Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi 80 B4 1.9TDI 1z 1994 | MAZOWSZE |

Prezentacja w/w od 1991 do 1996.
Awatar użytkownika
niuniek98pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 10
Rejestracja: 31 sie 2016, 21:21
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Audi 80 B4 1.9TDI 1z 1994 | MAZOWSZE |

Post autor: niuniek98pl » 24 wrz 2018, 16:53

Witam. Postanowiłem przedstawić w końcu swój samochód czyli pancerną 80 w TeDeIku. Jest to moja druga osiemdziesiątka. Mój pierwszy samochód to była również 80 tyle,że 2.0 ABK którą sprzedałem. Czasem żałuje,że ją sprzedałem no ale trudno. Następnie był golf 2 1.8, później maluch elegant no i nie wiem co mi przyszło do głowy ale kupiłem drugą Audi 80.
Auto posiadam od listopada ubiegłego roku. Przez ten czas trochę przy niej porobiłem. Samochód jest porysowany, schodzi lakier itd ale mechanicznie jest super. Przebieg na dzień dzisiejszy to 530tys kilometrów. Myślę,że może mieć więcej ale jakoś nie robi mi to różnicy czy ma 500 czy 800 :) Audi jest z 1994 roku. Od listopada zrobiłem 26tys kilometrów. Po kupnie zmieniłem sprzęgło, ponieważ bardzo się ślizgało. Jak był mróz to było spoko ale już jak zrobiło się ciepło to lipa. W kwietniu zmieniłem klocki hamulcowe. W sierpniu rozrząd i we wrześniu komputer od Muniora aby auto było żwawsze. Olej wymieniam co 10tys kilometrów. Silnik jest zalany olejem Valvoline 10w40. Nie wiem czy silnik był robiony czy nie, ponieważ auto jest od 2004r w kraju a ja jestem 6 właścicielem, ale oleju nie dolewam od wymiany do wymiany poziom trzyma :) Ponadto zrobiłem jeszcze kilka rzeczy takich jak zawieszenie przód itd. Aktualnie Audi jest na kołach stalowych. Na przyszły rok planuje delikatnie obniżyć zawieszenie, założyć hak, tempomat.
Do zrobienia mam kilka rzeczy takich jak maglownica, uszczelka pod klawiaturą, czujnik temperatury. Małymi krokami postaram się to wszystko zrobić. Wczoraj zrobiłem 900km z czego większość trasy jechałem autostradą dlatego fajnie by było kiedyś założyć tempomat.
Z wyposażenia to jest akurat tylko szyber elektryczny i obrotomierz. Ważne,że samochód dla mnie jest okej i mi się podoba. Wiele rzeczy robie w niej sam (tak białe ranty to też moja inicjatywa). Postaram się w miare na bierząco wstawiać coś na forum :)

[center]Marka: Audi
Model: 80
Rocznik: 1994
Silnik: 1.9tdi 1z+
Przebieg: 530tys km.[/center]
[center]
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Aktualnie Audi prezentuję się tak :

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek[/center]

Tak to wygląda ;-) Pozostało mi przerejestrować jeszcze auto na WM. Auto używam codziennie. Postaram się poszukać więcej zdjęć z tego okresu co kupiłem auto, ponieważ trochę się zmieniło.
Ostatnio zmieniony 16 lis 2018, 12:08 przez niuniek98pl, łącznie zmieniany 1 raz.

miniX
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 07 wrz 2018, 15:01
Lokalizacja: Polanica

Post autor: miniX » 02 paź 2018, 22:18

Piękna bestia :)
podpis

Awatar użytkownika
niuniek98pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 10
Rejestracja: 31 sie 2016, 21:21
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Post autor: niuniek98pl » 19 paź 2018, 17:31

Witam ! Dawno mnie nie było :-)
Audi śmiga i ma się dobrze. We wrześniu zrobiłem 4500km bez awarii także elegancko.
W tym tygodniu oddałem Audi do elektryka, ponieważ zrobiła się choinka na zegarach. Ogólnie okazało się,że było tam dosyć sporo 'bebrane' i dlatego w końcu pokazała się choinka. Wszystko jest już okej. Poniżej zdjęcia z dzisiejszego wypadu. :-)

[center]Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek[/center]

Awatar użytkownika
Aleksander_PL
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 130
Rejestracja: 10 lis 2015, 21:16
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Aleksander_PL » 21 paź 2018, 16:05

Bardzo fajnie się babuszka prezentuje :D Na czarnych blachach była kosa!

Awatar użytkownika
niuniek98pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 10
Rejestracja: 31 sie 2016, 21:21
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Post autor: niuniek98pl » 28 lis 2018, 22:28

Witam. Dawno mnie tu nie było. Trochę gruzawik sie zmienił :-)
Przebieg nadal rośnie, nic sie w aucie nie dzieje poza paroma pierdołami :-D
Audi dostało nowe kierunkowskazy dymione oraz amortyzatory MTS ze sprężynami -60/60. Pomalowałem również ramki w lampach. Audi dostała nowy olej Valvoline 10w40 i filtr :-) Myślałem,że będzie bardzo twardo ale nie ma tragedii. Ponadto kupiłem alufelgi oryginalne z oponami zimowymi. Trafiła się okazja więc warto było jechać po nie 200 kilometrów. Z wyglądu nie powalają, ponieważ były używane tylko w zime. Ktoś je pomalował ale słabo. Mi to nie przeszkadza. Na zime mogą być. Pozostało mi kilka rzeczy do zrobienia.

[center]-pompa wspomagania, bo wyje
-wymienić lampy przód, ponieważ zaczepy są pourywane
-prawy sworzeń
[/center]

[center]Dwa zdjęcia przed obniżeniem.

Obrazek Obrazek

Tutaj już po obniżeniu :-)

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

SIEMA ! :-)
[/center]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi 80/90 - B4.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga