Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi 80 b3 1,8S]-montaż instalacji lpg

Wszystko co związane z LPG
ODPOWIEDZ
leito1610
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 53
Rejestracja: 08 wrz 2007, 21:11

[Audi 80 b3 1,8S]-montaż instalacji lpg

Post autor: leito1610 » 15 sty 2008, 10:08

Panowie chcialbym byscie doradzili mi w kwesti montażu instalacji gazowej.Swoim Audikiem dziennie robie przebiegi ponad 100 km w miescie ,srednie spalanie to 10 l z tego wzgledu rozwazam kwestie gazu.Silnik w moim aucie to motor JN na mechanicznym wtrysku a wiec jednostka nielubiaca gazu ,trudna w regulacjach na tym paliwie i czesto ,,strzelajaca'' , posiadam kolektor dolotowy i zwykly gaznik i zastanawiam sie czy niezrobic przekladki i wtedy zainstalować lpg.Co bedzie leprzym rozwiazaniem?

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 15 sty 2008, 12:52

Jeżeli masz taki zestaw to mozesz przełożyc ( kiedyś zrobiłem tak w VW) ale musisz sie wtedy pogodzic z mniejszą moca

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 15 sty 2008, 18:08

witam ja bym się nie zastanawiał jak masz możliwość założyć gaznik to zrób tak jak faktycznie tak dużo jeżdzisz to bardzo szybko montaż gazu ći się zwróći nawet tak jak u mnie spali ći 11 /12 litrów gazu wystarczy porównać ceny gazu a paliwa wystarczy dbać o wszystko regularnie zmieniać olej filterek gazu świece przewody kopułkę i palec i bedziesz jężdził bez problemowo przejechałem już u siebie 65 tys kilometrów na gazowni instalacja pierwszej generacji BRC i nie narzekam wiadomo teraz przy mrozach odpalam na paliwie powodzenia ;-)

mazi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 137
Rejestracja: 16 gru 2007, 01:32
Lokalizacja: Kazimierza W.

Post autor: mazi » 15 sty 2008, 20:19

witam mam JN zagazowany pali 10 w cyklu mieszanym wiecej miejskim na trasie okolo 8 sprawuje sie dobrze na gazie bujam sie juz rok i nie narzekam polecal bym krakowski grebalow goscie wiedza co robia zlego slowa o nich nie slyszalem a znam pare osob ktore tam gazowaly

leito1610
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 53
Rejestracja: 08 wrz 2007, 21:11

Post autor: leito1610 » 15 sty 2008, 20:52

mazi pisze:witam mam JN zagazowany pali 10 w cyklu mieszanym wiecej miejskim na trasie okolo 8 sprawuje sie dobrze na gazie bujam sie juz rok i nie narzekam polecal bym krakowski grebalow goscie wiedza co robia zlego slowa o nich nie slyszalem a znam pare osob ktore tam gazowaly
no własnie z bardzo wieloma opiniami sie spotkalem i tak naprawde sam niewiem co mam juz robic ;( dlaczego tak nienazekaja uzytkownicy audi 100 przeciez tam motorki tez mialy mechaniczny wtrysk i zakladano instalacje i bylo git ,czy jest inna opcja doprowadzenia gazu do kolektora niz mixer?? czy mozna zamoantowac wtrysk gazu z zastepczym kompem??

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 15 sty 2008, 21:07

leito1610 pisze:czy jest inna opcja doprowadzenia gazu do kolektora niz mixer?? czy mozna zamoantowac wtrysk gazu z zastepczym kompem??
Oczywiście, że można leito1610, najlepszym wyjściem do tego silnika jest ciągły wtrysk gazu (III generacja). Niewiele zakładów to montuje bo praktycznie zostało wyparte z rynku przez IV generację. Jeśli masz niedaleko do Łodzi to tu masz namiary: www.necam.pl.

bajan733
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 24
Rejestracja: 10 sty 2008, 11:32
Lokalizacja: włocławek

Post autor: bajan733 » 15 sty 2008, 21:29

Założyłem gaz do swojego autka już 3 i pół roku temu jeżdżę dużo i nie miałem do tej pory żadnych problemów. Mam najzwyklejszą instalację bez żadnej elektroniki.Auto palę na benzynie i automat od razu przerzuca na gaz.Ngdy nie zamarzł mi parownik a benzyny starcza na długo. Pali około 10 l w mieście nieco więcej ale tragedii nie ma.Nie wiem jakie problemy mają inni ale ja nie narzekam.

leito1610
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 53
Rejestracja: 08 wrz 2007, 21:11

Post autor: leito1610 » 16 sty 2008, 09:55

Dzis własnie przejade sie do gazownika :-D

[ Dodano: 2008-01-16, 09:56 ]
Danek pisze:Oczywiście, że można leito1610, najlepszym wyjściem do tego silnika jest ciągły wtrysk gazu (III generacja). Niewiele zakładów to montuje bo praktycznie zostało wyparte z rynku przez IV generację. Jeśli masz niedaleko do Łodzi to tu masz namiary: www.necam.pl.
kolego i jak to sie sprawuje?? jaki jest koszt takiej instalacji ??

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 16 sty 2008, 16:52

Dostałeś namiary to o cenę pytaj u źródła :-) . Jak się sprawuje? Nie muli autka bo nie ma miksera i nie słyszałem, żeby sprawiało problemy pod warunkiem właściwego dbania o instalację (wymiana filtrów gazu, okresowe przeglądy i regulacje). Raz na jakiś czas (ok. 2-3 lata) rozdzielacz gazu wymaga dość gruntownego czyszczenia (to akurat wina naszego "super czystego" gazu :-( ) bo jeśli tego nie zrobimy to po tyłku dostaje krokowy i w konsekwencji cały rozdzielacz do wymiany, a to dość droga impreza. Sonda lambda musi być 100% sprawna bo podobnie jak w II generacji dawka gazu jest dobierana na podstawie jej sygnału. Poza tym bez problemów. Ta instalacja jest o wiele lepsza niż jej nieudolna kopia BRC Just Heavy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zasilanie LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga