Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 1Z] Przygasają zegary.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
antares2000
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 210
Rejestracja: 17 sty 2011, 13:07
Imię: Wiesław
Lokalizacja: Brzeg

[B4 1.9 1Z] Przygasają zegary.

Post autor: antares2000 » 07 lip 2018, 02:58

Witam,
Mam taki oto problem.
Gdy włączam światła mijania to przygasają mi zegary. Przy zapalonych samych postojówkach jest ok. Dla wyeliminowania jakiegoś upływu prądu do masy w reflektorach odłączyłem kostki od nich, ale nic się nie zmieniło. Jak zegary przygasały po załączeniu świateł mijania tak przygasają. Dlatego moje podejrzenia poszły w kierunku licznika z zegarami.

Jeśli ma ktoś z was pomysł gdzie szukać przyczyny lub miał już ktoś podobny przypadek to proszę o pomoc.

Poniżej fotki jak to w realu wyglądało (zdjęcia robiłem w dzień ale różnicę i tak gołym okiem widać )

Podświetlenie zegarów przy samych postojówkch:
Obrazek


Podświetlenie zegarów po włączeniu świateł mijania:
Obrazek

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4673
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 07 lip 2018, 09:40

Ja bym sprawdził napięcie jakie wychodzi włącznika świateł, chyba wychodzie szarym przewodem.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 07 lip 2018, 10:29

Przeszedł na podświetlanie diodowe, winna będzie ta kontrolka ona robi zamieszanie o ile to orginalne rozwiazanie bo zachowuje się nie tak jak powinna. Dlatego jest potencjał miedzy 58 a stykiem 56B moim zdanie z tego co wiem manetka do wymiany. Wyciągnij kontrolkę wtedy prawdopodobnie efekt będzie całkiem inny na światłach będzie brak podświetlenia. Lub sprawdż jak sie zachowuje jak będzie otwarty schowek i żarówka świeci.

Awatar użytkownika
antares2000
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 210
Rejestracja: 17 sty 2011, 13:07
Imię: Wiesław
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: antares2000 » 07 lip 2018, 13:27

Nie wiem może to coś wyjaśni...

Dodam jeszcze takie moje spostrzeżenie sprzed paru dni. Podczas jazdy kilkukrotnie potrafiła się zapalić lub zacząć świecić słabym światłem kontrolka świateł. Normalnie ona świeci pełnym światłem, kiedy przełącznik świateł jest w pozycji 1 (światła postojowe) a gaśnie gdy jest w pozycji 2 (światła mijania).
Ale ostatnio zauważyłem że podczas jazdy potrafiła się ta kontrolka sama żarzyć słabiej lub mocniej, ale światła były i postojowe i mijania.

[ Dodano: 2018-07-07, 13:26 ]
Jarewa pisze: winna będzie ta kontrolka ona robi zamieszanie o ile to orginalne rozwiazanie
tak u mnie jest oryginalne rozwiązanie (przynajmniej ja nic nie przerabiałem - nie mam diód tylko żaróweczki 2W)

to co mam zrobić z tą kontrolką? wyjąć całkowicie, czy wymienić?

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 07 lip 2018, 14:54

Zrób to co maciek pisałe, masz uszkodzoną manetkę do czycznenia ten pierwszy długi listek

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4673
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 07 lip 2018, 23:08

antares2000 pisze:Ale ostatnio zauważyłem że podczas jazdy potrafiła się ta kontrolka sama żarzyć słabiej lub mocniej, ale światła były i postojowe i mijania.
Postoje i mijania to osobne styki we włączniku (pająku) a na podświetlania liczników i tablicy rejestracyjnej jest osobny kabel szary wychodzący chyba z pinu 58 włącznika. Możliwe że kontrolka świateł też jest pod niego podłączona (nie chce mi się szukać w schemacie czy na pewno tak jest).

Może masz zwarcie w wiązce klapy bagażnika i ktoś może wsadził większy bezpiecznik w gniazdo 14 (powinien być 5A) aby "pokonać zwarcie" i tym samym pokonał włącznik świateł.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przełączniki zespolone, zegary, stacyjka.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga