Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 TDI 1z] Drga kierownica

pietrusek1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 56
Rejestracja: 14 sty 2007, 18:48
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: pietrusek1 » 01 lut 2008, 18:57

Witam ponownie, dzis pytalem kierownika serwisu, o drzenie opon w moim przypadku-powiedzial ze wina lezy albo w felgach albo oponach.Ja stawiam na opony, gdyż felgi sa proste sprawdzalem na wywazarce, a jedna opona nie podobala mi sie(chociaz jest nowa).Sprawdze to i zamienie kola na letnie, na ktorych drżenie bylo mniejsze.
Była B3 1.9SD+LPG 87r
Obecnie B4 2.0ABK+LPG 94r

descandida
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 23 sty 2008, 21:10
Lokalizacja: WAŁBRZYCH

Post autor: descandida » 03 lut 2008, 09:21

miałem podobny problem, przy prędkości powyżej 90km/h myslałem, że auto sie rozleci, kierownica działała jak dobry wibrator, natychmiast pojechałem do oponiarzy i okazało się, że wewnatrz felg miałem masę skamieniałego błota przyklejoną do ich powierzchni, 2 dni wcześniej zakopałem sie w błocie u klienta, z pewnością jeżeli sprawdzaliście koła to nie ta przyczyna , ale opisałem kolejną możliwość

Awatar użytkownika
wenon
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 350
Rejestracja: 23 lip 2007, 19:56
Lokalizacja: Pruszków/lublin

Post autor: wenon » 03 lut 2008, 10:15

w piatek byłem u mechanika robił mi zbierznośc przy okazji wawarzyłem 2 przedniu kułeczka ze miałem blisko do domu to szybko nie jechałem wiec wszystko byłlo w porzadku. wczoraj (sobota) powrót do warszawy z lubelskiego jadac powyzej 85km tak waliło kierą ze w rekach nie dało jej sie utrzymać swiec pierwszy lepszy zakład wulkanizacyjny i kółeczka na wyważarke wyszło koła zle wywarzone
zabieg powtórny wywarzenie i na trase 90 spokój 110 powtórka z rozrywki nawrotka jeszcze raz na wyważenie wyszło że brakuje jeszcze 5 i 7 gram na kołach przyczyna tego prawdopodobnie było jak wyżęj kolega napisał piasek od wewnetrznej strony felgi dokładnie wyczyszczona felga i wywarzona zosstała powturnie. i jak reką odjąż dodam ze nawet jak na obwodnicy garwolina rozpedziłem swojego 1Z ta do 180Km i jeszcze troche moze by poszedł wszystko było w porządku zadnych bić.

zbierzność robiłem dlatego ze ostatnio wpadłem lewa strona w wiekszy dołek i autko zaczeło mi uciekać na lewo. najprawdopodobniej przestawił sie sworzen na wachaczu bo lewe koło było rożbierzne i kąt nachylenia tez był zaduży.
autko było na podnosniku poluzowali koncówke lewą i na zbierzność koleś ustawił - przejazd prubny cos dalej nie tak. spowrotem na sprawdzenie zbierznosć jest ale pochylenie zaduże podnośnik przestawienie sworznia i na przyżądy, co sie okazało jak wczesniej była zbierznośc dobra to teraz jej brak, po przestawieniu sworznia pochylenie zostało dobrze ustawione natomiast zbierznosc dalej do poprawy. wszystko zostało zrobione autko ładnie sie prowadz nic nie sciaga. koszt ustawienia zbierzności 35 zł.
AUDI - Probably the Best Cars in the World

mody: hamulce dwutłoczkowe, wskaźnik doładowania, kat-out, egr-out, wtryski 0,216, wolna odma, soft-od kostrza
do zmodzenia: ,, regulator cisnienia, może wiekszy IC. - chwilowy brak czasu

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 03 lut 2008, 11:23

wenon pisze:koszt ustawienia zbierzności 35 zł.
To jakaś promocja czy masz znajomego, bo w mojej okolicy z 70 zl nie schodzą. :evil:

Awatar użytkownika
wenon
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 350
Rejestracja: 23 lip 2007, 19:56
Lokalizacja: Pruszków/lublin

Post autor: wenon » 03 lut 2008, 12:04

robiłem w lubelskim u znajomego
AUDI - Probably the Best Cars in the World

mody: hamulce dwutłoczkowe, wskaźnik doładowania, kat-out, egr-out, wtryski 0,216, wolna odma, soft-od kostrza
do zmodzenia: ,, regulator cisnienia, może wiekszy IC. - chwilowy brak czasu

Awatar użytkownika
bartek18150
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 846
Rejestracja: 25 wrz 2007, 21:25
Imię: Dawid
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Mojsławice- Chelm
Kontakt:

Post autor: bartek18150 » 03 lut 2008, 14:31

myster pisze:koledzy jesli mozna to sie wtrace.
czy jest mozliwe wichorowanie tracz hamulcowych przez zle ustawiona zbierznosc ?????
raczej nie powinno miec to nic do zeczy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maglownice, końcówki drążków, geometria.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga