Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ABK] Klimatyzacja, nie startuje sprężarka

ODPOWIEDZ
Edi73
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 10 mar 2019, 14:54

[B4 ABK] Klimatyzacja, nie startuje sprężarka

Post autor: Edi73 » 29 kwie 2024, 19:01

Audi 80 B4, silnik 2.0, ABK, klimatyzacja manualna. Problem ze sterowaniem sprężarką klimatyzacji.

Po włączeniu klimatyzacji przyciskiem AC uruchamiają się wentylatory chłodnicy, nawiew, podświetla się przycisk AC, niestety sprężarka nie startuje.
Sprawdziłem ciśnienie czynnika u znajomego, który kilka tygodni temu go uzupełniał, jest normie. Dodam, że po operacji uzupełniania czynnika klimatyzacja działała poprawnie.

Po podaniu "+" na przewód elektromagnesu sprężarki, sprężarka zaczyna pracować, elegancko chłodzić, klimatyzacja "pracuje prawidłowo".

Sprawdziłem "stany" czujników ciśnienia bez ich wykręcania, tj. będących pod wpływem ciśnienia czynnika chłodzącego w układzie. Czerwony czujnik (czerwona wtyczka) montowany w górnej części chłodnicy/skraplacza jest zwarty, zielony czujnik (żółta wtyczka) montowany niżej, jest rozwarty.

Czy to prawidłowe stany czujników będących pod wpływem ciśnienia czynnika chłodzącego w układzie?

Mam też parę takich czujników z demontażu. Co ciekawe, po sprawdzeniu stanów tych z demontażu (wykręconych), okazało się, że są takie same jak tych w samochodzie, tj. pod ciśnieniem atmosferycznym czerwony jest zawarty a zielony rozwarty.
Czy na tej podstawie można coś powiedzieć na temat sprawności tych czujników, zarówno zamontowanych, będących pod wpływem ciśnienia czujnika jak i tych zdemontowanych, będących pod ciśnieniem atmosferycznym?

Gdy rozepnę złączki elektryczne czujnika czerwonego albo zielonego, lub obu na raz to po włączeniu klimatyzacji wentylatory chłodnicy i nawiewu startują, kontrolka w przycisku AC się podświetla, sprężarka oczywiście nie startuje, klimatyzacja nie działa.

Z góry dziękuję za wskazówki.
Pozdrawiam
Edi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga