Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 2.0 6A] Wymiana skrzyni biegów

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
ODPOWIEDZ
Risen1543
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 30
Rejestracja: 01 lut 2019, 17:31
Imię: Kamil
Lokalizacja: Lublin

[B3 2.0 6A] Wymiana skrzyni biegów

Post autor: Risen1543 » 11 paź 2019, 23:17

Cześć, w ostatnim czasie olej ze skrzyni biegów w moim bolidzie zaczął dośc intensywnie wyciekać. Związane jest to z mechanicznym uszkodzeniem obudowy skrzyni. Było ono zaklejone przez poprzedniego właściciela, ale się najwidoczniej rozkleiło. W związku z tym chciałbym zapytać o kilka rzeczy. Auto to 80b3 z silnikiem 6A bez quattro, wedługo oznaczenia na nalepce powinna tam być skrzynia biegów o oznaczeniu ALP natomiast siedzi obecnie CCF (swoją drogą wydaje się być strasznie krótką)
Pytania:
1. Skrzynię o jakim oznaczeniu najlepiej do tego motoru poszukać i zamontować ? Czy jednak nie kombinować i zakładać to samo czyli CCF ?
2. Czy zmiana skrzyni na inną o innym oznaczeniu wiąże się też z wymianą półosiek i przegubów czy raczej zostaje to co mam ?
3. Orientacyjnie ile mniej więcej może za taką usługę mechanior sobie policzyć ?
4. No i ostatnie pytanie trochę nie związane z tym tematem ale może mi wybaczycie ;) Może komuś z was jakaś sprawna skrzynia gdzieś zalega i chcecie mi sprzedać ? ;D

Awatar użytkownika
dzikx
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1023
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:49
Imię: Jurek
Model: Audi 90 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.6 ADA+lpg
Lokalizacja: pomorze

Post autor: dzikx » 23 sty 2020, 23:02

późno ale napiszę kwestia mocy silnika i co potrzebujesz. Jak jeździsz po mieście to brał bym to samo ( mam dwie leżące AKL i ori z silnika ADA też krótka nie pamiętam oznaczenia ) ja zmieniłem u siebie w b4 ADA na skrzynię od b3 1.8 PM. musiałem zmienić kielichy w skrzyni bo przeguby wewnętrzne były większe, lub założyć półosie z b3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga