Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi 80 B3 1.6TD 1990' by Mirek

Prezentacja w/w od 1986 do 1991.
Awatar użytkownika
Kolo4x4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 28 lut 2018, 22:21
Imię: Mirosław
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Turze Pole

Audi 80 B3 1.6TD 1990' by Mirek

Post autor: Kolo4x4 » 04 mar 2018, 21:44

Cześć. Jestem nowy na forum i dopiero przyszłym kierowcą :-) Chciałbym się pochwalić i przedstawiać moje prace nad Audi 80 B3 z pancernym silnikiem 1.6TD z 1990 roku. Samochód aktualnie użytkują moi rodzice, ale gdy coś wymaga poprawy lub wymiany to obciążają tym mnie. W końcu cytuje ,,Chcesz dostać samochód na 18 to musisz o niego dbać" :-D Samochód jest w seryjnym stanie, oprócz tego, zę z poprzednim właścicielem wymieniłem sterowanie szyb z manualnych na elektryczne. Wymaga kilku poprawek, za które w miarę możliwości, wiedzy i czasu staram się naprawiać. Oczywiście pierwsze średnio mi się podobały B3, ale z biegiem czasu zaczął mi się rodzić w głowie projekt, który z biegiem czasu będę chciał zrealizować :-) Jako pierwszą taką moją zmianą w niej to będę felgi Ronal 14 4x108, a co do rozmiaru opon to się jeszcze zastanawiam. Także koniec gadania i pokazuję swoją ślicznotkę cwaniak_

Obrazek
Obrazek

Dzisiejsza wymiana lusterka z manualnego na elektryczne i naprawa otwierania wewnętrznego i zewnętrznego:
Obrazek
Obrazek

Te o to felgi będą już niedługo założone:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 lip 2018, 21:50 przez Kolo4x4, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tengrik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 36
Rejestracja: 18 mar 2017, 01:01
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B2
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.6 JU
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tengrik » 24 mar 2018, 16:19

Zapowiada się ciekawy temat. oklasky . Fajnie jakbyś dodał opis jakie autko posiada wyposażenie i jakie bajery masz w planach opatentować.

Awatar użytkownika
Kolo4x4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 28 lut 2018, 22:21
Imię: Mirosław
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Turze Pole

Post autor: Kolo4x4 » 18 maja 2018, 23:06

Z biegiem czasu i z biegiem prac nad tą pięknością będę wszystko opisywał :-)

[ Dodano: 2018-05-18, 23:06 ]
Powoli ruszam z kolejnymi pracami. Tym razem zmiana gałki zmiany biegów ;-)
Obrazek

Roman_S
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1582
Rejestracja: 23 cze 2013, 15:47
Imię: Rafał

Post autor: Roman_S » 19 maja 2018, 20:48

Dziwny wybór ale ok :-D Tą oryginalną gałkę masz w ładnym stanie? Chętnie odkupię jeśli jest w dobrym stanie.

Awatar użytkownika
pawelrybak15
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4321
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:15
Lokalizacja: Miasto
Kontakt:

Post autor: pawelrybak15 » 22 maja 2018, 22:56

Fajne B3 i silnik całkiem niezły :) Jakbyś kiedyś chciał coś więcej z niego wycisnąć to pisz - mogę Ci co nieco w tym temacie podpowiedzieć :)
A co do gałki to fajna, ale do Poloneza, 125P lub innego samochodu z PRL do Audi 80 słabo pasuje moim zdaniem. Ale najważniejsze to żeby Tobie się podobało :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kolo4x4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 28 lut 2018, 22:21
Imię: Mirosław
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Turze Pole

Post autor: Kolo4x4 » 18 sie 2018, 21:32

Roman_S pisze:Dziwny wybór ale ok :-D Tą oryginalną gałkę masz w ładnym stanie? Chętnie odkupię jeśli jest w dobrym stanie.
Audi robię pod siebie. Dążę do tego, aby wnętrze wyglądało klasycznie, a cała reszta karoserii pójdzie w cult. Dla niektórych może i dziwny wybór, ale po skróceniu lewarka wszystko będize sie pięknie prezentować z tą gałką. Oryginalna gałka jest w idealnym stanie, lecz podarowałem przyjacielowi, także nie jest na sprzedaż :)

[ Dodano: 2018-07-19, 00:52 ]
pawelrybak15 pisze:Fajne B3 i silnik całkiem niezły :) Jakbyś kiedyś chciał coś więcej z niego wycisnąć to pisz - mogę Ci co nieco w tym temacie podpowiedzieć :)
A co do gałki to fajna, ale do Poloneza, 125P lub innego samochodu z PRL do Audi 80 słabo pasuje moim zdaniem. Ale najważniejsze to żeby Tobie się podobało :)

Pozdrawiam
Na pewno się odezwę. Każdy jest innym człowiekiem i każdy ma inne gusta. Jednemu może się podobać, a innemu nie. Lecz zgodzę się z tobą w kwestii, że samochód ma się podobać właścicielowi, czyli mi :)

[ Dodano: 2018-08-16, 21:11 ]
Od ostatniego posta 80 była jeżdżona cały czas i na bieżąco czyszczona. Udało mi się w końcu dorwać lotkę na klapę (zastanawiam się czy ją zakładać czy nie :-/) i ,,drewno" do środka. Pozostało dokupić tunel i mam cały komplet. Nie są w najgorszym stanie, ale do ogarnięcia. Efekty prac będzie można ujrzeć za niedługi czas ;-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 2018-08-18, 21:32 ]
Tak tak, napisałem, że była jeżdżona, a zapomniałem dodać, że jakiś czas temu posypało się łożysko tylnego koła, a po rozebraniu okazało się, że obowiązkowa jest wymiana również czopu. Całe szczęście, że nie daleko mojego zakładu pracy. Udało się dojechać jeszcze do warsztatu i wziąłem się za robotę. W wolnej chwili udało mi się w końcu przykręcić odstający zderzak :-D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Patrique
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1399
Rejestracja: 27 paź 2009, 13:08
Imię: Patryk
Model: Audi A4
Nadwozie: Avant
Silnik:
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Patrique » 31 sty 2019, 14:15

Hahh przypominają mi się czasy mojej 80-tki :D Rozbieranie tej fury wszerz u wzdłuż bezradny_ .
Prawda jest taka, że przy tym samochodzie można się naprawdę uczyć i to w miarę bezstresowo paluszkiem_nono .
Jesteś młodym człowiekiem także wszystko przed Tobą :)
Ale najważniejsze co mogę Ci poradzić to... przede wszystkim nigdy nie zapominaj o bezpieczeństwie. Nigdy nie przeceniaj swoich zdolności. Najpierw naprawa el. najważniejszych (tj. ukł.kierowniczego, zawieszenie, hamulce), a dopiero potem "pimp my ride" ...bo wygląd samochody i jego czystość w środku i na zewnątrz świadczy o jego właścicielu.
OOOO Cztery pierścienie, robią wrażenie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi 80/90 - B3.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga