Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi 80b4 1.9TDI 1z 90km brak biegów

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
ODPOWIEDZ
pikora123
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 10
Rejestracja: 28 lis 2019, 14:44

Audi 80b4 1.9TDI 1z 90km brak biegów

Post autor: pikora123 » 20 lis 2022, 11:03

Witam Państwa. Mam pewien problem. Wczoraj jechałem autem i przed wjazdem na parking zredukowałem bieg z 2 na 1 i potem chciałem wbić spowrotem na 2 lecz nie dało rady. Na włączonym silniku przy pomocy sprzęgła nie mogę zmieniać biegów (tak jakby dźwignia zmiany biegów była zablokowana) ani wbić na luz. Dopiero na wyłączonym silniku mogę zmienić biegi. Ale jak odpale na luzie to nie mogę potem wpiąć żadnego biegu oraz jak odpalę na jedynce bądź dwójce to nie mogę dać na luz. Przy załączonej 1 bądź wstecznym i włączonym silniku pomimo wciśniętego pedału sprzęgła auto bardzo,bardzo powoli toczy się do przodu bądź do tyłu. Pedał sprzęgła pracuje tak jakby o 10% ciężej. Pracuje tak jak wcześniej tylko że ciężej. Jeżeli puszczę wciśnięty pedał sprzęgła to normalnie odskakuje do pierwotnej pozycji. Żadnych wycieków nie zauważyłem pod samochodem ani pod pedałami. A w zbiorniku płynu hamulcowego nie zmienił się poziom płynu. Podczas powrotu do domu spod parkingu przy odpowiedniej prędkości obrotowej silnika mogłem zmienić bieg z 1 na 2 ale bez pedału sprzęgła. Ostatnio nic nie było robione z układem hamulcowym tylko wymiana tulei wahacza oraz łożysk amortyzatora. Żadnych dziwnych dźwięków nie zauważyłem. Auto użytkuję normalnie, spokojnie . Wcześniej nie było żadnych oznak zużycia sprzęgła. Biegi wchodzily bardzo dobrze, auto dobrze przyspieszało oraz nie wydawało jak i nie wydaje teraz żadnych odgłosów.
Ktoś wie co może być przyczyną oraz czy jest możliwość tego zrobienia pod "blokiem"? Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Re: Audi 80b4 1.9TDI 1z 90km brak biegów

Post autor: Jarewa » 20 lis 2022, 17:31

Słoneczko ci pękło , trzeba sięgać skrzynię albo silnik, zapomnij że to zrobisz pod blokiem, choć nie wykluczam jak ktoś ma duże zaparcie...

Sando
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 314
Rejestracja: 08 paź 2015, 10:59
Imię: Jac
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Audi 80b4 1.9TDI 1z 90km brak biegów

Post autor: Sando » 21 lis 2022, 13:28

Przy zdejmowaniu skrzyni to podnośnik warsztatowy albo kanał w garażu.
Nawet na najazdach byłoby to ciężko zrobić.
B2 CY
B4 1Z
Dużo literatury motoryzacyjnej:
http://chomikuj.pl/chomikos21

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4645
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: Audi 80b4 1.9TDI 1z 90km brak biegów

Post autor: maciek889 » 15 sty 2023, 18:46

Tu nagranie jak w Audi quattro podczas rajdu wymienili skrzynię w 10 minut na ulicy: https://youtu.be/0eOWYXR_yHU?t=194
I mieli dodatkowo wał napędowy do odkręcenia.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga