Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABK] Skrzynia automat szarpie

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
ODPOWIEDZ
ja-pawel
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2010, 17:30
Lokalizacja: Działdowo

[B4 2.0 ABK] Skrzynia automat szarpie

Post autor: ja-pawel » 30 lip 2020, 11:41

Witam wszystkich serdecznie,

Kupiłem do swojej kolekcji kilka dni temu kolejne audi 80 2.0 benzyna 115KM 1993r., tym razem pierwszy ze skrzynią automatyczną chyba 4 biegową, poprzedni właściciel kupił drugą skrzynię gdzieś w internecie bo ta która była na aucie zrzucała powyżej 80km/h bieg w dół na trójkę. Po zakupie skrzyni postanowił zmienić od razu w niej olej, w sklepie dobrali mu olej syntetyczny, skrzynia ogólnie na biegach od 1 do 3 zmienia biegi w miarę płynnie ale z 3 na 4 czasami zmienia z dużym szarpnięciem aż zatrzęsie całą karoserią, przy delikatnej jeździe zmienia bieg na czwarty przy 60km/h wówczas prawie zawsze szarpnie ale jak przytrzymamy pedał gazu i zmieni bieg przy wyższej prędkości szarpnięcie jest dużo mniejsze.

Dodatkowo w aucie na wstecznym R, słychać szum, drgania auta, na innych biegach tego nie ma, przy sprzedaży sprzedający zasugerował mi że co prawda w sklepie dobrali mu do tej skrzyni olej syntetyczny ale on po rozmowie z jakimś niby mechanikiem usłyszał że ta skrzynia powinna mieć olej Mineralny, czy to prawda? Bo w katalogach różnych producentów olei występują w tym aucie 3 rodzaje olejów do tej skrzyni i nie wiem która jest prawidłowa, bardzo prosiłbym o pomoc, i diagnozę czy to szarpanie może być spowodowane złym doborem oleju, ewentualnie jaki może być powód. Z góry dziękuję za pomoc

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Re: [B4 2.0 ABK] Skrzynia automat szarpie

Post autor: Jarewa » 30 lip 2020, 18:29

Skrzyna ma dwa rodzaje oleju bo ma dwie komory olejowe, jedna komora napędowa druga komora przekładniowa (osiowa)...

Jakie sklepy takie skutki...

Awatar użytkownika
bloku
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1933
Rejestracja: 21 lip 2007, 22:39
Imię: Michal
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Re: [B4 2.0 ABK] Skrzynia automat szarpie

Post autor: bloku » 31 lip 2020, 12:30

Syntetyk wypłukał syf z konwertera powodując jego rozszczelnienie. Jeśli masz farta to pompa w skrzyni przeżyła ale konwerter zapewne już ma do zrobienia łopaty rotorów. Rozebrać, posprawdzać i wymienić co trzeba. Albo kupić kolejną skrzynię. 4ki są już dostępne od 300 PLN - pasują też od pierwszych A4 ale musisz zachować swoje półośki.
Było:80 YN,80 AAH,80 YN,Coupe DS,100 AAR,80 DT,90 JS,90Q 7A, CoupeQ NM,CoupeQ AAH,A6Q ASN,S6 AQJ,S6 ANK,80 Avant ABK,A4Q APR,Cabriolet AAH,A8 ABZ
Jest: 80 `94 Ginster Yellow czyli Bee NG

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga