Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.6 ABC] Problem z czujnikiem temperatury ECU, Ciężko pa

Wszystko co tyczy się silników V6
ODPOWIEDZ
Karbit
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 17
Rejestracja: 30 lip 2014, 12:51
Lokalizacja: Myszków

[B4 2.6 ABC] Problem z czujnikiem temperatury ECU, Ciężko pa

Post autor: Karbit » 16 lip 2019, 11:24

Witam , jak w temacie chodzi o nieszczęsny czujnik temperatury który daje informacje do komputera . Jakiś czas temu moje Audi 80 b4 2.6 V6 ciężko pali na ciepłym silniku , długo nie myśląc postanowiłem kupić nowe świece bo te co były miały już ponad 10000 km przejechane , niestety to dało ni komy efekt więc postanowiłem podpiąć ją pod kompa i pod oprogramowanie delpy . Przed moimi oczami ujrzałem błąd czujnika temperatury który brzmiał następująco " błąd czujnika temperatury , przerwanie obwodu lub zwarcie z biegunem dodatnim stały " , skoro taki błąd wyskoczył to myślę sobie trzeba by kupić nowy ale zobaczę jeszcze jakie wartości czyta . Wszedłem w bloki pomiarowe i widzę że pokazuje temperaturę 81 stopni a jest 90 i to na odpalonym silniku , postanowiłem go zgasić i zobaczyć co teraz pokaż , gdy go zgasiłem naglę pokazało temperaturę 0 stopni tak sobie myślę że to już na pewno znak że jest walnięty ale kombinuje dalej , postanowiłem ją zapalić , kręci kręci kręci i z bardzo dużym trudem zapaliła ale miała niskie obroty za nim wskoczyła na prawidłowe , znowu bloki pomiarowe , a tam dalej 81 stopni i nie idzie nic do góry , zgasiłem ją i patrze na bloki pomiarowe a tu 0 stopni no to wchodzę w błędy a tu znowu " błąd czujnika temperatury , przerwanie obwodu lub zwarcie z biegunem dodatnim stały " , skasowałem go i wróciłem do bloków pomiarowych i co zobaczyłem , nagle pokazuje temperaturę -33 stopnie , tak sobie myślę spróbuje ją zapalić zobaczymy jak teraz będzie kręcić i co , odpaliła od strzała bez najmniejszego problemu , zrobiłem kilka razy tak i za każdym razem gdy skasuje błąd to pali od strzała a gdy nie skasuje to ma wielki problem . Kupiłem nowy czujnik i go wymieniłem , ale to mi nic nie dało , dalej taka sama sytuacja jak na starym czujniku , dodam że jak wypnę kostkę od niego to nic się nie zmienia dalej tak samo jak na odpalonym i na zgaszonym silniku . Nie wiem czy pruć wiązkę po kolei w celu szukania czy gdzieś kabel nie jest przetarty i nie styka się z jakimś innym , czy też kupić kolejny czujnik albo może komputer się już pieprzy i sam sobie czyta temperaturę z dupy , nie mam już pomysłów proszę o pomoc

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8384
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 16 lip 2019, 11:56

No masz dylemat bo błąd to albo czujnik albo wiązka tego czujnika. Sprawdź ciaglasc przewodów do tego czujnika ecu- czujnik jak są dobre to tylko czujnik pozostal

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga