Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ABK 2.0 B4] Jak połączyć tłumiki

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
takun
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 95
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:17

[ABK 2.0 B4] Jak połączyć tłumiki

Post autor: takun » 09 cze 2020, 14:35

Mam zamiennik katalizatora który chcę wstawić pomiędzy tłumikiem środkowym a rurą korektora.
Przy tłumiku środkowym łączy się to obejmą, natomiast przy korektorze jest takie złącze w kształcie trójkąta gdzie są 3 dziurki .
Czytałem instrukcje jakie są części by złączyć te trzy otwory i tu są one podane :

https://autowanda.pl/czesc/uklad-wydech ... b0&typ=1bl

Problem w tym że zakup wszystkich tych części wyniesie mnie z wysyłką ponad 100 zł i zastanawiam się czy koniecznie muszę złączyć to mając je wszystkie.

Według tej instrukcji potrzebne są tulejki o średnicy zewnętrznej 12 mm w które wsadza się w te 3x dziury a w nie śruby, zakrętki , nawijki i sprężyny.
Byłem w zwykłym sklepie ze śrubami i są o średnicy 12mm z nakrętkami, zastawkami itd do wyboru koloru o wiele taniej.
Nie ma tylko sprężyn.

I pytanie, co ja w zasadzie potrzebuję by złączyć te dwa tłumiki, bo rura jaką mam obecnie dziurawą była po prostu spawana i nikt się tym zbytnio nie przejął. Nie za bardzo widzę sens płacić ponad 100 zł za głupie 3 śrubki tylko dlatego że są ze sklepu motoryzacyjnego.

Dlatego, czy wystarczyłyby skręcenie zwykłymi śrubami, nawijkami, może pomiędzy nawijką i nakrętkę wsadzić np. kawałek jakieś gumy dla lepszej amortyzacji i by wystarczyło? Więc czy potrzebuje koniecznie a ) tulei , b) sprężynek?

maro0912
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 131
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:24
Imię: Marek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: [ABK 2.0 B4] Jak połączyć tłumiki

Post autor: maro0912 » 09 cze 2020, 18:18

Ja mam skręcone śrubami bez sprężyn bo mi te sprężyny tam nie weszły i nic się nie dzieje na razie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga