Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Przepływka 2.0 ABK

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
Awatar użytkownika
lufciia
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2021, 22:48
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Przepływka 2.0 ABK

Post autor: lufciia » 11 wrz 2021, 13:22

Witam.
Pewnie na forum pojawiło się to nie raz.
Otóż mam problem z przepływomierzem (uszkodzony/rozwalony) i chciałem wymienić na nowy i tu pojawia się problem bo nie widzę takiego na żadnym sklepie motoryzacyjnym i stronach w internecie.
Oczywiście są używane ale nie chciał bym wydawać 300złotych i żeby po zamontowaniu okazało że to nic nie zmieniło bo ten też był uszkodzony.
Przepływka BOSH numery 0 280 202 130/ 037906301C
Zastanawiam się czy istnieje jakiś zamiennik który też by pasował do b4 2.0E ABK.
Ktoś może miał podobną sytuację? Co zrobić? :-)

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4630
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: Przepływka 2.0 ABK

Post autor: maciek889 » 11 wrz 2021, 18:14

Ludzie wsadzali chyba z opli podobne przepływomierze. A jak chcesz po taniości to kupujesz za 100zł przepływomierz z TDI na boshu i przekładasz płytkę ze środka ze swojego. Chyba że masz w swoim płytkę potencjometru wytartą to chyba u chińczyków szło kupić (ale nie wiem czy do ABK bo do mechanicznego wtrysku były).
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

h/k
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1039
Rejestracja: 21 sie 2017, 22:04
Imię: Łukasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Rumia

Re: Przepływka 2.0 ABK

Post autor: h/k » 11 wrz 2021, 19:04

Chyba są nadal te płytki na Aliexpress. Tylko bym mega delikatnie samą ścieżkę dosłownie zwilżył smarem grafitowym, bo w trwałość choćby połowę co oryginał to nie wierzę.
Ktoś próbował przepływomierz od TDI, bodajże tylko zmieniał naciąg sprężyny, ale tam by to porządny był pewniak to trochę jest do mierzenia czy to w ogóle pasuje, oprócz płytki potencjometru masz jeszcze dodatkowy układ w samym złączu na przepływomierzu, taka malutka pokrywka osłania.
Może starczy alternatywnie analiza spalin z odłączoną sondą w szerokim spektrum obrotów i obciążeń.

I zrób porządek z tym gazem, bo będziesz miał detonacje co chwilę. A najlepiej byłoby sekwencję wrzucić. TPSa i sondę jeszcze sprawdź, bo prawdopodobnie od tego u mnie też były strzały (wygląda, że wtedy przez złe odczyty chrzani zapłon komp silnika). W ogóle "obdzwonić" go VAGiem, wszystkie wskazania zarówno jak i błędy. No i właściwe ustawienie zapłonu.
Był - wierny Golf III 1.8 AAM 1991 "Łaciatek"
Jest - równie wierna 80 B4 2.0 ABK 1993 "kombi-limuzyna"

Szanuj swoją Osiemdziesiątkę - ich już nie przybędzie...

Awatar użytkownika
dzikx
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1023
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:49
Imię: Jurek
Model: Audi 90 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.6 ADA+lpg
Lokalizacja: pomorze

Re: Przepływka 2.0 ABK

Post autor: dzikx » 22 wrz 2021, 07:50

Ja mam coś o takim numerze 202 280 106, oraz drugi z 1z na zbycie z możliwością testu na miejscu

Awatar użytkownika
cyssiek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 161
Rejestracja: 15 sie 2016, 17:42
Imię: Krzysztof
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Lublin

Re: Przepływka 2.0 ABK

Post autor: cyssiek » 27 paź 2022, 14:57

Siema,

Czy ktoś z Was majstry od ABK może potwierdzić powyższe numery? Chce podrzucić przepływkę z TDI do siebie i chcę mieć pewność których numerów szukać. Pozdrawiam!
Była 80 ABK w sedanie.. jest 80 ABK w avancie <3
Moje Awdi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga