Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 1.9 TDI 1Z] Losowo szarpie i czasem brak mocy

ODPOWIEDZ
TheDoman
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 35
Rejestracja: 27 lut 2016, 22:48

[80 B4 1.9 TDI 1Z] Losowo szarpie i czasem brak mocy

Post autor: TheDoman » 03 mar 2022, 11:01

Cześć,

po 2 latach spokoju moja niunia zaczęła pokazywać humory... mianowicie czasem szarpnie podczas jazdy (bardzo odczuwalne podczas przyśpieszania), czasem nie chce jechać (pedał w podłodze i ledwo przyspiesza... nie szarpie wtedy, tylko po prostu nie jedzie), czasem wywali błąd na desce - migające świece, a czasem jedzie normalnie (czyt. b. ładnie idzie)... wszystko losowo i nie cały czas. Np. wczoraj na autostradzie to myślałem że nie zrobię 10km, a wieczorem szarpnęła tylko ze 4 razy i tyle... by było jeszcze lepiej, miałem ten sam problem z rok temu - minął wtedy po 3 dniach samoistnie...

Odruchowo, pierwszą rzeczą było wyczyszczenie nastawnika - magnes czysty, było trochę drobnych paprochów, ale nic "ciekawego"... po zamontowaniu - bez zmian. Pompa jest raczej dobra, nie opiłkuje, gładzie są ładne.

Następnie sprawdziłem błędy:
Control Module Part Number: 8A0 907 401
Component and/or Version: 1,9l KOSTRZ EDC HS D13
Software Coding: 00000
Work Shop Code: WSC 00000
3 Faults Found:
00542 - Needle lift Sensor (G80) / 27-10 - Implausible Signal - Intermittent
00513 - Engine Speed Sensor (G28) / 03-10 - No Signal - Intermittent
00765 - Modulating Piston Movement Sensor (G149) / 35-10 - - - Intermittent


Po wyczyszczeniu błędów i krótkiej jeździe - 15min - podczas której objawiły się; świece na desce, szarpał i później nie miał mocy, a pod koniec było ok:
00542 - Needle lift Sensor (G80) / 27-10 - Implausible Signal - Intermittent

Informacyjne; kąt zapłonu mam ok 39 (BS/000/2, od zawsze), ma zmieniony sterownik i zegary (brak check engine na desce), z wirusem by kostrz. Odpala tak jak zawsze - dobrze.

Dzisiaj znowu skasuje błędy i pojeżdżę dłużej - zobaczymy które wrócą.

Panowie, jakieś pomysły?

Pozdr, Doman.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Re: [80 B4 1.9 TDI 1Z] Losowo szarpie i czasem brak mocy

Post autor: Pieterb » 03 mar 2022, 11:46

A ten błąd to aby nie uszkodzony wtrysk sterujący?
WRC is for boys.
Group B was for men.

TheDoman
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 35
Rejestracja: 27 lut 2016, 22:48

Re: [80 B4 1.9 TDI 1Z] Losowo szarpie i czasem brak mocy

Post autor: TheDoman » 03 mar 2022, 15:06

Pieterb pisze:
03 mar 2022, 11:46
A ten błąd to aby nie uszkodzony wtrysk sterujący?
Na to by wychodziło, ale...

Teraz najlepsze... odpaliłem rano, przejechałem z 5km/15min w ruchu miejskim, postałem też z 15min, wszystko ok. Chłodziwo zagrzane do 85C. Tym razem pojawił się tylko błąd 00765 - Modulating Piston Movement Sensor (G149) - inny niż wczoraj po krótkiej jeździe.
No nic... sprawdziłem kabel/wtyczkę od wtrysku sterującego, wszystko ok. Sprawdziłem dawki paliwa, były trochę ubogie (nie sprawdzałem tego po moim czyszczeniu nastawnika), ustawiłem mechanicznie i w adaptacjach tak jak powinno być. Zobaczyłem też czy nie mam powietrza w paliwie (mam dodatkowy filtr wstawiony za filtrem ori - wszystko widać, jest ok), powrót też bez powietrza...
...zrobiłem 50km; w mieście normalnie, po autobanie 150km/h, łagodne przyspieszanie jak i gaz w podłodze... i... śmiga jak złoto... i bądź tu mądry <nie wiem>

Jedyne co mi przychodzi do głowy... to może coś z paliwem? Choć tankuję na 99% na tej samej stacji od lat. No i co ciekawe z rok temu też takie coś było i znikło...

Nie mówię że to koniec problemu, zobaczymy.

Dodano po 30 minutach 6 sekundach:
PS: po tej 50km jeździe błędów nie było

jarowlkp
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 258
Rejestracja: 04 gru 2015, 13:22
Lokalizacja: Trzcianka

Re: [80 B4 1.9 TDI 1Z] Losowo szarpie i czasem brak mocy

Post autor: jarowlkp » 04 mar 2022, 09:48

TheDoman pisze:
03 mar 2022, 15:36
Pieterb pisze:
03 mar 2022, 11:46
A ten błąd to aby nie uszkodzony wtrysk sterujący?
Na to by wychodziło, ale...

Teraz najlepsze... odpaliłem rano, przejechałem z 5km/15min w ruchu miejskim, postałem też z 15min, wszystko ok. Chłodziwo zagrzane do 85C. Tym razem pojawił się tylko błąd 00765 - Modulating Piston Movement Sensor (G149) - inny niż wczoraj po krótkiej jeździe.
No nic... sprawdziłem kabel/wtyczkę od wtrysku sterującego, wszystko ok. Sprawdziłem dawki paliwa, były trochę ubogie (nie sprawdzałem tego po moim czyszczeniu nastawnika), ustawiłem mechanicznie i w adaptacjach tak jak powinno być. Zobaczyłem też czy nie mam powietrza w paliwie (mam dodatkowy filtr wstawiony za filtrem ori - wszystko widać, jest ok), powrót też bez powietrza...
...zrobiłem 50km; w mieście normalnie, po autobanie 150km/h, łagodne przyspieszanie jak i gaz w podłodze... i... śmiga jak złoto... i bądź tu mądry <nie wiem>

Jedyne co mi przychodzi do głowy... to może coś z paliwem? Choć tankuję na 99% na tej samej stacji od lat. No i co ciekawe z rok temu też takie coś było i znikło...

Nie mówię że to koniec problemu, zobaczymy.

Dodano po 30 minutach 6 sekundach:
PS: po tej 50km jeździe błędów nie było
Kolego sprawdź okrągłą wtyczkę od nastawnika pompy zwłaszcza od strony instalacji samochodu , ja 3 lata zmieniałem wtryski , nastawniki i zdarzało się ze raz na jakieś zupełnie przypadkowy czas losowy było szarpnięcie, aż w końcu pewnego razu wracając z morza silnik zgasł i powrót na lawecie, okazało się ze przełamane były kable od wtyczki nastawnika które ledwo co sie trzymały aż w końcu puściły
jarowlkp

jarowlkp
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 258
Rejestracja: 04 gru 2015, 13:22
Lokalizacja: Trzcianka

Re: [80 B4 1.9 TDI 1Z] Losowo szarpie i czasem brak mocy

Post autor: jarowlkp » 04 mar 2022, 18:59

Kolego sprawdź okrągłą wtyczkę od nastawnika pompy zwłaszcza od strony instalacji samochodu , ja 3 lata zmieniałem wtryski , nastawniki i zdarzało się ze raz na jakieś zupełnie przypadkowy czas losowy było szarpnięcie, aż w końcu pewnego razu wracając z morza silnik zgasł i powrót na lawecie, okazało się ze przełamane były kable od wtyczki nastawnika które ledwo co sie trzymały aż w końcu puściły
[/quote]

na pracujacym silnuku poszarp na boki i ponaginaj okrągła wtyczke jak zacznie przerywac praca silnika to masz winowajce
jarowlkp

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki TDi”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga