Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b3 1.8 JN] KE-Jetronic - problem z pompą paliwa/układem paliwowym

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
Tomekk95
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 19 paź 2017, 19:36
Imię: Tomasz
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 JN
Lokalizacja: Zdzieszowice

[b3 1.8 JN] KE-Jetronic - problem z pompą paliwa/układem paliwowym

Post autor: Tomekk95 » 28 mar 2022, 13:22

Witam wszystkich serdecznie,
Od jakiegoś czasu w mojej Audiczce zaczęło dziać się coś niedobrego z pompą paliwa. Wiem, że ogólnie podczas pracy pompa "buczy", ale czasem (szczególnie na zakrętach, wzniesieniach, progach zwalniających i podczas ruszania) strasznie lubi zawyć i czasem nawet szarpnie, tak jakby przez chwilę nie mogła zaciągnąć paliwa.
Jest to strasznie dokuczliwe (szczególnie to szarpanie), dlatego postanowiłem przepłukać bak, bo myślałem że może dostał się tam jakiś syf. Nie wiem czy dobrze go wyczyściłem, zalałem kilka razy po około 3 litry benzyny, wymieszałem i odlałem. To samo zrobiłem z pompą paliwa i z filtrem (była sobota, więc nie miałem już gdzie zakupić nowego). Niestety wszystko na marne, nic to nie dało, a powiedziałbym że jest jeszcze nieco gorzej...
Rok temu miałem identyczną sytuację, ale wtedy też wyczyściłem bak i wymieniłem pompę paliwa na nową. Problem znikł. Ale nie wydaje mi się, żeby pompa była już wyeksploatowana, ponieważ na prostej drodze pracuje prawidłowo, tylko tak jak pisałem wcześniej - zakręty, wzniesienia, ruszanie - wtedy jest lipa.
Pomóżcie mi proszę, bo codziennie wożę córeczkę do żłobka i boję się, że w końcu gdzieś staniemy.. Może najlepiej przeczyścić/przedmuchać cały układ paliwowy? Co sądzicie?
Dzięki za porady :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga