Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[1.9 tdi cabrio] wężyki przelewowe wtryskiwaczy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
powolniak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 112
Rejestracja: 23 paź 2016, 23:34

[1.9 tdi cabrio] wężyki przelewowe wtryskiwaczy

Post autor: powolniak » 05 lip 2020, 20:24

Witam,
Temat poruszany, już wcześniej, ale przecież kwestia jakościowo dobrych części jest zdecydowanie płynna, proszę więc o opinię, mianowicie:
jakieś trzy tygodnie temu wymieniłem wężyki wtryskiwaczy na nowe- bo przecież stare miały już 23 lata- wybrałem fagumit 3.2 x7, zewnętrzny oplot, polska firma, a dzisiaj smród słodki w w kokpicie, wężyk ropy za ogonem, a powodem był pęknięty wzdłuż wężyk trzeciego wtrysku... Już wcześniej nie podobało mi się to, że taki wężyk przy zaworze N75 podczas ściągania znienacka pękł wzdłuż. Co polecicie? ja znalazłem https://allegro.pl/oferta/przewod-paliw ... 9218864349, ale czy on na pewno ma oplot w gumie a nie na zewnątrz?
Pozdrawiam Marcin
Ostatnio zmieniony 05 lip 2020, 22:51 przez powolniak, łącznie zmieniany 1 raz.

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [1.9 tdi cabrio] wężyki przelewowe spryskiwaczy

Post autor: MUNIOR » 05 lip 2020, 22:15

Ja powiem tylko że nadgorliwość jest szkodliwa o czym się wlasnie przekonałeś ,bo te ori dwudziestoparoletnie nawet jak sparciał już im ten oplot to guma nadal mieciutka i nigdy nie peka ,wytrzyma wieć na pewno dłużej niż jakiekolwiek kupione teraz w sklepie ,sprawdzone potwierdzone ;-)
Forum A6Klub i Audi80 oraz Motostacja i Multifonika

Online
Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5438
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Re: [1.9 tdi cabrio] wężyki przelewowe spryskiwaczy

Post autor: Krzysiek 84 » 05 lip 2020, 22:18

Bierz te z linku co podałeś ,
Gates , średnica 3,2 mm i bez oplotu na zewnątrz.

Awatar użytkownika
powolniak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 112
Rejestracja: 23 paź 2016, 23:34

Re: [1.9 tdi cabrio] wężyki przelewowe wtryskiwaczy

Post autor: powolniak » 05 lip 2020, 23:16

Dzięki Panowie, przyznaję że ręce mi już opadają niekiedy- przecież dwudziestoparoletnie gumy powinno się wymieniać, rozumiem że poduszki silnika muszą pozostać ori- chociaż to dlatego, że zamienniki konstrukcyjnie są inne- ale dlaczego nowy wężyk paliwowy do du..y? Opony czyli element gumowy wymieniamy także z powodu wieku, a nie tylko przez ich zużycie... Węże od nagrzewnicy i chłodnicy wymieniłem wszystkie dostępne gdy jeden z nich spuchł, niedługo przed każdą taką operacją będę zastanawiał się czy na pewno jest bezpieczna... Sprzęgło Sachsa po wymianie (całość z dociskiem) potrafi się śliznąć z charakterystycznym smrodem, a przecież to renomowana marka...
Jednak dosyć biadolenia, sezon trwa i cieszmy się z jazdy:)

Awatar użytkownika
dzikx
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1023
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:49
Imię: Jurek
Model: Audi 90 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.6 ADA+lpg
Lokalizacja: pomorze

Re: [1.9 tdi cabrio] wężyki przelewowe wtryskiwaczy

Post autor: dzikx » 06 lip 2020, 21:56

Odpowiedź jest prosta bo nowe są robione z nisko jakościowych materiałów bez względu czy markowe czy nie , choć te pierwsze są ciut lepsze za zwyczaj, ale i tanie potrafią być dobre. A co do rozpadnięcia się nowego to jest taki aspekt czas i miejsce magazynowania. No nowy ale 4 letni składowany w byle jakich warunkach i jest stary nowy. Kiedyś w okolicy Bosch service wyprzedawał części za grosze tylko że to były leżaki magazynowe i np gumy na sworzniu po kilku miesiącach nie istniały. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki TDi”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga