Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[2.0]ABK Przepływomierz

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
Awatar użytkownika
bary6798
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 08 sie 2022, 23:10
Imię: Kacper
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[2.0]ABK Przepływomierz

Post autor: bary6798 » 12 sty 2023, 23:15

Witam,
tradycyjnie strzał w dolot na lpg i mam przepływomierz do wymiany, kupiłem autko latem i po miesiącu miałem cofke, od tamtej pory nie jeżdze na gazie ale zimą jak nim jechałem to dawał z siebie nadmierne ilości dymu, jak powąchałem spaliny to wyczułem benzyne, zalewa go. i teraz mam do Was pytanie, czy udało się komuś znaleźć miejsce gdzie mogę dostać tą przepływke? 0280202130, 037906301C, wiem że są allegro i ali po 300zł ale to albo używki albo chińczyki. Jeżeli ktoś ma jakieś info o dostępności to niech da znać, a ja będę próbował sie kontaktować z boschem albo serwisem audi w niemczech czy gdzieś jeszcze nie mają takiego na magazynie

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4643
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: [2.0]ABK Przepływomierz

Post autor: maciek889 » 13 sty 2023, 00:07

chyba do audi 80 to już ASO nie będzie miało części. A jak zamierzasz wydać 4 cyfrową sumę na przepływomierz to może zmień lpg na sekwencyjne aby znów ci nie rozwaliło przepływomierza.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Awatar użytkownika
bary6798
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 08 sie 2022, 23:10
Imię: Kacper
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [2.0]ABK Przepływomierz

Post autor: bary6798 » 14 sty 2023, 15:49

maciek889 pisze:
13 sty 2023, 00:07
chyba do audi 80 to już ASO nie będzie miało części. A jak zamierzasz wydać 4 cyfrową sumę na przepływomierz to może zmień lpg na sekwencyjne aby znów ci nie rozwaliło przepływomierza.
już od kilku miesięcy nie jezdze na lpg i mam zamiar go wywalić z auta, to że ASO w polsce nie ma czesci to wiem akurat, ale może w niemczech to inaczej wygląda, tam inaczej traktują wsparcie dla klienta

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4643
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: [2.0]ABK Przepływomierz

Post autor: maciek889 » 14 sty 2023, 16:17

Właśnie Audi ma najbiedniejszą ofertę dla starych samochodów. Jest jeszcze oficjalny sklep: https://shops.audi.com/en_GB/web/tradition
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

h/k
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1041
Rejestracja: 21 sie 2017, 22:04
Imię: Łukasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Rumia

Re: [2.0]ABK Przepływomierz

Post autor: h/k » 15 sty 2023, 16:42

Wywal tylko spod maski gaz - za elektrozaworem do miksera, ogarnij benzynę na tip-top, załóż dobrą sekwencję z porządnym zestrojeniem w fachowym warsztacie i wrzuceniem odpalania kilka sekund na benzynie i ciesz się tanią jazdą.
Instalacja Stag 4 lub równoważna z przyzwoitymi szybkimi wtryskami nawet na nowych częściach nie wyjdzie drogo jeśli już jest LPG w dowodzie.
Był - wierny Golf III 1.8 AAM 1991 "Łaciatek"
Jest - równie wierna 80 B4 2.0 ABK 1993 "kombi-limuzyna"

Szanuj swoją Osiemdziesiątkę - ich już nie przybędzie...

Awatar użytkownika
bary6798
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 08 sie 2022, 23:10
Imię: Kacper
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [2.0]ABK Przepływomierz

Post autor: bary6798 » 16 sty 2023, 22:08

h/k pisze:
15 sty 2023, 17:18
Wywal tylko spod maski gaz - za elektrozaworem do miksera, ogarnij benzynę na tip-top, załóż dobrą sekwencję z porządnym zestrojeniem w fachowym warsztacie i wrzuceniem odpalania kilka sekund na benzynie i ciesz się tanią jazdą.
Instalacja Stag 4 lub równoważna z przyzwoitymi szybkimi wtryskami nawet na nowych częściach nie wyjdzie drogo jeśli już jest LPG w dowodzie.
nie porzebuje taniej jazdy od kiedy jeżdże na taryfie i mam firmowe auto, narazie chce doprowadzić audi do porządku, a na drodze do tego stoi mi przeplywka... i btw, żeby ogranąc benzyne na tiptop to musze przeplywomierz najpierw jakiś ogarnąć

h/k
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1041
Rejestracja: 21 sie 2017, 22:04
Imię: Łukasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Rumia

Re: [2.0]ABK Przepływomierz

Post autor: h/k » 17 sty 2023, 09:23

Cóż... w takim razie pozostaje tylko sprawny używany przepływomierz, niestety mimo tego potrafi się potencjometr wytrzeć nawet dość prędko, tak ja miałem. Szczęśliwie jeśli ktoś nie grzebał już, to starczy rozmontować, zrobić "fasolki" tak by ślizgacz pracował na nie ruszonej dotąd powierzchni i złożyć na specjalny silikon (u mnie Dirko). Dodatkowo ja dorzuciłem porcjè białego smaru na ścieżkę, by tym razem posłużył dluzej.
Nie wiem czy zamiennie z TDI przeplywomierz podejdzie po zmianie naciągu sprężyny lub jej samej, na pewno do sprawdzenia charakterystyka potencjometru (zdejmiesz ją omomierzem), no i ten maleńki układ musiałbyś porównać przy samym złączu czy to samo.
Żeby wziąć samą plytkę od TDI to wystarczy porównać rezystancje w punktach (wspomniana charakterystyka) i konstrukcję.
Był - wierny Golf III 1.8 AAM 1991 "Łaciatek"
Jest - równie wierna 80 B4 2.0 ABK 1993 "kombi-limuzyna"

Szanuj swoją Osiemdziesiątkę - ich już nie przybędzie...

Awatar użytkownika
bary6798
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 08 sie 2022, 23:10
Imię: Kacper
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [2.0]ABK Przepływomierz

Post autor: bary6798 » 17 sty 2023, 10:56

h/k pisze:
17 sty 2023, 09:23
Cóż... w takim razie pozostaje tylko sprawny używany przepływomierz, niestety mimo tego potrafi się potencjometr wytrzeć nawet dość prędko, tak ja miałem. Szczęśliwie jeśli ktoś nie grzebał już, to starczy rozmontować, zrobić "fasolki" tak by ślizgacz pracował na nie ruszonej dotąd powierzchni i złożyć na specjalny silikon (u mnie Dirko). Dodatkowo ja dorzuciłem porcjè białego smaru na ścieżkę, by tym razem posłużył dluzej.
Nie wiem czy zamiennie z TDI przeplywomierz podejdzie po zmianie naciągu sprężyny lub jej samej, na pewno do sprawdzenia charakterystyka potencjometru (zdejmiesz ją omomierzem), no i ten maleńki układ musiałbyś porównać przy samym złączu czy to samo.
Żeby wziąć samą plytkę od TDI to wystarczy porównać rezystancje w punktach (wspomniana charakterystyka) i konstrukcję.
dzięki za pomoc, pewnie skończy się na używce

Awatar użytkownika
dzikx
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1026
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:49
Imię: Jurek
Model: Audi 90 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.6 ADA+lpg
Lokalizacja: pomorze

Re: [2.0]ABK Przepływomierz

Post autor: dzikx » 02 lut 2023, 08:20

Można też próbować przejść na nowszy typ jak z TDI czy audi z silnikiem ada. Kiedyś można było znaleźć takie rzeczy jak to zrobić.

Dodano po 1 minucie 36 sekundach:
A tak mam przepływke klapowa która leży z motoru 2e oraz z tdi.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4643
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: [2.0]ABK Przepływomierz

Post autor: maciek889 » 06 lut 2023, 10:42

Ja już jakiś czas myślę czy nie napisać na arduino "translatora" dla przepływomierza z gorącym drutem na ten z ABK. Tylko nie mam żadnego ABK pod ręką aby prowadzić testy. Gdzieś u ruskich były gotowe płytki do takiej konwersji. Ewentualnie na próbę aby było szybciej i łatwiej oraz drożej spróbować ecumasterem det3 a później stworzoną konwersje przepisać na arduino z modułem wyjścia analogowego aby było taniej.

Chyba że by się okazało że jednak mocno różni się zachowanie jednego i drugiego typu przepływomierza np. przy raptownym dodaniu gazu. Pewnie też ABK ma korekty po temperaturze dla, bo klapkowy VAF mierzy objętość przepływu powietrza a MAF (ten z gorącym drutem) mierzy masę powietrza. Choć zawsze można by dopisać korygowanie po temperaturze (choć może być trudno znaleźć odpowiednie wartości).

Kiedyś próbowałem zrobić w ABK konwersje przepływomierz na map sensor ale jak to przy takich konwersjach problemem było dławienie po nagłym dodaniu gazu. Przepływomierz generuje skok sygnału gdy nagle dużo powietrza musi wpaść do kolektora aby wyrównać ciśnienie a po wyrównaniu sygnał opada. A map sensor nie rejestruje tego skoku przez co sterownik nie podaje paliwa na nagłe przyspieszanie.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

h/k
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1041
Rejestracja: 21 sie 2017, 22:04
Imię: Łukasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Rumia

Re: [2.0]ABK Przepływomierz

Post autor: h/k » 10 kwie 2023, 21:00

h/k pisze:
17 sty 2023, 09:23
Dodatkowo ja dorzuciłem porcję białego smaru na ścieżkę, by tym razem posłużył dluzej.
Poprawka, nie warto. Ostatnio potencjometr wymieniłem po niestety niedużym przebiegu i wyglądało na to, że ze smaru i wycierającego się materiału ścieżki zrobiła się pasta ścierna.
Złożyłem na sucho, wyregulowałem i tyle.
Był - wierny Golf III 1.8 AAM 1991 "Łaciatek"
Jest - równie wierna 80 B4 2.0 ABK 1993 "kombi-limuzyna"

Szanuj swoją Osiemdziesiątkę - ich już nie przybędzie...

Awatar użytkownika
cyssiek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 161
Rejestracja: 15 sie 2016, 17:42
Imię: Krzysztof
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Lublin

Re: [2.0]ABK Przepływomierz

Post autor: cyssiek » 11 kwie 2023, 09:32

cześć,

przełóż bebechy z Twojej do tej z TDI - zostaje igła i wtyczka z TDI, płytka i sprezyna z ABK. Smiga, potwierdzone info (gdyż smiga pod moją prywatną maską)
Była 80 ABK w sedanie.. jest 80 ABK w avancie <3
Moje Awdi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga