Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Moje audi 80 b4 Kuśmier

Prezentacja w/w od 1991 do 1996.
Kuśmier89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 30 sty 2020, 17:59

Moje audi 80 b4 Kuśmier

Post autor: Kuśmier89 » 10 mar 2020, 21:27

Obrazek

Witam jestem nowy na forum, chciałbym przedstawić mój nabytek z przed kilku miesięcy czyli b4 1z z 93 roku. Auto zostało zakupione jako drugie lecz chyba dzięki wiedzy i zajawce jaką złapałem na tym forum furka zostanie na dłużej kwadr

Do tej pory zrobiłem: felgi borbet a, wymiana kierunków na pomarańczowe, lekkie ogarnięcie lakieru, wymiana licznika ( niestety tylko na big Bena ale sprawnego), naprawa oświetlenia w suficie i pokrętłach nawiewu, wybranie foteli, naprawa szyberdachu i centralnego zamka . No i wiadomo olej, filtry i kilka drobnych napraw wokół silnika
W planach mam wymianę podsufitki, boczków drzwi, obniżenie zawieszenia i na ta chwilę na tym chciałbym się skupić.

Obrazek


Obrazek

Kuśmier89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 30 sty 2020, 17:59

Re: Moje audi 80 b4 Kuśmier

Post autor: Kuśmier89 » 12 maja 2020, 21:34

W wolnej chwili zabrałem się za pierdółki typu poprawa materiału na boczkach, obrotek, czujniki parkowania, wymiana płynu do wspomagania bo sączył przez śrube z węża idącego do pompy. Zalałem febi zielony dałem nowe podkładki ale nadal delikatnie się tam poci (jaki polecacie zalać tam płyn? skoro podobno oryginał nie dostępny, bo febi wydaje mi się bardzo rzadki)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4623
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Re: Moje audi 80 b4 Kuśmier

Post autor: Doc » 17 maja 2020, 03:01

Super zdjęcia naprawdę i lekkie rezanie, naprawy, zmiany. :)
2006-11-17, Doc / Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Audi80.PL. <spoko> Ps: Polecam: iParts.pl
Moja Audi 80 B4 2.0, 115KM - zima
Moja Audi 80 B4 2.0, 115KM - lato.

Awatar użytkownika
Luka82
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 151
Rejestracja: 23 mar 2016, 07:52
Imię: Luk
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Coupe quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje audi 80 b4 Kuśmier

Post autor: Luka82 » 19 maja 2020, 11:59

Witam nowego szczęśliwca hura_
Bardzo ładny stan masz tej niuni <spoko>
Trzymaj tak dalej i będzie miodzio egzemplarz
Powodzenia w dalszych pracach :-D

Kuśmier89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 30 sty 2020, 17:59

Re: Moje audi 80 b4 Kuśmier

Post autor: Kuśmier89 » 09 cze 2020, 13:00

Dzięki Panowie, miło usłyszeć że pracę idą w dobrym kierunku ;-) uporałem się już z wyciekiem z pod węża idącego do pompy wspomagania ale musiałem dokupić na szrocie śrubę drążoną bo starą za mocno dokręciłem i pękła ( udało się wydobyć złamany gwint z pompy). Wymieniłem płyn chłodniczy bo kiedyś dolałem trochę niebieskiego do różowego i słabo to wyglądało. Niestety teraz wystąpił problem z ładowaniem, czasem pojawia się migająca ikona akumulatora i idąc opiniami z forum podejrzewam regulator napięcia który postaram się w najbliższym czasie wymienić. Gdzieś obiło mi się że można to zrobić bez demontażu alternatora normalnie z góry, demontując obudowę filtra powietrza i kilka węży ?? Jeśli macie jakieś sugestie co i jak będę wdzięczny za pomoc
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi 80/90 - B4.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga