Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABK] Zamienność tapicerki foteli przednich

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

[B4 2.0 ABK] Zamienność tapicerki foteli przednich

Post autor: Pieterb » 26 mar 2019, 19:46

Panowie pytanie mam, czy tapicerka na fotelu pasażera jest tak sama jak na fotelu kierowcy? przerabiał to ktoś? U mnie zaczyna lekko się robić dziura w oparciu a znalezienia fotela kierowcy w stanie chodź by dobrym graniczy z cudem.
Wpadłem na pomysł że kupię pasażera i przełożę materiał tapicerski, tylko czy będzie pasował.
W etce niby te same nr są z tego co patrzyłem.
WRC is for boys.
Group B was for men.

jarowlkp
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 258
Rejestracja: 04 gru 2015, 13:22
Lokalizacja: Trzcianka

Re: Zamienność tapicerki foteli przednich

Post autor: jarowlkp » 26 mar 2019, 20:18

PieterB siedzisko jest to samo na 99% a oparcie sie rozni, chociazby tym ze pokretło z boku oparcia do regulowania wysokosci oparcia masz w lewym fotelu po prawej, a w prawym po lewej stronie. Dobry tapicer to ogarnia mi koles zawsze robi wstawki z boczkow tylnej kanapy bierze materiał tych małych po bokach tylnego oparcia i wstawia w fotele przednie i za fotel bierze 50zł oczywiscie po znajomosci i jest to tapicer samochodowy
jarowlkp

adamze27
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2017, 19:28

Post autor: adamze27 » 26 mar 2019, 21:33

Szukaj nawet od anglika,tam fotel pasażera rzadko używany a dla europejczyka rarytas...
jest:Ford Mondeo MkV 2.0EB
Ford Mondeo MkIV 2.0TDCI
Nissan Primastar 2.5DCI 150

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 27 mar 2019, 07:46

No tak tylko weź znajdź anglika ;-)
jarowlkp, no tak mój błąd okok
WRC is for boys.
Group B was for men.

qwerty12
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 71
Rejestracja: 11 paź 2018, 09:33

Post autor: qwerty12 » 27 mar 2019, 08:11

Odpowiem bo sam robiłem u siebie taką operację:
-tapicerkę z oparcia możesz przełożyć, tylko trzeba będzie zrobić dziurę na pokrętło regulacji pochylenia w nowym miejscu, a w starym zaszyć
-możesz po prostu przełożyć oparcia i to rozwiązanie polecam. Jedyny minus to pokrętło z drugiej strony, ale ja jeżdżę autem jako jedyny, więc zupełnie mi to nie przeszkadza

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 27 mar 2019, 18:20

qwerty12, w sumie wolałbym mieć tak jak teraz bo się do tego przyzwyczaiłem.
W sumie to nawet cały fotel jak bym założył to pewnie też by jakoś tam było ale jak wolę mieć jak jest, aczkolwiek pomyślę jeszcze.
WRC is for boys.
Group B was for men.

qwerty12
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 71
Rejestracja: 11 paź 2018, 09:33

Post autor: qwerty12 » 27 mar 2019, 21:20

To ja proponuję tak:
-kup fotel pasażera z pasującą tapicerką
-weź obydwa oparcia (twoje kierowcy i nowe pasażera) i idź do tapicera. Poproś o przełożenie. Jak nie będzie musiał demontować oparć to ceny będą niezłe. Przełoży nową tapicerkę na twoje oparcie, a ze starego będzie miał materiał żeby zaszyć dziurę po regulacji fotela (i wytnie w nowym miejscu)

Awatar użytkownika
nyquist
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 40
Rejestracja: 22 mar 2010, 08:56
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: nyquist » 12 lut 2020, 19:29

qwerty12 pisze:(...) możesz po prostu przełożyć oparcia i to rozwiązanie polecam (...)
Przepraszam, że w nie swoim temacie, ale właśnie przymierzam się do dokładnie takiej operacji, czyli chcę przełożyć całe oparcie z fotela pasażera do fotela kierowcy i... mam dwie zagwozdki:
1. Jak zdjąć osłonę plastikową, żeby czegoś nie połamać (tę mniejszą; większą zdjąłem).
2. Czy dobrze myślę, że aby odłączyć oparcie, należy rozłączyć mocowania w miejscach zaznaczonych strzałkami?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Obrazek

Awatar użytkownika
elektronic
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 529
Rejestracja: 22 mar 2009, 21:03
Imię: Wiesław
Lokalizacja: Turek

Post autor: elektronic » 14 lut 2020, 00:16

PieterB, a nie myślałeś zrobić sobie wstawek ze skóry? Boki siedzisk i oparć skórzane, a reszta tak jak jest.
Moje to elektro-woz-czyli-woz-elektronica-t75652.html
Jeśli moja rada okazała się pomocna kliknij "Pomógł"

qwerty12
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 71
Rejestracja: 11 paź 2018, 09:33

Post autor: qwerty12 » 24 mar 2020, 20:37

nyquist pisze:
qwerty12 pisze:(...) możesz po prostu przełożyć oparcia i to rozwiązanie polecam (...)
Przepraszam, że w nie swoim temacie, ale właśnie przymierzam się do dokładnie takiej operacji, czyli chcę przełożyć całe oparcie z fotela pasażera do fotela kierowcy i... mam dwie zagwozdki:
1. Jak zdjąć osłonę plastikową, żeby czegoś nie połamać (tę mniejszą; większą zdjąłem).
2. Czy dobrze myślę, że aby odłączyć oparcie, należy rozłączyć mocowania w miejscach zaznaczonych strzałkami?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
[url=https://images91.fotosik.pl/316/7c6794504e3ac10fm.jpg]Obrazek[/URL]
1. Ja właśnie nieco połamałem te plastiki, bo nie znalazłem opisu. ale wygląda to tak jak na załączniku, patrząc od góry. Brązowe to siedzisko fotela, czarne płaskie to ta zaślepka. Ona ma jakby takie rozporowe grzybki będące jednym elementem z całą zaślepką, w nie wchodzą plastikowe bolce - w ogóle ich nie widać dopóki nie zajrzysz między zaślepkę a siedzisko, i tak własnie musisz zrobić. Weź wąski ale długi płaski śrubokręt, delikatnie rozchylaj siedzisko i szukaj w którym miejscu te bolce są. Następnie musisz je od środka chociaż trochę wypchnąć śrubokrętem, żeby wystawały z zewnątrz. Wtedy delikatnie przez szmatkę kombinerkami możesz wyciągnąć. Jak wszystkie wyciągniesz to plastik w zasadzie sam odpadnie. Strzałka "A" to jak ten bolec się montuje, strzałka "B" to gdzie musisz trafić śrubokrętem i go wypchnąć na zewnątrz. Zachowaj ostrożność, bo jak oprzesz się nie tylko o sam bolec ale o te rozporowe plastiki to je połamiesz

2. Tak, poza tymi plastikami nie trafiłem na żadne trudności

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i tapicerka”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga