Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 2.0 90km] Problem z Zegarami temp. i poziomu paliwa

ODPOWIEDZ
las12
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 105
Rejestracja: 04 sie 2017, 17:10
Imię: Grzegorz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT+lpg
Lokalizacja: Łabowa

nie dziala predkosciomierz ani obrotomierz wskazanik temp oraz wskqznik paliwa

Post autor: las12 » 09 sie 2020, 21:56

received_749423932488333.jpeg
witam panowie samochod audi 80 b4 2.0 90 km silnik ABT jak w tytule nie działa predkosciomierz ani obrotomierz ani licznik kilometrów oraz żadna z kontrolek. I nagle stracil ładowanie a nie nie świeci kontrolka od ładowania. pomozcie Czytałem o tym ale postanowiłem dodać swój temat. Jakiechs porady co może być przyczyną usterka mechaniczna , elektryka ktos cos podpowie . Zaznaczam jestem zielony z takiej naprawy i trochę boje się rozbierać. Lepiej kupić inny licznik czy go naprawiać. Jak sie do niego zabrać bo nie widzę srub żeby go odkręcić. Ktos podopowie jak sie do tego zabrać aczkolwiek zaznaczam boje się za to zabierać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4643
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: nie dziala predkosciomierz ani obrotomierz wskazanik temp oraz wskqznik paliwa

Post autor: maciek889 » 10 sie 2020, 10:52

Zobacz czy bezpiecznik nr 12 masz niespalony i czy się jego gniazdo nie stopiło.

A wyjmowanie licznika to trzeba najpierw odkręcić pokrywę kolumny - dwa wkręty po bokach do dołu i możesz górę ściągnąć i pod spodem masz już śruby licznika. Aby odpiąć te dwie kostki po bokach trzeba najpierw odciągnąć te fioletowe zabezpieczenia. Najlepiej do odpinania kostek przechylać licznik aby uzyskać lepszy dostęp.
A późniejsze wsadzenie pokrywy kolumny jeśli jeszcze ktoś nie wyłamał tych mocowań, które wchodzą w licznik wymaga wycelowania nimi i poruszania "pokrywką" aby weszły. Łatwiej jest jeśli kierownica jest zdjęta ale to już więcej roboty.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

las12
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 105
Rejestracja: 04 sie 2017, 17:10
Imię: Grzegorz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT+lpg
Lokalizacja: Łabowa

Re: nie dziala predkosciomierz ani obrotomierz wskazanik temp oraz wskqznik paliwa

Post autor: las12 » 10 sie 2020, 11:09

Maciek właśnie był jakichs spalony juz nie pamietam jego nr .

Dodano po 56 sekundach:
jakicechs przekazniki nie steruja licznikiem lub niw cos jakas elektronika?

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4643
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: nie dziala predkosciomierz ani obrotomierz wskazanik temp oraz wskqznik paliwa

Post autor: maciek889 » 10 sie 2020, 11:52

Zasilanie idzie prostu ze stacyjki z tego samego obwodu co zapłon przez skrzynkę bezpieczników. Jeszcze może coś w skrzynce bezpieczników może nie łączyć, bo mogą skorodować kostki od spodu jak ktoś zostawił otwartą pokrywkę skrzynki.
Mogła jeszcze kostka się wypiąć z liczników raczej masa się nie odłączyła bo byś nie miał zegarka albo by zegarek gasł po włączeniu zapłonu.
Po wyjęciu licznik możesz sprawdzić czy masz plus po zapłonie na niebieskiej kostce na pinach 16 i 26 a na żółtej 3. W tych trzech miejscach kabel jest czarno niebieski. Możesz nie mieć jednego z tych kabli bo dane brałem z amerykańskiego schematu i nie zawsze dane się pokrywają z tym co mamy z europie. http://www.autolib.diakom.ru/CAR/Audi/1 ... /fig36.pdf
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

las12
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 105
Rejestracja: 04 sie 2017, 17:10
Imię: Grzegorz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT+lpg
Lokalizacja: Łabowa

Re: nie dziala predkosciomierz ani obrotomierz wskazanik temp oraz wskqznik paliwa

Post autor: las12 » 10 sie 2020, 12:44

Aha niw chyba dziala był spalony bezpiecznik tylko niw już miał nr

Awatar użytkownika
TaxodiumBeats
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 24
Rejestracja: 26 paź 2020, 11:06
Imię: Tomek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT+lpg
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

[80 2.0 90km] Problem z Zegarami temp. i poziomu paliwa

Post autor: TaxodiumBeats » 04 lis 2020, 17:07

Witam

Jak w temacie. Nie działa wskaźnik Benzyny i temperatury silnika :/

Przekaźnik czy jak to się nazywa (małe czarne coś z trzema nogami :D) wymienione na trzech sztukach nie działa (po zmianie delikatnie ruszyło benzyną (na pierwszą kreskę)
Temperatura rośnie czasem na minimum albo stoi w bezruchu.

Dziś zabieram się ponownie za robotę więc pytanie na co zwrócić uwagę? (dodam że wymieniam króciec z dwoma czujnikami [nowe części].

Jak macie jakiś pomysł proszę napisać, przeleciałem z 20 tematów i zbytnio dokładnej odpowiedzi nie otrzymałem :/

Pozdrawiam

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4643
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: [80 2.0 90km] Problem z Zegarami temp. i poziomu paliwa

Post autor: maciek889 » 04 lis 2020, 17:27

Czasem złącze w które wkładasz ten 3 nóżkowy regulator potrafi nie łączyć ze ścieżką na płycie i trzeba zeskrobać trochę lakieru ze ścieżki i zlutować z pinami gniazdka. To samo tyczy się oczek do których przykręcone są zegary.
Wkładasz dzisiejsze zamienniki (7810) tego regulatora? Bo trzeba je wkładać odwrotnie.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Re: [80 2.0 90km] Problem z Zegarami temp. i poziomu paliwa

Post autor: Pieterb » 04 lis 2020, 17:33

TaxodiumBeats pisze:
04 lis 2020, 17:07
przeleciałem z 20 tematów i zbytnio dokładnej odpowiedzi nie otrzymałem :/
oj w to to nie uwierzę ;-)
tym bym się zainteresował przelaczniki-zespolone-zegary-stacyjka/ ... t3534.html chodź Maciek już Ci podał info.
WRC is for boys.
Group B was for men.

Karolek1997
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 07 mar 2021, 18:57
Imię: Karol
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT

Re: [80 2.0 90km] Problem z Zegarami temp. i poziomu paliwa

Post autor: Karolek1997 » 08 mar 2021, 20:04

Miałem ten sam problem. Lecz temp. Czasem pokazywała a czasem nic paliwo raz tak raz tak a silnik nie miał wzbudzenia i termostat wiatraki nic. A czasem ok. Oddałem licznik do poprawy i jest git a nawet lepiej bo podświetlenie jest mocniejsze. Zwróciłbym uwagę na mały przekaźnik w płytce licznika z 3 pręcikami i go poprawił u mnie działo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przełączniki zespolone, zegary, stacyjka.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga