Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.8S LPG] Brak iskry

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
Rosoft
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2021, 09:26
Imię: Mikolaj
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 PM+lpg

[B3 1.8S LPG] Brak iskry

Post autor: Rosoft » 22 mar 2021, 10:08

Witam, wiem, że temat był poruszany na forum już wiele razy, ale mimo pomocy internetu nie udało mi się naprawić usterki. :(
Pacjent to Audi 80 B3 1.8S na gaźniku Pierburga, rocznik 1988 z założoną instalacja LPG. Brak iskry.
Samochodem wyjechałem z garażu, silnik "pochodził" 5 minut i zgasł. Od tamtej pory iskry jak nie było tak nie ma. Wymiana modułu zapłonowego i cewki nie pomogła. Elementy te są na pewno dobre ponieważ sprawdzałem w innej B3 i odpalała bez zarzutów. Czujnik halla sprawdzany "na żarówkę" i wydaje się być sprawny. Po odpięciu kostki od czujnika halla i zwarciu środkowego pinu do masy iskra również nie występuje.
Co jeszcze sprawdzić, wymienić? Gdzie szukać przyczyny?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi w temacie, pozdrawiam. ;)

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4658
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: [B3 1.8S LPG] Brak iskry

Post autor: maciek889 » 22 mar 2021, 10:37

Masz plus na cewce zapłonowej? Później zobaczę na module na którym pinie powinno być zasilanie i mase.
Zobacz na skrajnych stykach wtyczki czujnika halla czy masz 12V i masę.

I nie było 1.8 fabrycznie na gaźniku pierburga z tego co pamiętam. Tylko 1.6 i to z końca produkcji miał pierburga.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Rosoft
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2021, 09:26
Imię: Mikolaj
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 PM+lpg

Re: [B3 1.8S LPG] Brak iskry

Post autor: Rosoft » 22 mar 2021, 12:16

Plus na cewce jest, napięcie na skrajnych stykach halla wynosi ok. 10,7V przy napięciu akumulatora 12,3V.
Dziwi mnie to, że omijając czujnik gdy zwieram jego środkowy pin do masy iskra nie występuje nadal. Chyba, że nie rozumiem czegoś jeśli chodzi o zasadę jego działania :/

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4658
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: [B3 1.8S LPG] Brak iskry

Post autor: maciek889 » 22 mar 2021, 13:54

Może jest coś z połączeniem między modułem a cewką. Albo modułem a aparatem.
Jakie napięcie będziesz miał na środkowym styku odłączonej kostki czujnika halla a masą?

Jak masz LPG to może próbuj odłączyć od cewki kable od lpg bo może one zwierają sygnał.

Moduł zapłonowy masz taki jak na tym zdjęciu: https://thumbs.img-sprzedajemy.pl/1000x ... 659514.jpg ?
Obrazek
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Rosoft
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2021, 09:26
Imię: Mikolaj
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 PM+lpg

Re: [B3 1.8S LPG] Brak iskry

Post autor: Rosoft » 24 mar 2021, 08:17

Udało mi się naprawić problem ;-)
Po odłączeniu przewodów od lpg od cewki iskra pojawiła się. Postanowiłem jednak podłączyć przewody znowu i iskra jest nadal, teraz pali również na gazie. Trochę dziwna sprawa, będę to obserwował, ale przynajmniej już wiem co jest potencjalnym winowajcą.
Odpowiadając na powyższe pytania to moduł mam taki sam, a napięcie na środkowym pinie wtyczki halla wynosi ok. 6,5V.

Dziękuję serdecznie za zainteresowanie tematem, gdyby nie Twoja pomoc, dalej męczył bym się szukając przyczyny. :-)

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4658
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: [B3 1.8S LPG] Brak iskry

Post autor: maciek889 » 24 mar 2021, 11:44

Ok to przejrzyj przewody od lpg bo często są tak puszczone że lubią się przetrzeć o jakąś blaszaną krawędź. Szczególnie gdzie wchodzą do środka samochodu. Albo po prostu przewody na cewce nie łączyły i ruszenie ich poprawiło styk.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga