Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[all] Wyciszanie wnętrza

Awatar użytkownika
FRACHU24
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 16 lis 2008, 17:47
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Post autor: FRACHU24 » 23 sty 2009, 20:07

swieży pisze:Ciekawe czy nie da się wykorzystać tapicerki z A4 na klapę bagażnika itp
udało się z orginalną wykładziną z A4. Jestem ciekaw czy ktos to wkładał do swojego auta B4 . Bo jak otwieram bagaznik to mnie trafia że tam jes nie zabudowana blacha.

Tak wygląda z A4 :
http://allegro.pl/item535040546_audi_a4 ... ml#gallery

Awatar użytkownika
luk_OP_Q89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1288
Rejestracja: 11 lip 2008, 14:45
Lokalizacja: OPOLE

Post autor: luk_OP_Q89 » 23 sty 2009, 21:03

No nie bardzo przemawia do mnie pomysł aby dociążać auto...zdarzyło mi się wywalać kanapy wygłuszenia tapicerki żeby odciążyć auto,ale pchać dodatkowe kg? :roll:

No nieważne skoro już tak bardzo wam zależy na tym aby kamyczek uderzający w nadkole było słychać mniej niż bardziej ;-) to pamiętajcie o jednym:Aby nie pchać do drzwi bagażników nic na bazie materiałów bitumicznych(taśma dekarska) i innego chemicznego cholerstwa. To Swiństwo jest żródłem wyziewów szczególnie jak jest ciepłe.A w niuniach wozicie swoich bliskich,czasem dzieciaki...radze uważnie dobierać materiały.

Awatar użytkownika
penki00 (usunięty)
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 115
Rejestracja: 19 maja 2008, 18:02
Lokalizacja: Tychy

Post autor: penki00 (usunięty) » 23 sty 2009, 23:26

Dobrym materiałem na wyciszenie jest płyta Kellera,jak ktoś miał coś wspólnego z produkcją samochodów to wie co to jest,materiał lekki i daje efekty,przy tym usztywnia blache,ja u siebie zastosowałem to jako wygłuszenie maski bo ori sie gdzieś u poprzedniego właściciela zgubiło,efekt pozytywny,lecz problem jest taki ze to materiał raczej nie dostępny w sklepach,i drogi w zakupie,ale planuje jeszcze napchać tego w drzwi,bagażnika,no i może na podłoge pod dywaniki,ale to bedzie zalezało od "dostępności":) ile wyniose tyle moje <ok>

Awatar użytkownika
Damu$
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 217
Rejestracja: 16 paź 2007, 01:11
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Damu$ » 24 sty 2009, 16:35

penki00 pisze:Dobrym materiałem na wyciszenie jest płyta Kellera,jak ktoś miał coś wspólnego z produkcją samochodów to wie co to jest
Penki00 ja mam coś wspólnego z produkcją :-) bo robię w tym kilka lat a nie wiem co to jest. Napisz coś więcej a może wrzuć zdjęcie co to za cudo?
Vorsprung durch Technik
Tapicerki i inne graty z avanta sprzedam.
Golf 3 1.8 AAM po wypadku do sprzedania cały na części.

Awatar użytkownika
boomer86
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 65
Rejestracja: 05 lis 2007, 21:51
Lokalizacja: Opole

Post autor: boomer86 » 25 sty 2009, 19:51

Osobiscie nie narzekam na wyciszenie wnetrza mojego Avanta. Nawet dzwiek motoru , ktory jest nader porzadany , dociera do wnetrza przy wiekszym obciazeniu dopiero ;-) Znajomi uzytkujacy 80-tki rowniez chwala sobie wyciszenie wnetrza. A4 - nowy model , ciezsza buda , wiec zapewne wiecej wyluszen ... ale czy cichszy ... zalezy od wyeksploatowania modelu ;-)
Kwestie dodtakowego wygluszenia wnetrza podejmuja zwykle chcacy przebudowac sprzet audio w swoim autku , wowczas ma to jakis sens , w przeciwnym wypadku odradzam - lepiej wymien uszczelki w drzwiach , efekt bedzie znacznie bardziej zauwazalno-slyszalny,nizeli przy zast.dodatkowych elementow wygl. ;-)
Pozdrawiam
..:: B4 AVANT ABC "OŚka" ::..

Awatar użytkownika
penki00 (usunięty)
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 115
Rejestracja: 19 maja 2008, 18:02
Lokalizacja: Tychy

Post autor: penki00 (usunięty) » 26 sty 2009, 15:39

To coś ala mata bitumiczna stosowana w caraudio,ale połowę cieńsza no i co za tym idzie dużo lżejsza,grubość ok 2mm,z zewnątrz powlekana wytrzymałym materiałem,jak nie zapomne to zrobie fote jak to wygląda w zastosowaniu.

pproniuk
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 162
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:47
Lokalizacja: GD/GS

Post autor: pproniuk » 01 lut 2009, 01:54

Na samo wyciszanie się porywać nie będę, bo jakoś nie narzekam, ale inna kwestia, bo szukam szukam i znaleźć nigdzie nie mogę: czy da radę jakoś w B4 zabudować klape bagażnika i klapę silnika? Po prostu z czystej estetyki - goła blacha mnie denerwuje :-P

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 02 lut 2009, 14:09

Jasne że da. było gdzieś o tym na forum.
Części samochodowe online - Motostacja

Awatar użytkownika
skoti
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2579
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:46
Lokalizacja: PL(FMI)

Post autor: skoti » 02 lut 2009, 19:07

Ja jakiś czas jeździłem bez boczków w drzwiach i szok. Ale głośno świst, woda odbijająca się o podłogę itp. Trochę dekarki i mat bitumicznych app . Złożyłem boczki założyłem i różnica była duża i zauważalna a tu tylko same drzwi. Jak ktoś chce cichutko to proponuje też od środka całą ścianę grodziową odizolować ;-)

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 02 lut 2009, 21:06

skoti, w moim aucie jedzie się bardzo cicho ale wystarczy złożyć tylne siedzenia i robi się głośno - zwłaszcza przy odpuszczaniu gazu przy obrotach rzędu 3000 RPM słyszalny jest tylny tłumik - auto zmienia się wtedy nie do poznania :shock: Okazuje się, że te siedzenia bardo dobrze tłumią dźwięk.

Awatar użytkownika
Tsarkam
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 92
Rejestracja: 14 sty 2017, 13:34

Post autor: Tsarkam » 27 kwie 2019, 12:14

Cześć,
Dorwałem na złomie uszczelki drzwi w rozsądnym stanie. Zanim je założę mam zamiar przewlec przez nie jeszcze sznur gumowy 7mm. I tu pytanie. Uszczelki są dwukomorowe i pomyślałem żeby przewlec sznur przez komorę bliżej karoserii. Czy może lepiej przewlec przez komorę od strony drzwi? Jakieś pomysły i doświadczenia?
Podklejałem tapicerkę w boczkach i może się skuszę przy okazji na maty i piankę wygłuszające. W internetach polecają matę+piankę StP. Macie inne ciekawe i sprawdzone alternatywy? (nie buduję car-audio, zwyczajnie bym wyciszył trochę moje A80 żeby mniej męczył na ekspresówkach)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i tapicerka”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga