Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABK] B4 sedan demontaż podsufitki i szybra

ODPOWIEDZ
mhuczynska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 11 mar 2019, 09:32

[B4 2.0 ABK] B4 sedan demontaż podsufitki i szybra

Post autor: mhuczynska » 11 mar 2019, 11:04

Witam, mam problem ze swoją 80 B4 w sedanie, otóż mam do całkowitej naprawy szyberdach łącznie z odkręceniem prowadnic montowanych do dachu, oraz opadającą podsufitkę do demontażu. Czytałam kilka tematów na forum i mniej więcej wiem jak wymontować poszczególne elementy wyposażenia oraz odkleić podsufitkę od dachu, natomiast nie znalazłam odpowiedzi na bardzo ważne pytanie, a mianowicie czy podsufitkę da się wyjąć z samochodu przez przednie drzwi bez demontażu przedniej szyby oraz foteli?

Dzięki z góry za odpowiedzi albo pokierowanie do odpowiednich tematów ;-)

Awatar użytkownika
krzych900
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 411
Rejestracja: 20 cze 2013, 23:21
Lokalizacja: PKN

Post autor: krzych900 » 11 mar 2019, 12:26

Wychodzi normalnie drzwiami. Jak ja wyjmowałem to miałem fotele wyjęte i nie wiem czy by przeszkadzały. Ale fotel wyjąć to parę minut roboty jakby co.

Roman_S
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1582
Rejestracja: 23 cze 2013, 15:47
Imię: Rafał

Post autor: Roman_S » 11 mar 2019, 12:36

Da się, najlepiej w dwie osoby.

osi29
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 223
Rejestracja: 24 gru 2014, 08:43
Imię: Daniel
Model: Inny
Nadwozie: Cabrio
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Lubin

Post autor: osi29 » 11 mar 2019, 12:52

Wszystko da sie zrobic bez problemu. Ja podsufitke wkładałem do auta tylnymi drzwiami, najwiecej zabawy było z tapicerka szyberdachu ale bez jakis wiekszych trudności

mhuczynska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 11 mar 2019, 09:32

Post autor: mhuczynska » 11 mar 2019, 13:33

Super, bardzo dziękuję za szybkie odpowiedzi.

Pomocnik jest, także myślę, że sobie poradzimy we dwójkę ;-)

Właśnie tapicerka szybra trochę problematyczna, okazało się że mechanizm jest uszkodzony i przy demontażu prowadnica zacięła się o dach "od środka", niestety trzeba będzie wszystko rozmontować łącznie z szynami przykręconymi do dachu bo zaklinowało się na dobre a stalowa linka przesuwająca szyber się powyginała... W każdym razie wszystko do demontażu i kilka części do wymiany :(

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5440
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Post autor: Krzysiek 84 » 12 mar 2019, 00:49

Oparcia foteli rozłożyć i nie trzeba wyciągać siedzeń.

mhuczynska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 11 mar 2019, 09:32

Post autor: mhuczynska » 12 mar 2019, 09:28

Krzysiek 84 pisze:Oparcia foteli rozłożyć i nie trzeba wyciągać siedzeń.
Dzięki! To dobra wiadomość, na razie wolałabym uniknąć demontażu siedzeń (póki nie dorwę fajnych na zamianę) bo są trochę rozklekotane i boję się że jak rozkręcę to już nie skręcę z powrotem...

Kogutiru
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 170
Rejestracja: 17 gru 2017, 20:07
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 AGG+lpg
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Kogutiru » 12 mar 2019, 15:13

Na dole jest tylko jedna śrubka bądź spinka z trzpieniem na środkowej szynie także nie byłoby z tym problemu

mhuczynska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 11 mar 2019, 09:32

Post autor: mhuczynska » 26 mar 2019, 15:29

Panowie, jeszcze dwa pytania dotyczące montażu podsufitki. Wszystko mam kompletne, gotowe do montażu .

Natomiast w wyciąganie starej podsufitki w całości się nie bawiłam, okazało się że jest i tak uszkodzona, kupiłam więc inny egzemplarz a starą wyrwałam z samochodu w kawałkach.

W związku z tym, że nie przejmowałam się uszkodzeniem starej podsufitki, nie demontowałam części elementów i teraz pytania takie: czy muszę demontować osłony tylnych słupków (sedan), żeby włożyć nową podsufitkę? W tym celu musiałabym odkręcić boczki kanapy żeby dostać się do wkręta mocującego osłonę, a śruby nie chcą ruszyć ani o milimetr... Oraz w jaki sposób z powrotem zaczepić podsufitkę o metalową ramkę wokół otworu na szyber? Są tam takie metalowe spinki na całym obwodzie ramki.

Roman_S
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1582
Rejestracja: 23 cze 2013, 15:47
Imię: Rafał

Post autor: Roman_S » 26 mar 2019, 19:14

Co do spinek to po prostu trzeba kombinować, często spinki trzeba popodginać żeby zahaczyły się o podsufitkę. Co do słupków to trzeba je zdemontować ale z tego co pamiętam to ja nie odkręcałem boczków kanapy, one są na suwakach, zatrzaskach czy czymś w tym stylu.

Awatar użytkownika
krzych900
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 411
Rejestracja: 20 cze 2013, 23:21
Lokalizacja: PKN

Post autor: krzych900 » 27 mar 2019, 10:05

Mi też się wydaje że osłony na zatrzaskach.Dość ciężko schodzą

[ Dodano: 2019-03-27, 10:05 ]
Te od strony drzwi są na wkręty. Ale podsufitka tam wchodzi na małą zakładkę i mimo wszystko powinna wejść bez zdejmowania tych osłon

mhuczynska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 11 mar 2019, 09:32

Post autor: mhuczynska » 15 kwie 2019, 10:59

Dzięki. Trochę się martwię czy materiał na podsufitce się nie uszkodzi jak będę wciskać na siłę podsufitkę za osłonę tych słupków...Wybrałam materiał podszyty taką gąbką tapicerską, który jest trochę grubszy niż ten, który był w oryginale i stąd też moje zmartwienie.

Osłona słupka jest na zatrzaskach chyba podobnie jak na przednim słupku, ale jest jeden nieszczęsny wkręt mocujący, żeby się do niego dostać trzeba zdemontować boki kanapy.

[ Dodano: 2019-04-15, 10:59 ]
Hej, odświeżam temat :)

Podczas montażu podsufitki napotkałam na problem z ponownym zamocowaniem podsufitki wokół szyberdachu.

Wokół metalowej ramki szybra znajdują się blaszki mocujące, natomiast na podsufitce od spodu takie małe haczyki. W jaki sposób zahaczyć z powrotem te haczyki o blaszki żeby podsufitka nie odstawała? Jest na to jakiś sprawdzony "sposób"? Postawiłam te małe haczyki wszystkie na sztorc i próbowałam wcisnąć z powrotem ale dalej odstaje, wydaje mi się że przy wciskaniu powyginały się na wszystkie możliwe strony tylko nie tą właściwą...Może ktoś to łopatologicznie wytłumaczyć jak to z powrotem nałożyć tak żeby dobrze przylegało do ramki?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i tapicerka”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga