
[B3 1.8s JN] Problem predkosciomierza
-
- Forum Audi 80
- Posty: 7
- Rejestracja: 31 paź 2020, 11:54
- Imię: Marcin
- Model: Audi 80 B3
- Nadwozie: Sedan
- Silnik: 1.8 JN+lpg
[B3 1.8s JN] Problem predkosciomierza
Siemanko mam taki problem z predkoscia w aucie otoz zawyza predkosc o mniej wiecej 20km/h. Czy jest to problem licznika? Impulsator w skrzyni wymieniona juz 3 sztuka i dalej przeklamuje. Licznik jaki byl oryginalnie w aucie ma oznaczenie 893 919 033 A . Na internecie nigdzie nie moge znalezc takiego tylko jakies "BA,BB" itd Nie wiem juz co mam z tym zrobic, aktualny licznik nie ma zadnej naklejki wiec identyfikacja jest niemozliwa, posiada obrotomierz tyle moge powiedziec. Typ skrzyni ABE moze jest jakis specyficzny impulsator dla tej skrzyni albo on sam nie wspolgra z licznikiem? Ma ktos jakas porade albo wie jak rozwiazac ten problem? Za wszystkie odpowiedzi z gory dziekuje 

-
- Forum Audi 80
- Posty: 4785
- Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
- Imię: Maciej
- Model: Audi 80 B4
- Nadwozie: Sedan
- Silnik: 2.3 NG
- Lokalizacja: Wchsut.
Re: [B3 1.8s JN] Problem predkosciomierza
Ogólnie to możesz wsadzić każdy licznik tylko aby był z silnika o takiej liczbie cylindrów jak twój i najlepiej z B3 (bo B4 ma koła większe i może prędkość przekłamywać). Nawet jeśli masz auto-checka czy board-computer (to łatwo się je przekłada).
Tylko też trafić licznik w którym przebieg będzie działał to może graniczyć z cudem. Więc pewnie i tak będzie trzeba rozebrać żeby wymienić ten trybik który się kruszy.
Tylko też trafić licznik w którym przebieg będzie działał to może graniczyć z cudem. Więc pewnie i tak będzie trzeba rozebrać żeby wymienić ten trybik który się kruszy.