Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 1Z] Szarpanie na biegu jałowym oraz podczas jazdy.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
M4teusz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 188
Rejestracja: 28 paź 2012, 10:46
Imię: Mateusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Sączów

[B4 1.9 1Z] Szarpanie na biegu jałowym oraz podczas jazdy.

Post autor: M4teusz » 15 maja 2019, 21:31

Witam
Koledzy, j/w mam problem 80'' na pierburgu. Zaczęło się nieregularne aczkolwiek coraz częstsze szarpania silnikiem na biegu jałowym oraz podczas jazdy. Bez odpinania impulsatora obwiniłem nastawnik, rozebrałem w drobny mak, był czysty mimo to wymyłem dokładnie benzyną ekstrakcyjna na błysk, poskładałem, RSW na 0,740, i dalej szarpie. Przegazuję, jest chwila spokoju i jak mu się umyśli znowu poszarpie i tak świruje. Może macie jakieś sugestie bo naprawa metodą prób i błędów może trwać bez końca. Po podpięciu vaga zero błędów. Natomiast co istotne w momencie szarpania: kąt wtrysku z ustawionych 55 jednostek wskakuje na 255 jednostek, dawka skacze o 3mg, korekty na wtryskach również szaleją z 0,8 na 2,5. Te wszystkie cuda w momencie szarpania, jak nie szarpie to parametry są ok. :|
Audi 80 B4 94r. 1.9 TDI Pierburg + Wtryski 0.216 + 16 bit + wolna odma + kat out + EGR out

Awatar użytkownika
audico
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 264
Rejestracja: 04 gru 2007, 17:49
Lokalizacja: B-ce

Post autor: audico » 15 maja 2019, 22:40

Wtrysk sterujący - podmień i się okaże albo metoda młoteczka :)

jarowlkp
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 258
Rejestracja: 04 gru 2015, 13:22
Lokalizacja: Trzcianka

Re: [B4 1.9 1Z] Szarpanie na biegu jałowym oraz podczas jazdy.

Post autor: jarowlkp » 28 wrz 2020, 20:05

kolego tak na szybko moze moj przypadek cos ci pomóc , u mnie były nadłamane kable od wtyczki nastawnika pompy przy samej kostce , tez miałem nie regularne szarpniecia tak jak był by to sterujacy , raz na kilka tygodni szarpniecie po długiej trasie zwłaszcza na drugi dzien, po naprawie wiazki smiga az chce sie smigac . nadmienie ze zmienilem 3 komplety sprawnych wtryskow i wszystko było na nic az wkoncu po naprawie kabli spokój.
jarowlkp

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pompy wtryskowe i wtryskiwacze”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga