Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[wszystkie] nie grzeje. czy to nagrzewnica?jak to sprawdzic?

ODPOWIEDZ
Naspin_AUDI
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 19
Rejestracja: 04 lis 2007, 13:08

[wszystkie] nie grzeje. czy to nagrzewnica?jak to sprawdzic?

Post autor: Naspin_AUDI » 23 lis 2007, 22:39

witam
mam audi cabrio 2.3 NG, nie dziala mi ogrzewanie, mam klime firmy diavia montowana na zamowienie audi we wloszech i kupilem dzisiaj do niej nowy sterownik lecz nadal to samo wiec wina po stronie sterownika raczej nie lezy. mianowicie caly czas wyswietla mi sie 44st (climatronic) i nie moge zmienic temp. a wieje caly czas zimne (cieple czuc w okolicy przyciskow na srodkowej konsoli ale nie moze sie "wydostac" czyli jakby chcialo a nie moglo)
jak sprawdzic czy nagrzewnica jest dobra/zapchana ? do przeczyszczenia jej za pomoca weza pod cisnieniem trzeba zlewac caly plyn chlodniczy?(gdzie to sie robi?).
na wezmu mam odpowietrzenie, zeby je odkrecic musze zagrzac najpierw silnik do 90st.? (dlugo to trwa u mnie cos...chodzi na wolnych jakies 10min i ma 50st. termostat?!)
jak sprawdzic i gdzie sa te klapy od otwierania nawiewow?
prosze o pilna odp bo jutro chcialbym sie do roboty zabrac
pozdrawiam

Awatar użytkownika
siwusek216
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 695
Rejestracja: 29 lip 2007, 11:28
Lokalizacja: Myslowice

Post autor: siwusek216 » 25 lis 2007, 12:35

Jesli masz zapowietrzona nagrzewnice to powrot z niej (waz po lewej stronie bedzie zimny. Do odpowietrzenia zagrzej troche silnik i odkrec odpowietrznik az zacznie z niego leciec plyn

marekacura
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 05 sty 2008, 13:23
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: marekacura » 06 sty 2008, 18:13

Witam
Tak przy okazji zapytam, na którym wężu powinien być ten odpowietrznik?? Na wychodzącym czy wchodzącym do nagrzewnicy?? A jak go nie ma to który wąż luzować do odpowietrzania
Z góry dzieki za odpowiedź
Władca pierścieni :D

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 07 sty 2008, 11:34

Odpowietrznik powinien byc na weżu wychodzącym, jeżeli go nie masz to najlepiej zdejmij wąż (obojetnie jaki) wlej do srodka płynu az zacznie wypływac. Nałóż spowrotem wąż i odpal silnik powinno byc dobrze. Najlepiej zdejmij osłony konsoli żebys widział elementy sterujace klapami i spróbuj przełaczac na klimatroniku różne położenia i patrz czy wogóle sie cos rusza.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga