Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 all]- brzęczenie przy hamowaniu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maciek12
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 616
Rejestracja: 07 wrz 2007, 14:03

[b4 all]- brzęczenie przy hamowaniu

Post autor: maciek12 » 31 paź 2007, 14:19

Mam taki problem. No więc, gdy hamuje to pzy samym końcu (gdy samochód sie zatrzymał) słyszę dziwne brzękanie, jakby odbijająca się sprężyna. Dźwięk ten jest dosyć głośny, więc jest to denerwujące, a poza tym to mi sie dzieje tylko wtedy, gdy mam włączony ABS (posiadam włącznik). przejmuje się też tym, bo moja piękna jest taksówką, a nie chce stać się mordercą innych. PROSZĘ O POMOC.
Ostatnio zmieniony 31 paź 2007, 14:25 przez maciek12, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 31 paź 2007, 14:24

Nie robiłeś ostatnio czegoś z zawieszeniem? Któryś z czujników ABS-u podaje słaby sygnał. Albo się wysunął, albo korona zasyfiona totalnie, albo się kończy czujnik. Wejdź pod autko i na początek wyczyść wszystkie koronki. Jak nie pomoże to spróbuj podopychać czujniki w gniazdach, tylko ostrożnie, żeby nie dotykały do korony i nie zaczepiały o nią! Jak i to nie pomoże to do elektryka, mechanika itp. z oscyloskopem i do sprawdzenia poszczególne czujniki.

shelby
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2007, 10:05
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: shelby » 05 lut 2008, 13:23

Odświeżę temat.
Prowadziłem podobną dyskusję viewtopic.php?t=1376 ale tam jako ostatni się wypowiedziałem i teraz mogę tylko zmienić moją ostatnią wypowiedź, a po takim zabiegu temat nie wróci na pierwszą stronę (czyt. nie dostanę żadnej odpowiedzi ;-) ).
Do rzeczy. Mam problem podobny i oglądałem już czujniki - wyglądają na dobrze dosunięte do pierścieni zębatych. Jakoś już trochę się przyzwyczaiłem do załączania ABS'u na dohamowaniu ale mam postanowienie noworoczne pousuwać wszystkie usterki mojego samochodu dlatego pytam: czy przy pomocy woltomierza można w jakiś przybliżony sposób zdiagnozować, który czujnik wysyła fałszywy sygnał, jeśli tak to gdzie należy podłączyć miernik? Mój silnik to 1.8 JN

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 05 lut 2008, 17:38

shelby, Tylko oscyloskop, sygnał jest tak słaby i krótki, że miernikiem tego nie wyłapiesz :-( .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga