Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Kupno auta, a ubezpieczenie.

Linkownia, ciekawostki, pogawędki nie tylko związane z Audi i nie tylko związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
DearMallika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 22 lip 2019, 22:26
Lokalizacja: Łęczna

Kupno auta, a ubezpieczenie.

Post autor: DearMallika » 03 lis 2020, 00:56

Witam. Wczoraj postanowiłem kupić auto, które ma służyć mi na dojazdy do pracy. Sprawdziłem w funduszu gwarancyjnym czy aby na pewno polisa jest ważna. Sprawdziłem również w Cepiku do kiedy dokładnie. Cepik pokazuje, że polisa jest ważna do września 2021 roku. Lecz tu pojawiają się schody. Nie mam możliwości sprawdzenia czy ktokolwiek opłacił to ubezpieczenie czy może ubezpieczalnia odmówiła je automatycznie, a nikt nie uiścił opłaty. Czy jest możliwość sprawdzić jakkolwiek przed przerejestrowaniem auta na siebie czy polisa jest opłacona, czy po prostu została automatycznie odnowiona przez ubezpieczalnię? Nie mogę napisać bezpośrednio do towarzystwa, gdyż nie widnieję jeszcze w dowodzie rejestracyjnym jako właściciel.

Awatar użytkownika
krzych900
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 411
Rejestracja: 20 cze 2013, 23:21
Lokalizacja: PKN

Re: Kupno auta, a ubezpieczenie.

Post autor: krzych900 » 03 lis 2020, 15:30

Pewnie wystarczy wizyta u jakiegoś agenta z umową kupna sprzedaży

Awatar użytkownika
Leo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3792
Rejestracja: 06 mar 2008, 01:05
Imię: Adam
Model: Inny
Nadwozie: Coupe quattro
Silnik: 2,2 3B
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kupno auta, a ubezpieczenie.

Post autor: Leo » 03 lis 2020, 15:34

Kupujący ma obowiązek ubezpieczenia auta od dnia zakupu, więc sprzedający niech Ci da kwitek zawarcia ubezpieczenia. Jeśli Ci nie da, to jedziesz do agenta ubezzpieczeniowego i zawierasz umowę w dniu zakupu. Jeśli zaś sprzedajcy da Ci dowód zawarcia polisy, to myk jedynie może być taki, że mógł nie opłacić kolejnej raty, ale to będzie napisane na druku ubezpieczenia. I to wszystko co powinieneś wiedzieć.

Dodano po 1 minucie 57 sekundach:
Czy Ty to auto już kupiłeś ?

Dodano po 1 minucie 47 sekundach:
A nie było żadnego świstka z dowodem wpłaty OC ? Jeśli tego nie sprawdziłeś, to masz problem.
Aczkolwiek w cepiku jeśli jest że jest zawarta do 2021 roku, to w najgorszym wypadku przyjdzie ( a może już przyszło ? ;) ) wezwanie do zapłaty z ubezpieczalni.
Audi Coupe S2 - 400 KM , 440 Nm
Garrett 3071R @1.7 bar, injectors 525ccm, 7A exhaust cam, custom IC, radiator, Bosch 040 fuel pump...

Audi Way of Life!

iiii nowa zabawka Suzuki V-Strom DL1000 :P

DearMallika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 22 lip 2019, 22:26
Lokalizacja: Łęczna

Re: Kupno auta, a ubezpieczenie.

Post autor: DearMallika » 03 lis 2020, 16:23

Samochód kupiłem wczoraj że względu na to, że osiemdziesiątka na zimę leci do garażu, a potrzebuję czegoś na dojazdy do pracy. Auto stało na tzw "żula", który widniał tylko na umowie kupna sprzedaży, bo w dowodzie wciąż jest poprzedni właściciel, więc kwestia ubezpieczenia jest taka, że muszę mieć pewność czy ubezpieczenie jest zapłacone. Bo w razie przerejestrowania na siebie będę z ręką w nocniku. A jeśli ubezpieczalnia automatycznie przedłużyła ubezpieczenie to zapewne listy przychodzą do właściciela przed "żulem". Podejrzewam, że w takim wypadku skoro okres został automatycznie przedłużony to dla świętego spokoju były właściciel może opłacił ubezpieczenie, bo wątpię by po prostu olał temat. Jeśli patrząc, że ubezpieczenie jest od września a mamy już listopad to do tej pory wycofałby ubezpieczenie jeśli miałby to zrobić.

Awatar użytkownika
Leo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3792
Rejestracja: 06 mar 2008, 01:05
Imię: Adam
Model: Inny
Nadwozie: Coupe quattro
Silnik: 2,2 3B
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kupno auta, a ubezpieczenie.

Post autor: Leo » 04 lis 2020, 07:09

tak jak Ci napisałem, auto powinno mieć ubezpieczenie na Ciebie w momencie zakupu. Nie jest istotne, co Ty zrobisz, masz miesiąc na przerejestrowanie auta, bo potem masz karę administracyjną. Masz obowiązek zgłoszenia zakupu auta. Jeśli Cię policja zatrzyma powyżej miesiąca , ma prawo Ci zabrać dowód, a za brak zgłoszenia wydz. kom. Ci wlepi karę.
Audi Coupe S2 - 400 KM , 440 Nm
Garrett 3071R @1.7 bar, injectors 525ccm, 7A exhaust cam, custom IC, radiator, Bosch 040 fuel pump...

Audi Way of Life!

iiii nowa zabawka Suzuki V-Strom DL1000 :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga