Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABT] Nierówna praca silnika po delikatnym rozgrzaniu

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
xcaho
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 02 paź 2023, 19:48
Imię: Szymon
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT

[B4 2.0 ABT] Nierówna praca silnika po delikatnym rozgrzaniu

Post autor: xcaho » 02 paź 2023, 21:31

Cześć, jestem tu nowym użytkownikiem, jednakże z forum zapoznałem się już dużo wcześniej w poszukiwaniu usterek mojej B4.

Mój problem polega na tym, że silnik bardzo nierówno pracuje, dosłownie telepie całym silnikiem (słychać aż wydech obija się o karoserie przez te telepanie), czuć oraz słychać jakby nie chodził na jeden gar.
Problemu nie ma na zupełnie zimnym silniku, wtedy wszystko chodzi równo oraz nie występuje efekt wypadania zapłonu. Jednak po naprawdę delikatnym rozgrzaniu, bolączka wraca.
Z rzeczy, które wymieniłem to: świece (Denso W20TT), kable, palec rozdzielacza, kopułka rozdzielacza, cewka zapłonowa, sonda lambda, obydwa czujniki temp. szary i niebieski (wymieniłem obydwa bo licznik pokazywał złą temp.), kołnierz pod monowtryskiem (to akurat wymieniał mechanik)
Rzekomo sprawdzony został zapłon, rozrząd (przez mechanika) i wszystko jest ok.

Podpiąłem się również pod OBD i sprawdziłem błędy, dostaje tylko błąd 561 - Dopasowanie składu mieszanki - przekroczona wartość adaptacji - BŁĄD SPORADYCZNY.
Używałem programu Polski VAG.

Próbowałem również robić adaptacje przez OBD, żeby wysuwać i wsuwać silnik krokowy co chyba powiodło - silnik sie wysuwał i wsuwał.
Próbowałem także zmierzyć napięcie na TPS ale nie do końca potrafię, czytałem wiele instrukcji z tego forum ale mimo to po dzisiejszych walkach uważam że mi to nie wyszło.
Silnik krokowy mam na 6pin.

Niestety po wszystkich tych zabiegach silnik dalej bardzo nierówno chodzi, czasami jestem w stanie wywęszyć paliwo - jakby go zalewało, czego w ogóle nie widać po świecach, powiedziałbym że mają wręcz za ubogą mieszankę na moje oko, mają raczej białe ubarwienie.

Macie jeszcze jakieś pomysły panowie?

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4659
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: [B4 2.0 ABT] Nierówna praca silnika po delikatnym rozgrzaniu

Post autor: maciek889 » 04 paź 2023, 10:23

Zobacz gumowy wężyk łączący rurkę od serwa hamulcowego do kolektora ssącego. Ewentualnie zobacz jak sond pracuje bo może jeszcze masz oryginalną.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

xcaho
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 02 paź 2023, 19:48
Imię: Szymon
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT

Re: [B4 2.0 ABT] Nierówna praca silnika po delikatnym rozgrzaniu

Post autor: xcaho » 04 paź 2023, 13:17

Sprawdzone, jest wszystko ok z ta rurką. Dzisiaj sprawdziłem ten TPS tak jak powinno się sprawdzać i miał 0.2V. Sondy mam dwie, jedną tą starą i drugą nową.
Podmienianie nowej na starą i na odwrót, jest ten sam efekt.
Wie ktoś może jakie wskazania sondy (wspolczynnik adaptacji sondy) powinny być na wykresie w VAGu?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga