Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b4 1,9tdi 1Z]czujnik temperatury prostokątny od świec

Wszystko co znajduje się w komorze silnika.
ODPOWIEDZ
rolandasas
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 60
Rejestracja: 29 sty 2007, 08:56

[80 b4 1,9tdi 1Z]czujnik temperatury prostokątny od świec

Post autor: rolandasas » 12 lut 2007, 08:53

1 muszę wymienić czujnik od świec (wcale sie nie włączają, a jak zdejmę wtyczkę z czujnika temperatury prostokątnego to mi sie włączają i jak wyczytałem na forum trzeba wymienić czujnik), w związku z tym pytanie czy ten czujnik odpowiada tylko za świece żarowe czy jego wskazania idą też do komputera (pytam bozastanawiam się czy kupić tańszy czy droższy)
2 drugi problem to to że temperatura płynu chłodzącego osiąga tylko lekko ponad 80 stopni, może 82, zastanawiam sie czy to wina termostatu czy czujnika, jak to sprawdzić (dodam że termostat puszcza puszcza płyn w obieg wtedy gdy wskaźnik pokazuje 80 stopni)
3 ponadto chciałem zapytać który z tych czujników daje wskazania do komputera, czy te czujniki można sprawdzić miernikiem lub w inny sposób

dodam że czujnik od świec jest prostokątny ma 2 bolce, czujnik od wskaźnika jest okrągły i ma 3 bolce

proszę o pomoc
Ostatnio zmieniony 12 lut 2007, 13:30 przez rolandasas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
cobra
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2112
Rejestracja: 22 lis 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cobra » 12 lut 2007, 11:38

z tego co mi wiadomo to w TDI są 3 czujniki
4pinowy prostokątcny(ewentualnie 2 pinowy) na króćcu wodnym z boku silnika - odpowiada za grzanie świec
3pinowy okrągły na króćcu wodnym z boku silnika (obok czujnika ww) - odpowiada za wskazania na desce rozdzielczej
2 pinowy owalny (nie wiem dokładnie gdzie jest) odpowiada za wysyłanie sygnałów do ECU

czujnik można sprawdzić omomierzem - zmiania się rezystencja w zależności od zmiany temperatury

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komora silnika”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga