Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b3/b4] Drzwi - wymiana tapicerki

Koła, spojlery, grille, lotki, blendy z pominięciem rezania.
saint99
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 89
Rejestracja: 23 cze 2007, 22:23
Lokalizacja: Brzozów

[b3/b4] Drzwi - wymiana tapicerki

Post autor: saint99 » 14 lut 2008, 14:30

Próbował ktoś już zmienić te brzydkie szmaty na drzwiach ?? Przymierzam się do zmiany tego na skórę bo mam akurat taką tylko nie wiem czy dam sobie z tym rade ?? Te elementy (chyba drewniane) na których położony jest materiał można jakoś odczepić czy jest klejone ?? Co ogólnie o tym myślicie ??
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2010, 09:51 przez saint99, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 14 lut 2008, 14:45

Coś ktoś już z tym kiedyś na forum robił. Więc jeśli poszukasz to moze znajdziesz.

O ile sie nie myle to jest to przyklejone.

spaykee
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2322
Rejestracja: 16 gru 2007, 16:22
Imię: Krzysztof
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: spaykee » 14 lut 2008, 15:18

ja to wymieniałem w swoim autku ale nie na skórę tylko na materiał filcopodobny.
Nnajlepiej jest zdjąć boczki i się tym zająć jeśli chcesz obić w skóre, ja to zrobiłem bez zdejmowania [czegokolwiek] zimą i trochę zmarzłem.
Ten materiał jest na gąbce [która zapewne u Ciebie wygląda tak jak u mnie wyglądała - pomarańczowa i strasznie zniszczona - krucha - nie mająca po tylu latach nic współnego z gąbką. Gąbka i materiał jest przyklejony do boczków - najlepiej to wszytsko oczyścić [zeskrobać, zdrapać - zerwać się nie da raczej] oczyścić jakimś rozpuszczalnikiem czy benzyną - tylko trzeba uważać żeby nie "wyczyścić" parapetów bo zostają brzydkie ślady... wiem z własnego doświadczenia :-/
No i potem już tylko zostaje Ci zrobienie implantu z nowiutkiej skórki <ok>

saint99
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 89
Rejestracja: 23 cze 2007, 22:23
Lokalizacja: Brzozów

Post autor: saint99 » 14 lut 2008, 15:23

spaykee, jeśli nie ściągałeś tej deski na której położony jest materiał to jak to przykleiłeś żeby ładnie wyglądało na brzegach ?? Pewnie tak powciskałeś tylko materiał ?? U mnie ze skórą chyba sie tak nie da :/

spaykee
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2322
Rejestracja: 16 gru 2007, 16:22
Imię: Krzysztof
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: spaykee » 14 lut 2008, 15:53

materiał wcisnąłem materiał pierw pod listwe przy szybie, potem [wsyztskie otwory mialem wczesniej wyciete - na ten pie....nik do zamykania drzwi i na klamke] wcisnalem materiał pod pie...ik do zamykania drzwi, boczki od góry do wysokości klamki posmarowałem klejem [cos podobnego do budapremu] przykleiłem i wcisnąłem materiał pod klamkę, potem zasmarowałem klejem reszte boczku i przykleiłem reszte materiału, później tylko nadmiar materiuału naokoło boczku ładnie wcisnąłem w ten rowek :)
tu masz fotostory trochę okrojone jak to zrobiłem:
http://picasaweb.google.com/spaykee/AudiDrzwi
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez spaykee, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 14 lut 2008, 22:52

spaykee faktycznie nie ciekawie to u Ciebie wyglądało. U mnie nie jest z tym tak źle, bo można powiedzieć, że prawie jak z fabryki.

Tak na marginesie dodam, że wujaszek ma wersje Comfort z welurem. Kurcze całkiem inaczej się w takim autku siedzi, o wiele przyjemniej.

spaykee
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2322
Rejestracja: 16 gru 2007, 16:22
Imię: Krzysztof
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: spaykee » 15 lut 2008, 15:34

Labiel, no u mnie to była tragedia... podobnie wyglądają zapewne fotele dlatego mam takie pokrowce - od kiedy kupiłem samochód miałem odwagi tych pokrowców ściągać <ok> chyba bym się załamał :roll: no ale widzisz, chwilę zabawy i od razy dużo lepiejh wygląda, i przyjemniej się siedzi <ok>

Awatar użytkownika
FamE
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 77
Rejestracja: 11 wrz 2007, 22:27
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: FamE » 15 lut 2008, 16:26

spaykee hehe u mni ebylo podobnie z boczkami identyczny kolor i identycznie zjechane ale wymienilem tez fotele nie byly najgorsze ale kolor mi sie nie podobal bo taki sam jak boczkow taki jak ty masz to walnalem pokrowce z najwyzszej polki zeby wygladaly dobrze i takim samym materialem okleilem boczki jak bede mial chwiolke czasu to pstrykne foto ladne ale jak cos to w moim opisie jest moje autko i tam powinno byc cos widac:D pozdro szerokosci:D <ok>

spaykee
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2322
Rejestracja: 16 gru 2007, 16:22
Imię: Krzysztof
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: spaykee » 15 lut 2008, 20:08

no pr5oszę proszę <ok> jakbym patrzył na mój samochodzik tylko że masz inne obicia foteli <ok> aż <lol> nawet radyjko identyczne [jeśli dobrze widzę] <lol>
kto by pomyslał <lol>
szerokości przyczepności <ok>

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 17 lut 2008, 11:12

Ja u swojej coupe musiałem zdjąć boczki, odczepić tą listwę ozdobną(trzeba robić to delikatnie bo te kółeczka to mocowania są do użytku)
odkleiłem starą tapicerę, odkręcilem klamkę(jedna śróbka i trzeba opciągnąć w bok)
wszystko oczyścić , dociąć i przykleić klejem do tapicerki lub butapremem.
Będę teraz nosił się z zamiarem podświetlenia klamek jak ktoś tutaj wcześniej pisał bo już mnie wkur...macanie po ciemku brudnymi łapami-chodzi o pasażerów :mrgreen:
Najgorzej jest z wciśnięciem brzegów :-( ja u siebie użyłem silikonu w kolorze czerwonym-takim jaką mam skórę i ładnie wygładziłem,efekt jest godny pomajsterkowania.
Czas to ok jednego dnia-trzeba jeździć bez boczków lub wcale :-P

Awatar użytkownika
PawelG
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 713
Rejestracja: 06 lut 2007, 21:55
Lokalizacja: kraków

Post autor: PawelG » 18 lut 2008, 00:59

kolega OGr obijał boczki skórą:temat

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl