Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Dystanse do kol - wybor ?

Koła, spojlery, grille, lotki, blendy z pominięciem rezania.
mrzn
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 20
Rejestracja: 27 wrz 2007, 21:03
Lokalizacja: Lubartów

[All] Dystanse do kol - wybor ?

Post autor: mrzn » 03 lut 2008, 14:15

witam, chciałbym się dowiedzieć jaki dystans byłby odpowiedni do felg 14 cali ET38 6J? Chciałbym żeby felgi były na równo z rantem (lub nawet odrobinę z tyłu wystawały, ale to chyba nie byłoby za zdrowe;) ). Do tego odpowiednio dłuższe śruby, również pytam tych którzy mieli z tym styczność jaka długość tych szpilek?
Ostatnio zmieniony 26 maja 2010, 21:50 przez mrzn, łącznie zmieniany 2 razy.

spaykee
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2322
Rejestracja: 16 gru 2007, 16:22
Imię: Krzysztof
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: spaykee » 03 lut 2008, 16:40

mrzn pisze:(lub nawet odrobinę z tyłu wystawały, ale to chyba nie byłoby za zdrowe;) )
tu nawet nie chodzi o zdrowie tylko o kase, za wystające ruchome elementy poza obrys [czyli np. felga czy całe koło] są mandaty ;-)

edd
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 351
Rejestracja: 23 gru 2007, 10:30
Lokalizacja: GDANSK

Post autor: edd » 03 lut 2008, 17:41

dystansy to jest lipa nie dosc ze sa nie bezpieczne to jeszcze lozyska sie sypia moze lepiej kupic szerszy felunek

DRED
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1040
Rejestracja: 23 lis 2006, 09:23
Lokalizacja: stolica

Post autor: DRED » 03 lut 2008, 19:39

zobacz ile Ci brakuje od krańca felgi do rantu blotnika i bedziesz wiedział ile mm potrzebujesz
ze śrubami sposób analogiczny zobacz ile mają teraz dodaj grubość dystansu i będzei po sprawie.
oczywiście wolałbym szerszą fele z jakims parapetem i byłoby ok :D

Awatar użytkownika
sebaefekt
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 240
Rejestracja: 19 mar 2008, 19:47
Kontakt:

[Cabrio] Dystanse do kol - wybor ?

Post autor: sebaefekt » 21 maja 2010, 17:41

Mam pytanie gdyz zalozylem dystanse bez kolnierzy na tyl 15mm do audi cabrio 80 i na moje oko teraz felga wogole nie siedzi na bolcu tylko trzyma sie na srubach, prosze o potwierdzenie czy tak jest niebezpiecznie czy moze tak byc ??? Mi sie wydaje ze nie moze ale nie jestem fachowcem wiec mam nadzieje ze ktos mi dobrze podpowie...
Ostatnio zmieniony 21 maja 2010, 23:14 przez sebaefekt, łącznie zmieniany 1 raz.

UFOtm
Moderator
Moderator
Posty: 1240
Rejestracja: 23 lis 2006, 00:23
Imię: Michał
Model: Inny
Nadwozie: Coupe quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: UFOtm » 21 maja 2010, 23:22

:arrow: szczerze powiem ze z wlasnego poczucia bezpieczenstwa i trakcji nie zastosowalbym takich pseudo dystansow bez otworu centrujacego...nasze auta czasami mkna po 200km/h a to juz naprawde nie sa zarty zeby tak ryzykowac, a przypominam ze to wlasnie kola sa najwazniejszym elementem samochodu. <ok>

Awatar użytkownika
ATLAS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3021
Rejestracja: 08 kwie 2009, 19:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ATLAS » 22 maja 2010, 00:02

W moim cabrio w tylnych piastach bolec centrujący ma długość aż 3cm. Gdy zakładałem dystanse 25mm z otworem wewnętrznym 57,1 mm oraz kołnierzem centrującym 57,1 mm, to nie mogłem ich docisnąć do końca... Dlatego przynajmniej w moim modelu zakładając dystans dla felg oryginalnych audi (otwór 57,1mm) węższych od 30mm nie mam potrzeby, a nawet nie mogę zastosować dystansów z kołnierzem.

Dystans z kołnierzem wchodzi mi natomiast z otworem większym od oryginalnego (dystanse do moich Keskinów 63,4mm). Wtedy felga siedzi na kołnierzu dystansu.

W przednich piastach nie mam takiego długiego bolca centrującego i jeździłem na dystansach 15mm z kołnierzem :)

[ Dodano: 2010-05-22, 00:04 ]
sebaefekt pisze:na moje oko teraz felga wogole nie siedzi na bolcu tylko trzyma sie na srubach
Jeśli felga nie trzyma się sama na piaście po założeniu, znaczy, że faktycznie nie siedzi na bolcu. Ale wydaje mi się, że siedzi tak jak u mnie :) może zrób foto.

Awatar użytkownika
maniekmac
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 520
Rejestracja: 15 paź 2008, 17:41
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Kodeń

Post autor: maniekmac » 23 maja 2010, 11:43

Ja radzę Ci robić tak żeby koło zawsze opierało się na kołnierzu piasty czy też dystansu. Przy jedynie 4 szpilkach i zmienionych siłach naprężeniowych właśnie przez dystans, to niestety jeździć bez kołnierza nie powinieneś bo jest to po prostu niebezpieczne. Dodatkowo kierownica będzie Ci bić jak trochę pojeździsz i np koło wpadnie w jakiś dołek następuje przesunięcie na tylko 4 śrubach (już na 5 śrubach jest lepiej). Szukaj więc dystansów z kołnierzem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl