem w posiadaniu tej ślicznej 80tki.

Czas mojej poprzeniej fury dobiegał końca, VW Vento z 93 , także w czerwieni (nieco wyblakłej) woził mnie przez prawie 2 lata i służył elegancko jako pierwsza fura. W ostatnich miesiącach użytkowania dostał dużą dawke kilometrów i powoli zaczął sie sypac. Los chciał że pewnego razu trafiłem przypadkowo na wolno stojącą 80tke z ogłoszeniem o sprzedaży. Zadzwoniłem na nastepny dzień. Okazało sie że sprzedawca to ojciec jednego z moich zawodników (jestem trenerem wioślarstwa). Juz dwa dni poźniej przeprowadziłem ogledziny i jazde testową a kolejny dzień to juz ponad 400 kilometrowa trasa z Wrocławia do Kołobrzegu. Od tamtej pory jestem po uszy zakochany w 80tkach.

Okej - to tyle ze wstepu a teraz prezentacja mojego X-winga :D


Audi 80B4 1994
Sedan
ABK 2.0E 115km
Laserrot LY3H

Korbotronik
El. Szyberdach
i to tyle :D

Od momentu kupna kilka elementów uległo wymianie -

Wewnątrz zacząłem od wymiany mieszka na świeży , dywaników gumowych zimowych na porządne Petexy , Kierka od Coupe wraz z obudową i pająkiem (nie miałem długich), oraz przełączniki wysokości świateł i przeciwmgielne na podświetlane.

Obrazek

Ostatnio zainwestowałem także mocno w Audio bo lubie od czasu do czasu poświrowac z muzyką. Zamontowany został zestaw AudioSystem Evo Series3 - 2x10cm i 2 x tweeterwy na desce - do tego radio JVC KD-X342BT ze wszytkimi bajerami. Oczywiście wszytko pod nowymi kablami. GRA JAK ZŁOTO. Mam zamiar wrzucic także AudioSystem na tył, Owale z kolejnymi 2 tweeterami.

Jeśli chodzi o karoserie to mam problem z klarem na lewym tylnym błotniku, ale i to pójdzie do lakiernika. Listwy boczne dolne jakoś sie trzymają. Alusy z zimówkami BridgeStone Speedline 15tki , oponka 195/65. Już niedługo nastąpi wymiana na klasyczne kółka do tej wersji - gwiazdki 15tki ( widac w oddali na zdjeciu 2 sztuki) -oponki prwdopodobnie 205/60

Obrazek

Obrazek

Na początku zimy poszły testowo do malowania folią w sprayu.

Mechanicznie auto sprawne - oczywiście do przeczyszczenia była zaciski tylnej łapy, poszły odrazu klocki , z przodu łożyska i klocki , czujnik temperatury i chyba nie wiele wiecej póki co.
Teraz w planach klasycznie olej, rozrząd, świece i filtry.



Obrazek

Obrazek

Obrazek


To by było na tyle z prezentacji.
W tym samchodzie możliwośc modyikacji powoli sie kończy , nie chce wiecej modyfikowac karoserii ani wnetrza. Ruszam za to z nowym projektem.. Także 80tka , ale o tym juz niedługo ;)

Pozdrawiam
Pan Trener Michał
Ostatnio zmieniony 24 mar 2018, 10:57 przez Gąszczu, łącznie zmieniany 1 raz.
( SZUKAM kompletnego silnika 1.8T AEB )

Roman_S
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1582
Rejestracja: 23 cze 2013, 15:47
Imię: Rafał

Post autor: Roman_S » 11 mar 2018, 15:43

Ładna sztuka. Czerwień zawsze dobrze wygląda w 80. Powodzenia okok

Gąszczu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 10
Rejestracja: 14 paź 2017, 10:43

Post autor: Gąszczu » 24 mar 2018, 10:56

https://www.audi80.pl/search.php/Red-Five-Codzi ... 255005994/

I zapraszam na fejsa. Codziennie ciekawostki z życia Audi!
( SZUKAM kompletnego silnika 1.8T AEB )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi 80/90 - B4.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga