Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi 80 b2 OEM+

Prezentacja w/w od 1972r do 1986.
Awatar użytkownika
jasny93
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 04 paź 2015, 20:03
Lokalizacja: Wrocław

Audi 80 b2 OEM+

Post autor: jasny93 » 22 cze 2018, 13:24

Witam szanowne grono :)

Zebrałem się w końcu do tego aby przedstawić wam moją Audi. Ale do rzeczy :

Rok prod.: 1985
Model: 80 B2a
Nadwozie: Sedan
Poj. silnika: 1.6 TD SB
Moc: 80 KM

Audiczke udało się kupić w okolicach Poznania jakieś 3 lata temu, trafiła się zupełnie przypadkowo a to dlatego ze szukałem 90 B3.. :) Oglądałem dużo egzemplarzy ale ta konkretna strasznie mi namieszała w głowie i tak zamiast B3 stałem się posiadaczem B2 czego nie żałuję ani trochę 8-)
Wyposażenie w środku standardowe, bez żadnych fajerwerków. Jedyne co dołożyłem to zamek centralny z pilota, dodało dużo wygody a i klamki też oszczędza :) Generalnie stan welurów i foteli dobry.
Obrazek
Obrazek

Z zewnątrz bedwójka prezentuje się całkiem nieźle, zaraz po kupnie stała na oryginalnych BBS 14", te kółka zostały na zimówkach a obecnie stoi na 15" Dare RS z rancikiem polerowanym.
Karoseria w stanie BEZ RDZY ! Też się zdziwiłem, podłoga bagażnika, podłoga, podłużnice wszystko bez grama rdzy. Jedyne miejsce gdzie ruda zamieszkała to lewy dolny róg podszybia przedniego, i drzwi poprzedni właściciel przerysował to tam ruda wyszła. Podszybie lubiło już sobie przeciekać prosto na podłogę dlatego w tym momencie już wyspawane i pomalowane razem z dachem na oryginalny kolor z wlepki L90E, a do zestawu wleciała nowa szyba czołowa razem z nową uszczelką.
Co do budy to poprzedni właściciel nie żałował konserwacji na to auto :shock:
Wszystkie otwory techniczne w podłodze progach czy drzwiach OCIEKAJĄ jakimś czarnym smarem którego jest na prawdę za dużo, i nie da się go wymyć, do każdego grzebania przy aucie trzeba mieć rękawice po łokcie rotfl
Co do zmian to jak do tej pory uruchomione halogeny w zderzaku z przodu, pomalowana dokładka pod zderzak z przodu oraz dołożona lotka na tylną klapę z GTE też pomalowana w kolor nadwozia.
Zawieszenie obniżone na sprezynach -40/-40 narazie z ori amorkami, przód mam do zmiany na -60 Bo nie zgrywa się z tyłem - trochę za wysoko stoi :/ także jak dojadę amorki to będą zmiany :)

Jeżeli chodzi o silnik, to siedzi zainstalowany 1.6 TD SB z B3 80KM, który obecnie jeszcze śmiga bez większych napraw po kupnie ale woła o remont, także niedługo leci do doktora i może jakoś lepiej będzie się odpychała :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ciąg dalszy nastąpi :) piwoa80
Ostatnio zmieniony 23 cze 2018, 21:57 przez jasny93, łącznie zmieniany 1 raz.

dirtydiana
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 157
Rejestracja: 29 lis 2015, 13:53

Post autor: dirtydiana » 22 cze 2018, 13:43

bardzo ładne auto ;)

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 22 cze 2018, 18:44

jasny93, ekstra się prezentuje oklasky Mam nadzieję że ma już dożywocie u Ciebie?
WRC is for boys.
Group B was for men.

Awatar użytkownika
jasny93
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 04 paź 2015, 20:03
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: jasny93 » 22 cze 2018, 19:04

Dzięki dzięki :-) jak narazie nie mam zamiaru jej sprzedawać, projekt cały czas w trakcie bo wiadomo kasa się musi zgadzać :P
Raczej już ma u mnie dożywocie

Roman_S
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1582
Rejestracja: 23 cze 2013, 15:47
Imię: Rafał

Post autor: Roman_S » 22 cze 2018, 19:05

Bardzo ładna sztuka. Dbaj, chuchaj i dmuchaj, tego już się na drogach nie widzi.

noorbi

Post autor: noorbi » 23 cze 2018, 09:15

Piękne autko. Mógłbyś podać dokładne parametry felg ?
Będzie modzona, czy zostaje seria ?

Awatar użytkownika
jasny93
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 04 paź 2015, 20:03
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: jasny93 » 23 cze 2018, 21:47

Dbam jak mogę :) przeszło mi przez myśl sprzedać i kupić jakieś 5 cylindrów, jako ze używam jej codziennie bez wyjątków to czasami dość mam diesla ale szybko mi przechodzi zawsze :)
Parametry felg to 15", 7.5J , et35
Fabrycznie miała 1.6d, poprzedni właściciel rocznik 40 wsadził do niej 1.6 Td SB z b3. Jako że wkładal to ten pan to wiele rzeczy jest zrobione na sztukę jak chłodnica, brak chłodnicy oleju zastąpione kolankiem z kibelka, brak intercoolera i parę innych rzeczy także pod maską jest co robić dla tego niedługo czeka ja remont :)
W planach jest przy okazji remontu pomodzenie jej tak żeby z fabrycznych 80 było jakieś 120 km :) myślę że przy masie B2 jakieś 900kg 120 km będzie robilo robotę

[ Dodano: 2018-06-23, 21:47 ]
Odgrzebalem parę zdjęć z przebiegu wyganiania rudej z podszybia. Audi w fabryce całe pomalowane oryginalnie lakierem akrylowym, ale ja zdecydowałem się pomalować podszybie razem z dachem i słupkami lakierem bazowym przykrytym bezbarwnym PPG :)
Uchroni to babcie przed wyblaknieciem i utrata połysku, może w przyszłym roku uda się ogarnąć całą bude jednak narazie priorytety :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi 80/90 - B1 / B2.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga