Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABK] Kilka pytań na temat technicznym zagadnień

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii a powinno być w dziale "Techniczne"
ODPOWIEDZ
airwolf
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 70
Rejestracja: 15 kwie 2018, 16:05
Lokalizacja: Grudziądz

[B4 2.0 ABK] Kilka pytań na temat technicznym zagadnień

Post autor: airwolf » 15 kwie 2018, 16:29

Witam mam kilka pytań o sprawy techniczne zakładam temat w dziale o wszystkim aby nie zakładać kilku w kilku działach.
1. Nie działa lampa pod maską zdemontowałem wyczyściłem przejście mierzone miernikiem jest.
2. Czym nasmarować prowadnice fotela kierowcy chodzi ciężko i blokuje się w jednej pozycji.
Nie siedząc czyli przesuwając fotel na pusto mogę ustawić w każdej pozycji.
3. wrzucam 3 zdjęcia dołu pod bagażnikiem wydaje mi się ze jakieś obejmy są skorodowane.
Po lewej stronie nad tłumikiem końcowym oraz po prawej od czego one są ta po prawej to chyba obejma zbiornika paliwa tak mi się wydaję . Z góry dziękuje za pomoc.
4. Po szufladą pod popielniczką mam jakieś kable zaizolowane . czy to są od tych dodatkowych zegarów? Chciałem je nabyć i zamontować tzn ciśnienie temperatura i woltomierz. Z góry dziękuje za pomoc Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez airwolf, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
krzych900
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 411
Rejestracja: 20 cze 2013, 23:21
Lokalizacja: PKN

Post autor: krzych900 » 15 kwie 2018, 20:43

1. Sprawdź lampkę przy włączonych pozycyjnych bo podobno tak działa
2. Najpierw zobacz czy masz jeszcze ślizgi fotela.
4. To może być od zapalniczki i jej oświetlenia jak masz dodatkowe zegary. Zapalniczka jest wtedy na tunelu środkowym

airwolf
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 70
Rejestracja: 15 kwie 2018, 16:05
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: airwolf » 16 kwie 2018, 22:15

Witam podświetlenie maski działa tak jak kolega napisał trzeba włączyć pozycje.
Kable już ogarnąłem wyjąłem popielniczkę ale nie mogę jej włożyć. Tzn można ale bez tych kołków gumowych bocznych czy jest jakiś sposób na prawidłowe włożenie popielniczki bo musiałem wymienić żarówkę i wyjąłem. Jeśli chodzi o fotel to gdzie tej prowadnicy szukać . oraz mam pytanie jak sprawdzić czy się ma podświetlenie popielniczki tylnej oraz w bagażniku. Dziękuje za pomoc

Awatar użytkownika
krzych900
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 411
Rejestracja: 20 cze 2013, 23:21
Lokalizacja: PKN

Post autor: krzych900 » 16 kwie 2018, 22:36

Ślizgi są na nogach fotela. Z tyłu 2, z przodu jeden na środku przy blokadzie. Przesuwając fotel widać gdzie się przesuwa w prowadnicy.
Podświetlenia popielniczki z tyłu fabrycznie nie montowali. Ale miejsce na żarówkę w oprawce jest.
A w bagażniku to po prostu szukać lampki

Roman_S
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1582
Rejestracja: 23 cze 2013, 15:47
Imię: Rafał

Post autor: Roman_S » 20 kwie 2018, 21:20

Ślizgi nawet jak nasmarujesz to i tak niewiele pomoże, najlepszym rozwiązaniem jest wymiana na nowe ORYGINALNE - broń Boże nie kupuj zamienników, 15zł w błoto. Lampka w bagażniku jest u góry, na "suficie bagażnika". Popielniczkę wyjmij, wsadź palce i poszukaj przewodów ale wątpię żebyś miał - zawsze możesz samemu dołożyć.

airwolf
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 70
Rejestracja: 15 kwie 2018, 16:05
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: airwolf » 20 kwie 2018, 22:35

witam fotel na razie ustawiam na sucho, lampkę w bagażniku naprawiłem okazał się przerwany przewód masowy poprowadziłem nowy i zrobiłem sobie wyłącznik na pstryk :D .
teraz jak auto chodzi na benzynie słyszę jak metaliczne dźwięki na gazie jest ok . Kolega podpowiedział , że mogą być 3 opcje albo spalanie stukowe i świece już się kończą albo że benzyna licha chcę zostawać środek stp do usuwania wody z paliwa oraz ceramizer. Czy warto ?? Co może być jeszcze przyczyną tego metalicznego dźwięku tylko przy obciążeniu dodawaniu gazu i tylko na benzynie.

Jeśli chodzi o naprawy to wykonane zostały następujące naprawy.

Filtr Paliwa knecht
Filtr Powietrza pipercross
Tarcze hamulcowe przód
Klocki hamulcowe przód
wąż od chłodzenia od chłodnicy oleju
Wymieniony Płyn hamulcowy dot 4
Wymieniony Płyn chłodniczy
pospawane mocowania tłumika.
Wymiana jarzma tył lewa strona
pospawanie mocowania tłumika tylnego
Wymiana tarcze tył speedmax nacinane i nawiercane ręczny brzytwa
Wymiana klocki tył breck
Wymiana tłoczków tył autofren
Wymiana gumek zacisków tył autofren
Wymieniony Palec rozdzielacza beru
Żarówki cook blue osram
Naprawiona lampka w bagażniku oraz pod maską.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 21 kwie 2018, 09:40

airwolf, jeśli chcesz w jednym temacie opisywać wszystkie swoje problemy, naprawy i modyfikacje to załóż temat w dziale nasze audi i tam to opisuj.
Dział techniczny ma po to odpowiednie kategorie i działy bo każdy problem opisywać w tym odpowiednim dziale a nie np. pisać o naprawie zawieszenia w dziale dotyczącym tapicerki.
WRC is for boys.
Group B was for men.

airwolf
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 70
Rejestracja: 15 kwie 2018, 16:05
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: airwolf » 21 kwie 2018, 09:45

Jak chcesz to przenieś temat do działu nasze audi , ale z każdą duperelą zakładać mowy temat :D szkoda spamować forum :D. Przenieś to do działu nasze audi wtedy oki :D. Nie chce łamać regulaminu :D . Przepraszam za mój błąd . Już więcej się nie powtórzy.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 21 kwie 2018, 09:49

airwolf pisze:ale z każdą duperelą zakładać mowy temat
nie chodzi mi o to by z każdą duperelą to robić, większość problemów już jest dawno opisana a temu mają służyć odpowiednie kategorie by komuś kto ma podobne problemy łatwiej było odnaleźć je bez konieczności zakładania nowego tematu.
WRC is for boys.
Group B was for men.

airwolf
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 70
Rejestracja: 15 kwie 2018, 16:05
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: airwolf » 21 kwie 2018, 09:53

Dobrze rozumiem, jeszcze raz przepraszam za mój błąd. Nie gniewaj się, to moje pierwsze auto więc tym bardziej ukochane :D. W sumie masz racje opcja szukaj jest nie doceniania na forach dzięki niej rozwiązałem problem czemu zegary się nie palą , nawet nie wiedziałem , że jest regulacja podświetlenia i okazało się że było tylko ściemnione.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga