Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi 80 [2.0 ABK 1995 rok] - nie chłodzi

ODPOWIEDZ
lolnik904
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 61
Rejestracja: 27 lip 2017, 20:34

Audi 80 [2.0 ABK 1995 rok] - nie chłodzi

Post autor: lolnik904 » 28 cze 2019, 19:14

Witam Panowie mam taki problem.
W ubiegłym roku miałem problem z automatyczną klimatyzacją. Cały czas leciało ciepłe powietrze.
Myślę sobie zrobię go. Udało się. Naprawiłem panel oraz wszystkie silniczki które sterują nadmuchem powietrza. Klimatyzacja chodziła przez pół roku. Nadeszła zima i jakoś nic w tym temacie nie robiłem.
Po zimie przestał się załączać kompresor klimatyzacji i tak jeździłem do dzisiaj. Stwierdziłem sprawdzę szczelność. Układ szczelny ciśnienie cały czas trzyma. Nabiłem do pełna czynnik. 650 g. Wszystkie rurki w samochodzie lodowate. W środku jak daję nawiew na szyby to przez tunel środkowy ten na szybe leci cieple powietrze a po bokach chłodne. Gdy kliknalem na auto to lodowate powietrze wyleciało i za chwilę powrót do ciepłego. Czy macie jakiś pomysł na to co może być?

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4639
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 28 cze 2019, 21:48

Sprawdzałeś silniczek od regulacji ciepłe-zimne? A jak pracuje w pełnym zakresie to może gąbka odpadła z tej klapy.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

lolnik904
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 61
Rejestracja: 27 lip 2017, 20:34

Post autor: lolnik904 » 29 cze 2019, 10:31

Wiesz co gąbka mi wylatywała z nawiewów środkowego i bocznych. Coś mi jeszcze tam w podszybiu w środku trzeszczy jakby jakieś liście. Silniczki były zregenerowane wszystkie 3

[ Dodano: 2019-06-29, 10:31 ]
Dzisiaj jeszcze zauważyłem, że kompresor klimatyzacji chodzi głośno..tak jakby jakieś łożysko się rozlatywało. Już rurki nie są tak chłodne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga