Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Regeneracja gaźnika keihin II

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
JoyDivision
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 06 lut 2015, 18:05
Imię: Mateusz
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 RU
Lokalizacja: Kraków

Regeneracja gaźnika keihin II

Post autor: JoyDivision » 08 wrz 2023, 16:58

Udało mi się dostać zestaw naprawczy do gaźnika Keihin II od niemca: https://www.ebay.pl/itm/114470374113
Początkowo miałem oddać gaźnik do majstrów we Wrocławiu lub Warszawie, ale zacząłem się zastanawiać, czy nie dam rady sam tego zrobić. Tym bardziej że da się znaleźć dużo w miarę dokładnych instrukcji co i jak zrobić. Czy ktoś podchodził do samodzielnego ogarnięcia gaźnika i powie mi, czy daje się to dobrze zrobić na samych instrukcjach? Wystarczą chęci i dużo czasu, czy trzeba mieć fach i odpowiednie narzędzia? Gaźnik ogólnie pali, ale problemy ma z biegiem jałowym, jazdą na zimno i szarpaniem/duszeniem.
Generalnie nawet nie chodzi mi o oszczędności, tylko żeby było zrobione z dbałością, dokładnością i nic nie spieprzone, bo mi na tym aucie zależy jak na niczym innym.

Awatar użytkownika
Krys1994
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 300
Rejestracja: 08 sie 2009, 15:22
Lokalizacja: Mircze

Re: Regeneracja gaźnika keihin II

Post autor: Krys1994 » 15 gru 2023, 20:20

Jest do gaźnik dość skomplikowany, ale jak masz chęci i zdolności manualne jak najbardziej temat jest do ogarnięcia we własnym zakresie. Przerabiałem temat kombinując z o ringami i pompką przyśpieszacza, bo temat był nieosiągalny. Najważniejsze aby nie pomieszać dysz i wszystko dokładnie wyczyścić, najlepiej w myjce ultradźwiękowej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga