Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi 80 B3 1.6TD Sedan

Prezentacja w/w od 1986 do 1991.
Witek_92
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 03 cze 2018, 16:33

Audi 80 B3 1.6TD Sedan

Post autor: Witek_92 » 03 cze 2018, 16:59

Witam, pragne Wam zaprezentowac moj niedawny zakup -Audi 80 B3 1.6TD.
Jak to okreslil moj kolega, ktory juz posiadal kiedys b3 lecz 1.8S z gazem, mam dosyc "bogate" wyposazenie, gdyz audi posiada wspomaganie, szyberdach i halogeny oklasky .
Stan oceniam na 3/5, odpala, jezdzi ale jest sporo do roboty.
Aktualnie mam do roboty : Tylne lozyska w kolach, wymiane rozrzadu, lacznikow stabilizatorow, tulei na belce z tylu, tuleje wahacza, amorki przednie i ustawienie zbierznosci. Z mechaniki nie jest najgorzej, ale wnetrze jest w slabym stanie, do wymiany sa boczki drzwi fotel kierowcy i podsufitka. Na nadwoziu znajdzie sie pare rdzawek, schodzi klar gdzieniegdzie ale tragedii nie ma. Zdjecia poki co mam z aukcji, na dniach porobie swoje.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek



Edit 22.06.2018
Zakupilem dzisiaj olej Valvoline max life 10w40, filtr oleju filtrona, tulejki lemfordera do tylnej belki i pasek rozrzadu. Po 10 dokupie napinacz rozrzadu i audi pojdzie na wymiane rozrzadu oleju i filtrow. No i tulejek belki. Ostatnimi czasy zlalem stary plyn chlodniczy, przeplukalem instalacje porzadnie woda i zalalem swiezego plynu i odpowietrzylem. Z racji tego, ze w przyszly piatek jade na urlop, w tym miesiacu oszczedzamy i naprawiamy drugie moje auto czyli passata b5 1.9tdi afn+ by dotrzec bez przygod. Poki co wymienione zostaly w tym miesiacu dwa wahacze, przegub i zregenerowana maglownica. Jako, ze dowozi i przywozi mojego maluszka, te auto jest dopieszczane poki co. Audi bedzie sukcesywnie od lipca robione. W sierpniu poleca kolejne rzeczy, prawdopodobnie lozyska tyl, drazki kierownicze wraz z koncowkami oraz przeguby, bo starsznie telepie kietownica i w zakrecie z lewej strony juz sie odzywa. Jezeli beee robic cos sam, bede starac sie dodawac zdjecia. Narazie olewam stan wizualny, mechanika jest najwazniejsza.
Ostatnio zmieniony 22 cze 2018, 21:32 przez Witek_92, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie dyskutuj z debilem, sprowadzi Cie do swojego poziomu i pokona doswiadczeniem.

Awatar użytkownika
pawelrybak15
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4321
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:15
Lokalizacja: Miasto
Kontakt:

Post autor: pawelrybak15 » 06 cze 2018, 11:45

Wrzuć więcej fotek :)
1.6 TD dobry silnik tylko trzeba o niego dbać to posłuży długo :)

Witek_92
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 03 cze 2018, 16:33

Post autor: Witek_92 » 06 cze 2018, 20:51

No póki co poprzedni właściciel jeździł przez 10 lat na opale nim i jak się silnik nagrzeje to traci moc ... Pompę trzeba będzie zregenerować, ale to w z sezonie zimowym, póki co trzeba zrobić duży serwis silnika i chyba wymienię kompletny przedni zawias, bo łączniki stabilizatora wymieniałem ostatnio przy pomocy szlifierki, wymieniane były może z 10 lat temu. Gadzina śmiga śmiało, jest coś podkręcona, bo jak mierzyłem przyspieszenie to wyszło 0-100 km/h w niecałe 12 sec. Ogólnie jeździł nim rzeźnik, bo mam plastikowe osłony na przednim słupku od strony pasażera zamontowany na piankę :P muszę pokupować parę rzeczy. W lipcu zacznę powoli od zawieszenia i powoli do celu.

Edit 25.09.2018


Troche czasu minelo od posta i troche sie zmienilo w aucie.
Wymienilem:
-Tylne lozyska w kolach
-Rozrzad z paskami klinowymi
-Zakupilem nowki zimowe opony
-Zakupilem i wymienilem pajaka, bo mojego moj synek polamal :)

Co lezy na montaz:
-Nowe bebny, szczeki hamulcowe, cylinderki oraz zestaw montazowy, czyli sprezynki itd

Jak sie okazalo, przy wymianie rozrzadu, ktory sam wymienialem, bylo przestawione kolo walka rozrzadu o jeden zabek, przez co samochod twardo chodzil. Ogolnie odzyskal troche dolu ale jeszczw brakuje tego co powinno byc.

Bedac u mojego dziadka, ktory posiada paska b3 1.9td okazalo sie, ze ma na polce dwie pompy wtryskowe :)
Takze w zime lub na wiosne czeka mnie wymiana pomy i dokladne jej ustawienie, gdyz aktualnie ustawil ja tylko na sluch. Po przestawieniu kola walka rozrzadu auto nie palilo, wiec musialem zmienic kat wtrysku i teraz odpala, chodzi ciszej i aksamitniej.
Nie dyskutuj z debilem, sprowadzi Cie do swojego poziomu i pokona doswiadczeniem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi 80/90 - B3.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga